Advert
ŞEHİT FETHİ SEKİN
OĞUZ DOĞAN

ŞEHİT FETHİ SEKİN

Bu içerik 1012 kez okundu.

Tarih 5 Ocak 2017’yi gösterdiğinde kader ağlarını örüyordu. Şer odakları ülkeyi karanlık günlere sürüklemeye çalışıyordu. Bunun için İzmir Adliyesi önünde ortaya çıktılar, ellerinde sayısız silah ve bomba vardı. Hain planlarını sahneye koymak için adım adım ilerliyorlardı. Hedeflerinde ülkemizin önemli adalet saraylarından biri vardı. Burada oldukça önemli davalar görülmekteydi.

Avuçlarını ovuşturan kaos taşeronları planlarının olacağı konusunda hiçbir şüphe içinde değildi. İşlerini garantiye almak için bombalı araç dahi hazırlamışlardı. Onların korkak kalpleri herkesin korkuyla yaşadığını düşünerek hareket etmelerini sağlamıştı. Unuttuklarını onlara hatırlatacak bir kahramanın varlığından habersiz planlarını uygulamaya başladılar.

İzmir Adliyesi'nin önünde yıllardır çalışan ve herkesin ağabey olarak bildiği trafik polisi Fethi SEKİN olacakları adeta sezmişti. Bombalı aracın ilerlemesine izin vermeyerek olası facianın önüne geçmiş, ardından ellerinde makinalı silahlarla etrafa ateş açan teröristlerin üzerine korkusuzca gitmişti yiğidimiz.

Ellerinde makineli silahlar olan teröristlerin yanında sadece beylik tabancısı olan bir polisten kaçmasını neyle açıklayabilir insan? Bu konuda aklınızda ve kalbinizde tek bir şey canlanıyor...

Hainleri öylesine korkutmuştu ki, kocaman heybetiyle yere her adım atışında adeta yer sarsılıyordu. Bu sarsıntı o kahpelerin et parçasından ibaret olan organlarını adeta yerinden söküyordu. Daha sonra onların üzerine yıldırım gibi çakıp onları doğduklarına perişan etti. Mermisi bittiğinde kahpece ardından vuruldu ve şehadete erdi.

Okul arkadaşları ondan mezun yıllığında MERT GAKKOŞ olarak bahsetmişlerdi. Ne de doğru demişler onun için... Bu kutsal vatan için canını korkusuzca verdi. Dünyanın en büyük mertliği olan CANINI bu ülkeye hesapsızca verdi. Rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Elazığlı şair Ahmet DEMİR’in şiiriyle yazımıza son vermek istiyorum:

 

Minarende susmayacak ezan sesi

Bağrına bastı Kürt’ü Laz’ı Çerkez’i

Kız alıp vermiş kucaklamış herkesi

Türlü meyvesi olan bağlar bizimdir

 

Yeryüzünde bütün milletlere bakın

Gakgoşların yiğit kahramanı SEKİN

Türkiye'nin dışında bulunmaz tekin

Kurşunlar eritecek yağlar bizimdir

 

Türk kültürün medeniyeti özümüz

Aynı ocakta yandık birdir közümüz

Verince tutarız namustur sözümüz

Zaferler ile geçmiş çağlar bizimdir

 

Peygamberi kılavuz rehberi Kur’an

İman ile düşman karşısında duran

Şehit kanlarıyla topraklar yoğuran

Bayrağımız dikilen dağlar bizimdir

 

Cesur olur yüreği demirden taştan

Usanmadı ayazdan doludan kıştan

Destanların yazacağım yeni baştan

Gitti cennete kalan sağlar bizimdir

 

Toprağım yoğrulmuş şehit kanı ile

Mehmet’im bedel ödemiş canı ile

Ahmet gakgom övünmüş vatanı ile

Düşman başa örülen ağlar bizimdir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X