Advert
ELAZIĞ BELEDİYESİ VE CİP BARAJI MESİRE ALANI
Nevzat ÜLGER

ELAZIĞ BELEDİYESİ VE CİP BARAJI MESİRE ALANI

Bu içerik 3365 kez okundu.

Elazığ Belediyesi harika bir projeyi gerçekleştirerek, bu şehre ve bu şehirde yaşayan insanlara gönül rahatlığı ile ve güvenli bir şekilde bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir mesire yeri kazandırdı: “Cip Barajı Park, Rekreasyon Tesisleri ve Ağaçlandırma Alanı”

         Düzenlemenin bazı özelliklerine baktığımız zaman şehirde yaşayan insanlarımıza ne kadar hizmet edeceğini biraz daha yakından görme şansımız olur zannederim.

         Bin yüz dönümlük Cip Barajı gölet alanıyla birlikte toplam 1.524 dönümlük bir alanda;  333 kameriye ve barbekü alanı tam 6.000 metrekare. Çocuklar unutulmamış ve rengarenk iki tane çocuk oyun alanı yapılmış.

         Otuz bir adet ahşap seyir alanı, 90 bisikler parkı, barajın içine uzanan 2 ahşap iskelesi var. Malum denizden uzak şehirlerin bu kavramlara yaklaştırılmaları da ancak böyle tesisler yapmak suretiyle olmaktadır. En kültürlü bildiğimiz insanlarımız dahi deniz kültürü üzerine ancak birkaç cümle kurabiliyorlarsa, bu tesisler oldukça önemlidir zannediyorum.

         Spor her yaşta yapılabiecek bir etkinlik olduğundan, bir futbol sahası, bir basketbol ve bir voleybol sahası yapılmış. Kurallı sporun paylaşımcılık olduğu unutulmamalıdır.

         Geziye yalnız veya iki üç kişilik arkadaş gurubu ile gezmek için Cip Barajı mesire alanına gitmişseniz, rahatlıkla yiyecek ve içecek ihticınızın karşılanması için; bir restorant ve bir kır kahvesi sizin bu ihtiyaçlarınızı karşılar. Ayrıca güzel bir mesciti, bir tesis binası ve bir de yönetim binası var.

         Düzenlemenin estetik yönü ihmal edilmemiş. Çok güzel bir şadırvanı, dört adet ahşap köprüsü, 4360 metrekare yürüyüş yolu ve 415 metrekarelik bir de şelalesi var.

         424 dönümlük alanda 31.500 metrekarelik alan oto park alanı olarak ayrılmış. Mekan itibariyle önemli bir konu.

         Elazığ sunta taşıyla kaplı 2.440 metrekarelik kaldırım yollar ile baskı beton yürüyüş yolu için 1.300 metrekarelik alan tanzim edilmiş.

         Farklı siyasi kanaatları olan üç arkadaşla görmeye gittiğimiz “Cip Barajı Park, Rekreasyon Tesisleri ve Ağaçlandırma” alanını müdekkik bir gözle gezdikten sonra, çay içmek için otuduğumuz bir başka bir mekanda, diğer iki arkadaşımız hakikaten hayranlıklarını ifade ettiler.

         İşin doğrusu da böyle olmalıdır zaten. Yönetimdeki arkadaşlarımız topluma hizmetlerini sunacaklar, bizler de olumlu veya olumsuz kanatlarımızı belirteceğiz. İyi derken de aşırılığa gerek yok, eleştiri yaparken de yıkıcılığa gerek yok. Gelişmede böyle olur zaten.

         Böyle bir tesisi Elazığ’a kazandırdığı için Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ve ekibini kutluyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X