Advert
GÜNDEMİMİZ AFRİN, KARNELER VE STK PLATFORMUMUZ...
SERVET YAŞAR ÖZDEMİR

GÜNDEMİMİZ AFRİN, KARNELER VE STK PLATFORMUMUZ...

Bu içerik 1198 kez okundu.

OPERASYON…

Suriye’de yani Afrin’de sınır ötesi bir askeri harekat ile operasyon yapıyoruz. Bazıları ‘’Savaş’’ diyor ama ben ‘’onlar kim ki bizimle savaş edebilsinler’’ diyorum. O yüzden bu harekata bir ‘’Operasyon’’ gözüyle bakıyorum. Sınırımızda, ABD destekli ‘maşa bir devlet’ kurma girişimlerine, Türkiye olarak sessiz kalamazdık. Çünkü şer güçler, başta Amerika, sınırımıza yığdığı ve binlerce tır silah yardımı gönderdiği, PYD ve YPG birlikleri ile bizleri sürekli rahatsız edecekler ve yıllardır yaptıkları gibi, tahakkümleri altında yaşamaya zorlayacaklardır. Afrin stratejik açıdan da önemli. Her halükarda Türkiye’ye baskı oluşturmak için coğrafi konumu itibariyle önemli bir noktada teşkil olunan Afrin, onlar için yeni ve kolay bir saldırı alanının açılmasıdemek…

Bölgedeki Kürtlere bakarsak, önce PKK’ya asker oldular sonra Marksizm’e, şimdi de Amerika’ya paralı uşak oldular. Onları bizdeki, bin iki yüz yıldan fazladır İslam’la şereflenmiş Kürt kardeşlerimizle bir tutmuyoruz kesinlikle...

Hainlerin milliyeti olmaz…

Bugün dünya 5'ten büyüktür diyebilen, küresel güçlerin emirlerine boyun eğmeyen ve oyunlarına çomak sokan güçlü bir lider ve güçlü bir Türkiye var artık dünyada… ‘’Dünyada’’ diyorum çünkü; Osmanlının yıkılışından sonra dağılan ve bölüştürülen İslam coğrafyası ve dahi Afrika kıtasında, son 100 yıldır ezilen Müslümanlar ve bölge halkları, başlarında ya, demir yumruk diktatörler ya da korkak, sünepe ve küresel güçlerin maşası liderler tarafından idare ediliyorlardı. Haliyle bu gidişe ‘’dur!’’ çeken ve korkusuzca düşüncelerini ifade ederek mazlumları sahiplenme gailesi taşıyan ve bunu icraatlarına taşıyan bu lideri (RTE) ve Türkiye’yi bu halklar, sevgiyle ve umutla takip ediyor ve bağrına basıyor.

Üstelik operasyonunu, kendi ürettiği tankları, topları, tüfekleri ve savaş uçaklarıyla gerçekleştiren bir Türkiye var artık…

Bu operasyon neticesinde bazı devletler hoplayıp zıplayacaklar belki de… Belki de Türkiye’yi işgalcilikle suçlayacaklar. İçimizde yaşayan samimi Kürt kardeşlerimizi kışkırtmaya çalışacaklar. Her ne olursa olsun onların bu tuzaklarına düşmeyeceğiz ve tüm bu çığırtkanlıklarına kulağımızı tıkayarak; operasyondaki güvenlik güçlerimize dualar ederek her şartta vatanımızın bölünmez bütünlüğünü tehdit edecek girişimlere fırsat vermeyeceğiz.

Neticede devletler arasında ‘’dostluk’’ yoktur,‘’menfaat’’ vardır. Bizler de başta kendi devletimizin a-li menfaatlerini düşünmek ve desteklemek zorundayız ve her daim devletimizin yanındayız…

(Zeytini mazlumlara, dalı zalimlere…)

***

KARNELERİMİZ…

Bu yılın ilk yarı tatilini geride bıraktık ve zorunlu eğitim döneminde olan çocuklarımız ile gençlerimiz ilk yarı karnelerini aldılar. İlk dönemi nasıl değerlendirdiklerini karneye yansıyan yönüyle görmüş olduk böylece… Tabi ki çocuklarımızı yetiştirirken, sadece okullarından aldıkları eğitim ve öğretimle yetinmeyeceğiz. Eğitimin aileden başladığını her daim aklımızdan çıkarmayacağız.

Nasıl ki, tarlalara ektiğimiz buğday danelerinden maksadımız başak elde etmektir. Başakları elde ettikten sonra hasat yaparız ve daneleri topladıktan sonra geriye kalan saman çöplerini de toplarız. Elbette saman da işe yarar ama asıl gaye başak ve daneleridir.

Çocuklarımızın yetiştirilmesinde; bizlerin evlatlarımıza bakış açısı, bu başak daneleri gibi olmalıdır.

Bu başak daneleri de; evlatlarımızın hem ebedi hayatını kurtaran hem de dünyevi hayatına katkı sağlayan ahlaki ve manevi eğitimleridir.

Maddi eğitim; bu buğday başaklarının altındaki saman çöpü gibidir. Onsuz da olmuyor (Elbette oluyor. Rızık sadece maddi eğitimle gelmiyor. Rahmetli Sabancı kaç yıl okul okumuştu?) denilebilir lakin bu maddi eğitimi, daha çok asıl gayeye ulaşmadaki bir araç olarak görebiliriz.

Evlatlarımız yetişiyor, büyüyor ve hayata atılıyorlar. Onları; gelecek endişesine kapılıp, klasik tabirle yarış atları gibi; ‘’o okul senin, bu dershane benim, şu sınava hazırlan, bu sınavı da kaçırmayalım’’ diyerek sürekli koşar vaziyete sokmayalım ve bu koşturma içerisinde ebedi hayatlarını da unutturacak davranışlar içerisine girmekten de kaçınalım.

Dünyevi karneler ve makamlar kabir kapısına kadardır. İman ediyorsak şayet (ki Elhamdülillah iman etmişiz), evlatlarımızın ebedi yaşayacakları hayatlarını, öncelikli olarak düşünmeliyiz ve düşünmek zorundayız.

Onları; vatanına, milletine, bayrağına ve kutsal değerlerine saygılı ve sahip çıkan, çalışkan ve başarılı bireyler olarak yetiştirmenin gayreti içerisinde olmalıyız.

Konuyla ilgili bir hadis-i şerifinde peygamberimiz (a.s) "Yazıklar olsun ahir zaman babalarına!"

Bunun üzerine ashap sordu: "Yoksa müşrik mi olacaklar?" Peygamberimiz (s.a.v) şöyle buyurdu:

"Hayır, Müslüman kalacaklar; ama çocuklarına dini öğretmeyecek ve hatta çocukları dini öğrenmek istediklerinde onlara engel olacak ve onları dünya malı kazanmaya sevk edeceklerdir. İşte ben böyle babalardan uzağım; onlar da benden uzaktırlar." (Müstedrek'ül-Vesâil, c.2, s.625)

Vakit geçmeden biz harekete geçelim! Çünkü zaman nehri, ebedi ve sonsuz denizlere doğru akmaya devam ediyor...

 

***

STK PLATFORMUMUZ…

İlimizde STK platformu olarak, yıllık olağan genel toplantımızı yaparak 2018 yılı çalışma grubunu ve dönem sözcüsünü seçtik.

Malumunuz üzere şehrimizdeki, 140 dernek ve vakfımızdan müteşekkil bir yapı STK platformu...

Yeni çalışma grubuna ve dönem sözcüsü seçilen İbrahim Kayaoğlu abimize 2018 yılında başarılar ve muvaffakiyetler dilerken, şehrimiz için; partilerin, milletvekillerinin, ideolojik fikirlerin, grupların, belediye başkanlarının veya kendi dernek veya vakıflarının baskısı veya etkisi altında kalmadan doğrudan ve haktan yana tavır almalarını ve yine şehrimiz için katma değer sağlayacak faaliyetlere ve organizasyonlara imza atmalarını bekliyor ve temenni ediyorum.

Yoksa ‘’başkan’’ olayım da… çalışma grubuna gireyim de… bazıları bizi görsün veya millet bizi tanısın.. deyip bazı siyasi hesap kitap içine girerlerse yazık olur.Neticede her yer başkan. Hatta genel başkan… Takipteyiz kıymetli  başkanlarım...)

Selametle kalınız!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2016 model Erkunt Kısmet marka 4x4 traktör icradan satılıktır
2016 model Erkunt Kısmet marka 4x4 traktör icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ