Advert
AFRİN, MÜNBİÇ… ZAFER İNANANLARINDIR VE ZAFER YAKINDIR
Nevzat ÜLGER

AFRİN, MÜNBİÇ… ZAFER İNANANLARINDIR VE ZAFER YAKINDIR

Bu içerik 2320 kez okundu.

Namlularda Zeytin Dalı, yüreklerde aslan.

         Ya şehadet ya vatan. Afrin’den Münbiç’e kararı var.

         Vatan denince Namık Kemal’i anmamak olmaz: “Ölürsem görmeden, millette ümit ettiğim feyzi / Yazılsın seng-i kabrimde; vatan mahzun ben mahzun.” Rahat uyu vatan şairi ve inançlı insan, bu millet senin umduğun feyzi layıkıyla gösteriyor.

         Cumhurbaşkanı kararlı, Başbakan azimli, ordu disiplinli ve imanlı, millet kendisinden olan emir sahiplerine itaat ediyor…

         15 Temmuz 2016’daki hain kalkışmaya karşı dik duran Türkiye’nin milli birlik ve beraberlik ruhu, Zeytin Dalı Operasyonu vesilesiyle yeniden daha bir canlandı. Tüm millet devletimizin ve kahraman ordumuzun yanında olmayı canına minnet biliyor. Bu gün yanında olmayacak da ne zaman olacak?

         Mücadele teröre ve teröriste karşı. Mücadele herhangi bir halka, her hangi bir etnisiteye karşı değil, tamamen terör örgütlerine karşıdır. Türkiye savaşta değil, terör örgütlerini temizliyor.

         Cumhurbaşkanı kararlılığını çok net ortaya koyuyor: “Acaba şunlar ne demiş, bunlar ne demiş, dünyada şu ülke nasıl bakmış, bu ülke nasıl bakmış, buna bakacak halimiz yok. Bu konudaki karar bu milletindir. Bu millet kendi göbeğini kendisi kesecek ve bizi sınırlarımızda taciz eden üç beş tane ipsize, soysuza biz bu sınırlarda soluk aldırmayacağız.”

         Başbakan da; “Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen çevrelerin oyunlarını boşa çıkaracak, teröristlere de ağababalarına da dünyayı dar edeceğiz. Son terörist yok oluncaya kadar mücadele devam edecektir” diyerek millet adına kararlılığını ortaya koymuştur.

         Televizyonları izlerken, askerlerimizin söylediklerinden heyacan duymayanımız yoktur herhalde. Hepsinin ağızları Allah diyor. Hepsi de kazanmaktan bahsediyor. Beklemeyin gelmeyebiliriz diyorlar. Bu milletin seksen milyon ferdinin ve dünya Müslümanlarının duaları sizinle olduğunu bilin. Dönmenizi beklediğimizi de bilin. Evet, sizler kınalı kuzularsınız ama kuzular analarının ve kardeşlerinin yanlarına dönerler, biz de sizi bekliyoruz. Nasıl beklemeyiz ki… Biz, annelerin ve babaların inanarak ve umarak okudukları Yasinlerin, Fetih surelerinin boşa gitmeyeceğine inanıyoruz. Siz de analarınızın ve babalarınızın sizi beklemlerini boşa çıkarmayın ey kuzucuklar.

         Devletimiz kerim devlettir. Ne ahınızı yerde bırakır, ne de vasiyetlerinizi. Musa Astsubay Üstçavuş (Musa Özalkan), şehadetin yüreğimizi burktu ama devlet senin vasiyetine sahip çıktı. Ruhun şad olsun.

         Cumhurbaşkanı Allah diyor, Başbakan Allah diyor, Genelkurmay Başkanı Allah diyor, millet Allah diyor. O kadiri mutlak olan Allah bu duaları hiç karşılıksız bırakır mı?

          “Vatan için ölmek de var, fakat hakkın yaşamaktır.” Siz görünen ordularsınız, unutmayın Allah’ın görünmeyen orduları da inananlarının yanında savaşırlar.

         Hem zaferi hem Mehmetciklerimizi büyük bir ümit ve inançla bekliyoruz. Gazanız mubarek, say’iniz meşkûr olsun inşallah.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X