Advert
SERVET YAŞAR ÖZDEMİR

"ANATMAYA GEREK YOK. GÜRÜYORSUNUZ. MÜKEMMEL"

Bu içerik 1856 kez okundu.

Belediye Başkanımızın hizmetleri 4. yılını doldurmak üzere... Bu dört yıl içerisinde yaptığı hizmetler ve icraatlar; kimileri tarafından beğenildi, kimileri tarafından eleştirildi ve tepkiler aldı. Eleştirilerin sayısı mı fazlaydı yoksa ön yargı oluştuğu için midir bilinmez, kamuoyunda bir memnuniyetsizlik oluşmuştu sanki… Bu bağlamda Elazığ Belediyemiz, icraatlarını anlatmak için hemen tüm personeliyle sahaya indi ve bir yandan halkı dinlemeye bir yandan da yaptıkları icraatları ve projelerini anlatmaya başladı.

Ataşehir Mahallesi'ndeki bahçemizin evinin balkonunda; özellikle kış aylarında (hele ki kar da yağdıysa) akşamları arkadaşlarla, arada bir soba yakıp oturuyoruz. (Ateş çayı ve muhabbeti güzel oluyor Allah için...) Geçen gece yine yeğenim Zülfü ile sobayı yakmış oturuyorduk. Telefonum çaldı. Belediyede özel ve yetkili bir arkadaşım. "Müsaitsen görüşebilir miyiz?" dedi. "Evet" deyip, bahçeye davet ettim. Yanında da şehrin BATI'sında iş yeri olan bir arkadaşımızla birlikte geldi. Hoşbeş ve biraz da serzenişten (köşe yazıları) sonra başladı belediyenin icraatlarını ve dahi biten projelerini anlatmaya…:

İstasyon Caddesi alt geçit (7) (yazarken 10 üzerinden puan verdim hizmetlere…)

İstasyon Kavşağı, Cahit Dalokay Cd. alt geçit (9)

Orduevi Kavşağı köprülü altgeçit (6)

KUZEY İMAR YOLU (9)

İMAR REVİZYON PLANI VE İMAR UYGULAMALARI (5)

Kültür park projesi (10)

Mesire alanının düzenlenmesi ‘’Fethi Sekin Parkı’’ (10)

Cip Barajı etrafı düzenlenmesi piknik alanları oluşturma (10)

Çöpten Enerji Üretim Tesisi (10)

ŞORŞOR DERESİ ISLAHI (10)

Hayvan Hastanesi ve Bakımevi (10)

GALERİCİLER SİTESİ (8)

Zübeyde Hanım Caddesi yol genişletme (8)

Köfteciler Sokağı aydınlatma ve çevre düzenleme (8)

Salı Pazarı'na elektromekanik otopark (5)

Hayır Çarşısı (10)

Doğukent Kapalı Spor Salonu

MEZARLIK VE CENAZE HİZMETLERİ (10)

Yeraltı ve yerüstü çöp konteynır sistemleri

Harput’ta El Emeği Göz Nuru Çarşısı

Abdullahpaşa Mini Gösteri Merkezi

Anne Üniversitesi (Eğitim kursu)

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM)

E-BELEDİYE HİZMETLERİ (10)

SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLER… v.s (Hakikaten de bayağı bir şeyler yapılmış. Kendilerini mi iyi anlatamamışlar yoksa artık vatandaşta ‘’bunlar ağzıyla kuş tutsa boş’’ diyecek kadar bir ön yargı mı oluştu?

En son şöyle dedi yetkili ve kıymetli arkadaşım: ‘’Aslında anlatmama gerek yok. Görüyorsunuz. Mükemmel hizmetler yapıyoruz.’’

Böyle deyince aklıma; son günlerde sosyal medyada fenomen olan (Turkcell’in reklam yüzü oldu ayrıca, tebrik diyorum.) Palulu hemşerimin, köyündeki bir şelalenin önünde özçekim ile çektiği videodaki sözleri gelmişti: "Anatmaya gerek yok, gürüyorsunuz. Mükemmel."

Konuşmamızın devamında tabi ki belediyenin bazı projelerinin eksikliklerini ve imar uygulamalarındaki yanlışları kendisine belirttikten sonra da şöyle dedim: Doğru güzel anlattın da bizim görevimiz (köşe yazarı olarak), sizin hizmetlerinizi anlatmak değil ki! Biz, gördüğümüz eksikliler üzerine daha çok yoğunlaşmak zorundayız ki, sizler de yetkililer olarak bu eksiklikleri giderme noktasında adımlar atasınız ve hep birlikte şehrimize katma değer sağlamış olalım. Yoksa ne benim ne de başka köşe yazarları arkadaşların kişisel husumet ve art niyet göstererek eleştiriler getireceğine inanmıyorum.

Elbette ‘’Marifet iltifata tabidir’’ ama bizim, şehrimiz menfaatine yapacağımız haklı eleştirileri ve ikazları da iltifat olarak kabul etmeli bazı yetkililerimiz…

Neticede gazeteciler veya köşe yazarları; toplum içerisinde toplum gibi olaylara bakmaz, farklı nazarlarla ve farklı bakış açılarıyla bakarlar. Onların bu eleştirilerini veya önerilerini dikkate alan akıllı idareciler ve yöneticiler, gazetecilerin bu yönlerinden de istifade etmiş olurlar.

Hem bakın! Belediyemizin birçok güzel icraatlarını buradan (köşemizden) aktardık. Yazmıyor değiliz hani.)

Ha bir de okuyucularımdan yazılarımın uzunluğundan şikayet gelmeye başladı. Kısa kesiyorum.)

Kalın sağlıcakla…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK