Advert
İYİ Kİ KADINLAR VAR

İYİ Kİ KADINLAR VAR

Bu içerik 739 kez okundu.

Bir Dünya Kadınlar Günü'nü daha geride bıraktık. Genel olarak 8 Mart'ta Dünya Kadınlar Günü tekdüzelikte ve basmakalıp sözcüklerle kutlanır, geçiştirilir.

Kadın denince aklımıza ne gelir?

Önce onu sorgulamamız daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

“Eksik etektir”, “saçı uzun, aklı kısa olandır”, “sırtından sopa, karnından sıpa eksik olmayandır” gibi düşünceler mi geliyor? Yoksa “Kadın Allah’ın emanetidir”, “cennet anaların ayağı altındadır” gibi dinimizin kadına önem verdiği şu sözler mi akla gelir? Bu soruların cevabı, bir toplumda kadının gördüğü değeri gösterecektir.

Kadınlar her şeyden önce akıllıdır, zekidir.

Yapıcıdır, estetik duyguları gelişmiştir. En güç problemleri bile akıl yolu ile çözebildikleri için barışçıldır, kaba güç asla kullanmaz. Zekasına olan güveni etik anlayışına da yansımıştır. Kabul edilen ahlak değerlerini kesinlikle ihlal etmeyen bir varlıktır.

Kadın toplumun temel taşıdır. Kadın aileyi oluşturur. Aile ise toplumu oluşturur. Bu nedenle kadın toplumun temel taşı ve en önemli değeridir. Bir erkeği eğitirseniz bir insan eğitmiş olursunuz. Bir kadını eğitirseniz bütün aileyi dolayısıyla da bir toplumu eğitmiş olursunuz.

Kadınlarımız 21. yüzyılda halen çok fazla şiddete maruz kalıyorlar. Kadınlarımız İşkencelerden, istismarlardan, cinayetlerden ne zaman kurtulursa o zaman tam anlamıyla demokrasinin egemen olduğu bir ülkede haline geleceğiz.

Şunu özellikle söylemek istiyorum, 8 Mart 2019 tarihinde tüm bu can sıkıcı olayları değil, çok daha güzel konuları konuşmayı diliyorum.

Varlığımızın sebebi olan tüm kadınlarımıza şükran ve minnet duyuyorum.
Dünya kadınlar gününün ülkem ve Dünya kadınlarına mutluluk getirmesi dileği ile…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ