Advert
ASİLHAN (ASALET) ARSLAN (CESARET) VE ELAZİZ KAZANDI!
SERVET YAŞAR ÖZDEMİR

ASİLHAN (ASALET) ARSLAN (CESARET) VE ELAZİZ KAZANDI!

Bu içerik 1555 kez okundu.

TOBB Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 1.5 milyonu aşan üye sayısı ile Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu ve başında da aslen Kayserili olan ve yapı malzemeleri, inşaat, ihracat-ithalat, gıda ve otomotiv sektörü gibi alanlarda faaliyet gösteren Eskihisar Şirketler Grubu'nun patronu Rıfat Hisarcıklıoğlu var.

Elazığ’da da TOBB’a bağlı ETSO (Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası) 6.000'in üzerinde üyesiyle şehrimizin en büyük STK'sı konumunda ve yeni başkanı 1000 kişiye istihdam sağlayan şirketleriyle sanayici ve ticaret adamı Asilhan Arslan (bugün itibariyle)…

1 Nisan'da ETSO’da seçimler yapıldı. Kimler kimlere şaka yaptı bilmiyorum lakin gruplarda aldıkları oylarda büyük bir farkla Asilhan Arslan ve ekibi seçimin galibi oldu. Toplam 14 grup için kurulan 14 sandıktan 11’ini Beyaz liste, 2’si 1’er oy farkla 3 sandıkta da Mavi liste kazandı. Yani 11 - 3 Asilhan başkanın (artık ETSO başkanı diyebiliriz) ekibi seçimi kazanmış oldu. Beyaz listeden seçime giren Asilhan bey 1. gruptan seçimi kazanarak meclise girerken rakibi Mavi listeden olan diğer aday 6. grupta kendi grubunda kazanamadığı için yeni mecliste yer alamayacak.

Bundan sonra ne/neler olacak ETSO’da?

Seçim sonuçlarıyla birlikte ETSO'nun yeni meclisi, oda başkanını ve meclis başkanını seçerek çalışmalarına; her hayrın başı olan “Bismillah” çekip çalışmalarına başlayacak.

Daha önceki yazımda da yazmıştım. Asilhan başkan ETSO’da çıtayı yüksek tuttu ve projeler açıkladı. Elazığ’'ın tüccarı ve sanayicisi de bunları dikkate alarak ve dahi Elazığ’ı (şehrini) düşünerek tercihini Asil başkandan yana kullandı. Bu bağlamda artık yeni meclis ve yeni başkan bu projelere odaklanıp; her meslek komitesi kendi meslek gruplarına yönelik çalışmalarına başlayacak, şehrimizin tüccarının, esnafının ve sanayicisinin gelişimine katkıda bulunacak, sorunlarına çare arayacak, işlerini kolaylaştıracak programları hazırlayacak ve her daim onların yanlarında olduklarını hissettireceklerdir.

"Amaç net, Memlekete hizmet" diyen mütevazı, samimi, dürüst, gayretli, tüccar ve sanayici bir başkana ve onun tecrübeli ve samimi ekibine ETSO üyeleri güvendi ve bu güvenini sandığa yansıtarak bu ekibe ve bir manada da ETSO’ya sahip çıktı. Bundan sonra top bu ekipte ve bu ekip çıtayı asla düşürmemeli, hep daha yukarıları hedef alarakşehrin ticaretine, sanayisine ve ekonomisine katkıda bulunabilecek işlere yoğunlaşmalıdır. Eğer geçmişte yaşanmış olumsuzluklar varsa bunlar bir kenara bırakılıp beyaz bir sayfayla ETSO layıkıyla idare edilmelidir.

Bu seçimde; "Karanlığın en koyu zamanı, güneşin doğmasına en yakın zamandır’" gerçeği ile birlikte niyeti hayr olanlara akibetde hayırlı kapılar açıldığını da müşahede etmiş olduk.

Şimdi Asilhan bey öyle bir iş yaptı ve çıtayı yükseltti ki, herkesin ETSO’ya aday olmaya gözü kesmeyecek herhalde?.)

Netice olarak neredeyse 2 yıla yakın temiz bir seçim süreci (ertelemeler olmuştu) geçirildi ve bu sürecin böyle geçmesine katkıda bulunan her iki tarafın adaylarına da şehrimiz adına teşekkür ediyorum. Ayrıca ETSO’nun yeni meclisinin, şehrimize ve dahi ülkemize hayırlı olmasını diliyor, yeni seçilenve görev alacak ekibe, bu kıymetli vazifelerinde samimi gayretler ve başarılar diliyorum.

Selametle kalınız!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ