Advert
NERDE O ESKİ ADAYLAR
RAMAZAN YILDIRIM

NERDE O ESKİ ADAYLAR

Bu içerik 1009 kez okundu.

         Seçimler için belirlenen yakın tarih ülkemizde olduğu gibi ilimizde de oluşturduğu şok dalgası sonrasında aday adayı olmak isteyenleri heyecanlı bir maratonun içine çekti. Aday adayları da bir bir ortaya çıkmaya başladılar.

         Bir seçim için de aslolan budur. Bir parti ya kendisine yapılan başvurular arasından birilerini seçip onlarla yol alır ya da ekstrem nitelikli bulduğu bireylere teklif götürüp onlarla yol alır. Ülkemizde muhalefet böyle yürürken iktidarda farklı bir durum söz konusudur.

        Ak Parti o kadar etkin bir faktör ki yetenek sahibi olanların yanı sıra kapağı atabilme umudu olanlarla, hiçbir şey olmazsa bile tarafgirliğimi ispat etmiş olurum düşüncesiyle gereğinden çok fazla aday adayının başvurduğu bir parti olmaktan kurtulamamaktadır. Yasal olarak tabi ki bu başvurulara bir engel bulunmamaktadır. Benim ricam birilerinin (hele hele sürekli aday adayı olmuşlarsa) bir şeyleri yapma hakkı olsa da herkesin her şeyi yapmak zorunda olmadığı hatta toplumsal ve siyasal bir göreve talip olanların bir talepte bulunurlarken bu talebin olabilirliğini ve şıklığını göz önüne almalarıdır.

         Unutmayalım ki kıytırık bir ticari işletmede eleman olarak çalışmak istediğinizde bile vasfınızı sorarlar, aranan pozisyona uygun biriyseniz şartları görüşüp sizi öyle işe alırlar. Üniversiteler için hakeza lise diploması ve sınav puanı şartı vardır. Aile geleneklerimizde bile bir evde, bir sülalede, bir köyde herkesin etkinliği farklıdır. Velhasılı kelam ölçüsüz kritersiz kıstassız bir şey yoktur.

       Eskiler şunu çok iyi hatırlar. Seçim süreçlerinde acayip derecede bir bayrak kirliliği olurdu. Her yerde üst üste birçok parti bayrağı görürdünüz. O bayraklar biraz kalınca da kirlenme ile döküntü kaplardı her yanı; önceleri es geçtiğiniz bu şey artık tarafınızdan tiksintiyle karşılanırdı. Şimdi ben gerek sanal medyada gerekse bilboardlarda niteliksiz aday adaylarıyla karşılaşınca bu duyguyu hissediyorum. Hissetmekle kalmıyorum tiksintiyle beraber nefrete kadar uzanıyorum. Eminim çoğunuz da benimle aynı hissi taşıyorsunuz.

         Bu konuda aday adayı olmak isteyenlerden bana kızmadan anlayış istiyorum. Kendilerini bir ölçüp biçmelerini gerçekten halisane idealleri var ve kendi nitelikleriyle şahsiyetlerini yeterli buluyorlarsa böyle bir girişimde bulunmalarını; amaç ve ideallerini gerekli platformlardan toplumumuzla paylaşmalarını arzu ediyorum. Diğerlerinin hiç olmazsa basında ve sosyal medyada bizi rahat bırakmalarını umuyorum. İnsan bir partiye gönül vermişse adaylık dışında başka hizmetlerde de pekâla bulunabilir.

         Türkiye'de bir çok alanda başarılı olan Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze'nin bu konuda güzel bir yeniliğe imza atıp bu seçim için Elazığ'ımızı, önümüzdeki süreçte de Türkiye'mizi bu dertten kurtarmasını ümit ediyorum.

          Tüm partilere hele hele iktidara yakışan da Türkiye'nin küçük bir örneği olan Elazığ'ımızı nasıl olsa alıyorum istediğimi aday edeyim anlayışından uzak daha çok Elazığ halkının fedakârlıklarını göz önüne alıp en layık bireyleri aday göstermeleridir. İnşallah bu minvalde aday belirlerler.

           Üstün nitelik, liyakat ve karakter sahibi aday adaylarının da amaç ve ideallerini her platformda güzel ve etkili bir biçimde sunup haklarında hayırlı olanıyla ödüllendirilmelerini dileyerek hoşça kalın, Allah'a emanet olun...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X