Advert
HAYBER HAYBER YA MÜSLİM
OKAN GÜNDEM

HAYBER HAYBER YA MÜSLİM

Bu içerik 1625 kez okundu.

Filistin Davası’nın mottosu haline gelmiş “Hayber Hayber ya Yahud, ceyşu Muhammed sevfeye’ud (Hayber’i hatırla ey Yahudi, Muhammed’in Ordusu geri dönecek" şeklindeki narâ, ne yazık ki dilden kalbe inememiş durumda.

Günümüzde, Yahudi’ye atıfta bulunulan kelimeyi “Müslim” olarak revize etmek elzem bir hâl almıştır. Zira onlar Hayber’i unutmadıklarından var güçleriyle çalışıyor. Müslümanlarda ise bir gaflet, rehavet, durumu hakim.

Kudüs davasından bihaber, akıllı telefonlar ile yemek masası arasına sıkışmış bir nesil yetişmekte...

Gelin zihinlerimizdeki Hayber vukuunu tazeleyip kısaca hatırlayalım;

“Fitnenin merkezi olan Hayber, Yahudilerin en güçlü karargahlarından biriydi. Ayrıca Hayber Kalesi, güçlü savunma teçhizatları ile çok iyi savunulan ve dönemin askeri envanter yetersizliği ile neredeyse fethedilmesi imkansız kabul edilen bir kale idi.

Fakat fitne yuvası olan bu zillet şehir ve halkı günden güne İslam devletine tehdit unsuru haline geliyordu. Bu sebeple Hz. Peygamber, 628 yılında fethi imkansız denilen Hayber Kalesi’ni kuşatmak üzere 1600 kişilik bir orduyla Medine’den yola çıktı.

Savaş 20 gündür sürüyordu ancak hala bütün kaleler alınamamıştı. Bunlardan en büyüğü olan Kamus Kalesi ısrarla direniyordu. Ebubekir ve Ömer başarısız oldu. Sonra Efendimiz demir zırhını Hz. Ali’ye giydirdi. Ve kılıcı Zülfikar’ı beline bağladı. Sancağı eline vererek kaleye doğru gönderdi.

Liderleri olan Merhab’ın Ali’nin kılıcından geçmiş halini gören Yahudiler, korkularından kalenin arkasına saklandılar ve kapıları kilitlediler. İmam Ali kalenin kapısını elleriyle kaldırdı ve hendeğin üzerine köprü olarak serdi. Hz. Peygamber’in ordusu yere serilen bu köprü üzerinden kaleye girerek Hayber’i fethetti.”

Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum, vuku bu günkinden farksız. Siyonistler yeryüzünde bozgunculuk etmeye devam ediyor ve çaplarından büyük bir güce ulaşmış. Neredeyse karşı konulmaz silahlara sahip.

Fakat!

Bir kelime tezekkür ediyor zihinlerimizde ve bütün ezberleri yok ediyor

“Lâ”

“Lâ ilahe illallah” Allah'tan başka ilah yoktur. Ondan başka büyük yoktur. Ondan daha fazla kudret sahibi yoktur. O ol der ve olur. Ebabil meselesini hatırlayın. Hani kuşların fillere galip geldiği mesele. Demek ki Allah “kun fe yekûn derse” kuşlar filleri yener! Ne mutlu Ebabil kuşu olabilene.

İşte bütün mesele “Lâ” diyebilmekte. O zaman düşmanın topu, tüfeği, tankı, roketi, atom bombası, bu kelimenin yanında bir demir yığınından öte değildir.Yeter ki sen Mehmed Akif’in dediği gibi; Korkma!

Hasıl-ı Kelam

Hayber’i Yahudi’den önce senin tahattur etmen gerek ey Müslüman. “Kudüs’ü kol saati gibi taşıman gerek. Çünkü ayarlanmadan Kudüs’e, boşuna vakit geçirirsin. Buz tutar gözün, görmez olur.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
3 puan Cenk'in golü ile geldi
3 puan Cenk'in golü ile geldi