Advert
PEKİ HİÇ SORDUN MU ?    AK PARTİYE KİMLER LAZIMMIŞ
RAMAZAN YILDIRIM

PEKİ HİÇ SORDUN MU ? AK PARTİYE KİMLER LAZIMMIŞ

Bu içerik 1303 kez okundu.

 

Ve en sonunda...

            Heyecanla beklenen milletvekili listeleri açıklandı. Şüphesiz muhafazakâr ağırlıklı ilimizde tüm parti listelerini dürün sadece Ak Parti listeleri insanları getirebilirdi galeyana. Bir umut bin ümitle beslenen, hayallerle süslenen beklentiler üst sıralardaydı.

 

           Ak Parti listeleri açıklandıktan sonra önce soğuk bir duş, sonrasında çaresiz kabulleniş. Hoş Ak Parti bu konuda çok deneyimli. Kendisine gösterilen tepkiyi önce  göğüsleyip biraz sükuneti sağlayıp sonra da rakiplerinin olumsuz noktalarını cımbızla öne çıkarıp bu vakayı bir sihirbaz edasıyla önemsizleştirecektir. Her şey var ya da yok oluşumuza endekslendiği için, yok oluşu reddedip var oluşumuza katkı için bir tanecik oyumuz istenecektir bizden. Gerçekten cephe savaşlarını ve verilecek kayıpları düşünürsek bırakın bir oyu bütün oyları versek te azdır.  İnsanların içine sinmeyen adayları kabullenmeye çalışması bir başka acımtırak hikâye.

 

           Dünden tazedir Filistin' in acısı. Geceden de karanlık ülkemizin sancısı. Kulaklarımda çınlıyor Ahmed Amcamın evladım haklısın ama bu son kalesidir İslam' ın, umududur Filistin' in hayatıdır Gazze' nin budur kısacası her müslimin sesi... Mücahitlik adına ne kadar sıfat varsa Reis' in şahsında Ak ihtiyarlarda, Ak evlatlarda, Ak kadınlarda ... Bu ümit ve umutla her Ak Partili birey illa da yanındaki yakınındaki kimi varsa onu Ak Partili olmaya zorlamakta. Ama gel gör ki  Ak Parti olayı farklı algılamakta.

 

           Her seçim öncekilerden büsbütün mühim, her dönemin vekil adayları öncekilerden beter. Anlamıyorum neyin nesi tüm bu yaşananlar, seçimli bir kader mi yoksa seçimsiz bir keder mi?

 

         İlk şoku listelerde bir saltanat havası sezinleyince, ikinci şoku daha önce başarısız olmuş kişilerin listelerde yer bulmasıyla yaşadım. Acaba gerçekten bu seçim önemli mi diye sormadan edemedim. Erbakan' ın partisini Erbakan' ın düşmanlarıyla iş tutmakla suçlayan Ak Partililer Erbakan' a bir başka güzel davranan Mehmet  Ağar' ın oğlu Tolga Ağar' ı  aday göstererek teşekkürünü ihya etmiş bulunmaktalar. 28 Şubat mağduru olarak ortaya çıkmış bir iktidarın 28 Şubat' ın mimarlarını vekil adayı göstermeside başka bir şoktu.

 

          Elazığ televizyonlarının da ilimiz adayları için bu kadar vizyonsuz bir şekilde alkışlara sarılması bir başka gariplik. Ya bilmedik çok şeyimiz var,  ya da farkında değiliz bizim ( halkın ) konumumuz hep aynı karşı tarafta.

 

         Elazığ ovası geçmişte bozkurt yuvası olsa da geçen zaman ve gelişimler şehrin demografik yapısını değiştirmiş Elazığ' ı zazasıyla, kürdüyle, türküyle, alevisiyle, sunnisiyle bir halk cümbüşüne taşımıştır. Ben bizi kutuplaşmalara götürecek profillerden kaçınılması için çok dil döktüm. Halkla parti arasındaki kesimlerin cesaretsizlikten dolayı doğruya köprülüğü yapamamaları ya da kaale alınmamaları bu adayların seçilmesine sebep olmuştur.

 

         Şimdi bir ricam var. Lütfen bunu göz ardı etmeyin.

 

        Filistin, İslam alemi, Mücahitlik, Hilafet, Ümmetin Kurtuluşu, Son Kale vb söylemlerde bulunmayın.

 

         Ekonomi, Liberalizm, Batı, Özgürlük vb cümleler kullanın. Zaten biz de öyle çok müslüman değiliz, sizi kınamayız... Hoşça kalın.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ