Advert
MÜRİTLİĞİ BIRAKIN!  İNSANLIĞI UNUTMAYIN!
RAMAZAN YILDIRIM

MÜRİTLİĞİ BIRAKIN! İNSANLIĞI UNUTMAYIN!

Bu içerik 665 kez okundu.

Sıcak bir yaz, yağışlı havalar, mübarek bir bayram. Sevgi dolu olmalı, neşeli yaşamalı insan. Gülücükler uçuşmalı her yerde. Kahkahalar, ağız dolusu zaman zaman ...

 

Seçim çalışmaları son sürat. Bayramda bayram yaşanmalı. Bu mola herkese biraz rahat vermeli. Propagandaların içine bir parça da iyilik konmalı. Tüm seçimlerin aksine bu seçim en az politika kadar insanlık kokmalı.

 

Kesin olan şu ki maddi çıkar ve tutkularımızın yanı sıra sistem değişikliği, seçimin ehemmiyeti ve önemi, hem tarafları hem de taraftarları daha hırslı kılarak atılan tüm adımların politize adımlar olmasını sağlamış. Artık biz vatandaşların bir araya geldiğimizde kırılmamak için siyaset içerikli konuşmaları rafa kaldırmamızı farz kılmıştır.

 

Kişisel olarak tüm bunları düşünmemize rağmen STK' ların bu kadar iyi ve güçlü olduklarını iddia ettikleri bu dönemde hemen hergün basında boy gösterdikleri halde Elazığ' ımızın ve Türkiye' mizin çirkinleşen siyasetine partiler açısından kalite bazlı hiçbir katkılarının olmayışı çok büyük bir acı. Halkımızdaki siyasi gerginliğin revizesine de gayret etmemeleri bambaşka felaket.

 

Her seçim bir şekilde yapılır Başkan ve yeni hükümet muhakkak seçilir. Benim arzum her kim seçilirse seçilsin tarafı olduklarımız kaybetse bile gönül rahatlığıyla mutluluk hisleri kaplasın içimizi. Seçimlere kalmış bu bir haftalık süre partiler arasında yumuşak ve tatlı bir rekabet seçmenler arasında ülkeyi inandığı gerçeklere emanet şekline dönüşmeli. Gün geçtikçe çirkinleşen bir hal almamalı.

 

Biraz da güzel şehir Elazığ' ımız için konuşalım. CHP' nin çok uzun süredir vekil çıkaramadığı, her daim Ak Partiye gönül vermiş MHP' nin de doğal tabana sahip olduğu ilimizde bu defa muhalefet bloğu biri kesin olmak üzere iki milletvekili almanın peşinde. MHP bir milletvekili almanın hesabında Ak Parti 5' te 5 istemekte.

 

Liderlerin gönlünü kazandıkları kitleyi yani oyu değişmeyecek kitleyi bir tarafa bırakırsak hem partisinin Elazığ' da sevilmiyor olması hem parti teşkilatının reel bir varlık gösteremiyor olmasına rağmen Gürsel Erol kendisinin ve partilerinin eksiklerinin, yanlışlarının olabileceğini söylüyor. Seçimle hayırlı olanın gelmesini temenni ediyor. Şehrin tüm ezilmiş bölgelerinde varlığını hissettiriyor. Halka çok yumuşak dokunuşlarla ve akılcı adımlarla oylarını arttırmak için çok çaba sarfediyor.

 

MHP kitlemiz bizimle biz zaten herkesin ve her kesimin oyuna talip değiliz. Bir milletvekilimiz var havasında. Bana sorarsanız bir ülkeyi daha iyiye taşıma iddiasında olanların oy alamasa bile gönül almaktan geri durması ( Japon intihar sanatı ) harakiriyle bile tarif edilemez.

 

İYİ Parti sadece adıyla mı iyi yoksa gerçekten de iyi mi şahsım adına bu hala bir muamma.

Ak Parti' nin Elazığ halkının gönlünde tutabildiği yerin 10' da biri kadar Elazığ' da halk Ak Parti' nin gönlünde yer tutabilseydi tablo kesinlikle çok daha farklı olurdu. 3 hiç akıllara gelmez 4' e şüphe ile bakılmaz 5 avuçlarında olurdu. Reis zaten görüşlerini belirtiyor halkta yeterince takip ediyor. Ak Parti adaylarına tavsiyem tamamıyla yereli genele peşkeş çekip  biz kusursusuz ülkede bize karşı oyun vara sığınmamaları. Kat'i bir suretle omuzlarında yükseldikleri o kenar mahalleleri kenara koyarak yol kat etmeye devam etmemeleri. Bu mahallelere bedenlerinden daha fazla yüreklerini hissettirmeleri.  Velhasılı kelam kazanmak için hala 6 gün var. 7. günde millet kılacak karar. Muhalefet herşeyi yaparım dememeli iktidar vekil adayları da Adnan Oktar Beyin müritleri gibi sürekli hayran hayran bakıp maşallah Reis inşallah Reis dememeli. Gövde gösterisi yerine gönül gösterisi ifa etmeli. Vesselâm.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!