Advert
MÜSLÜMANLAR MOSKOVA’YA
ABDULKADİR ÖZTÜRK

MÜSLÜMANLAR MOSKOVA’YA

Bu içerik 973 kez okundu.

Bu başlık sizi şaşırtmış olabilir. Lakin bu başlığı atma sebebimi yazınca bana hak vereceksiniz.

Cumhurbaşkanımızın devir-teslim töreni için ülkemize gelen Rus siyasetçi Jirinovski, Ankara’ya gelir, gelmez Türkçe olarak verdiği demeçte:

Batı’nın Ruslara Faydası yok, Batı’nın Türkiye’ye de faydası yok, en iyisi; biz, güneye, siz kuzeye yönelin mealinde açıklama yaptı.

Yani yeni bir jeostratejik politikanın ipuçlarını verdi.

Bundan böyle; Doğu-Batı ekseni yerine, Kuzey-Güney eksenli çalışalım dedi.Dünyanın coğrafik yapısı gereği, doğu-bakı ekseninden ziyade, kuzey-güney ekseni insanlığın doğal sürecidir. Lakin küresel sistem bunu 90 derece döndürerek insanlık tarihini zor bir yokuşa sürükledi. Bunun doğal seyrine dönmesi ise ancak bu coğrafyanın daima müdavimlerine yani bu coğrafyanın tarihsel iki büyük imparatorluğunun (Osmanlı-Rus) varisi olan Rusya ve Türkiye devletlerine ve onları yöneten iki güçlü liderler olan; Putin ve Erdoğan’a kaldı.

Bu sürecin doğal ve güçlü devam etmesi için, bu iki devleti oluşturan toplumların birbirleriyle ticari ve siyasi ilişkilerini kesintisiz ve “Pozitif İvme” ile devam ettirmeleri gerekiyor.

Bu süreç Rus turistlerin Antalya’yı ziyaretiyle iş bitmez. Bizim toplumunda tarihsel ve kültürel bağlarımız olan, bir zamanlar İslam hâkimiyetinde kalmış topraklara kitleler halinde hatta oradaki Müslümanlarla evlilik ilişkileri dahi kuracak şekilde yoğun ve çok yönlü şekilde olmalıdır.

Zaten normalde hem komşumuz ve hemde dinimize yakın ehli kitap olmaları sebebiyle düşmanlığımızı giderip, dört tarafı düşmanlarla çevrili psikolojisinden tek tarafı(BATI) rakiplerle çevrili bir devlet – Millet psikolojisine indirgenir ve rakiplerimize karşı daha güçlü ve yoğun bir süreç başlatabiliriz ve o zaman AB ile rekabet eder hale gelerek balkan ülkelerini tarafımıza çekebiliriz. Yani tarihi hterlandımızı daha canlı ve diri tutabiliriz.

 Haydi!

 Müslümanlar Moskova’ya…

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ