Advert
“ELAZIĞSPOR?” – “YENİ ELAZIĞSPOR?”
SERVET YAŞAR ÖZDEMİR

“ELAZIĞSPOR?” – “YENİ ELAZIĞSPOR?”

Bu içerik 1517 kez okundu.

Her ne kadar 15 temmuz( UNUTMAYACAĞIZ! VE UNUTTURMAYACAĞIZ!) gelip geçse de Elazığ’da gündem halen Elazığspor…

Son 3 ay içerisinde kaç başkan değiştirdik hatırlamıyorum. Birileri birilerini çağırıyor, geliyorlar aday oluyorlar. 3 gün sonra istifa ediyorlar. Sonra birileri başka birilerini çağırıyor. Başka birileri de zaten her seçimde aday. Yönetime gelip başkan olduktan sonra da ‘’Vay efendim, Belediye başkanı destek sözünü yerine getirmedi, Vay efendim, Vali bey ve M. Vekilleri duyarsız kaldı. VAY DA VAY!

Geçen günlerde son Yönetim de topluca istifa etti veson 2 yıl içerisinde Elazığspor’ayardım yapanların(Belediye aracılığıyla, kat karşılığı) listelerini basınla paylaştı.

Hani hep anlatılır. Deveye demişler ki : ‘’Neren eğri sevgili Deve? Deve demiş : ‘’Nerem doğru ki.’’

Şimdi açıklanan listeye bakıyorum da bu işin neresine yanalım?

-Toplam verilen 68 milyon (trilyon) liranın Elazığspor’da nasıl uçup gittiğine mi yanalım?

-Yoksa,spora destek olunacaktıysabu kadar büyük meblağın sadece Elazığspor’a yönlendirilip de halen amatör takımlarımızın sefilleri oynamasına mı yanalım?

-Yoksa, bu paraların kaynağı olan imar değişikliklerinin şehrimizin siluetini bozmasına ve çarpık yapılaşmaya sebep olmasına mı yanalım?

-Yahut, trilyonlarca borcu olan bir kulübe başkan olmak için yarışıp gelen ve bir kaç haftada, bazen de bir kaç günde Başkanlığı ve yönetimi bırakan garip adaylar çıkarmamıza mı yanalım?

Velhasıl bu işin neresinden tutsanız elinizde kalıyor.

Maalesef gelen yönetimler derant ve hava peşindeler. Yoksa bu kadar borcu olan bir takımı, paranız yoksa neden gelip idare etmek istersiniz?

Bu konuda Elazığspor taraftarı da ne istediğini tam olarak bilmiyor/bilemiyor bence. Mesela geçen hafta gördük:Rüstempaşa Spor kulübü başkanı Hamit kardeşimiz; maddi yetersizliklerden ve yeterli desteği alamadıklarından dolayı kulübü kapattıklarını açıkladı. 2 sezon boyunca hiç bir maçta yenilmeden 2 sezon Şampiyon olarak Profesyonel Bal ligine çıkan başarılı bir Amatör takımınız var ve siz buna sahip çıkmıyor adeta gözünüzü kapıyorsunuz. Yetkililerden halen paralar verilip bu borç batağındaki takıma sahip çıkılmasını istiyorsunuz.

Nereye kadar...?

Bana göre Elazığspor artık "Yeni Elazığspor" olsun. Ve belediyemiz veya Valiliğimiz de para toplayacak ise şayet, ‘’Yeni Elazığspor’’ alt yapı tesisleri ve spor okullarını(Spor Lisesi ve Üniversitesi) kurmak için para toplasın ve bu şehrin takımını her dönem dilencilikten kurtarsın. Kurtarsın ki,futbola meraklı şehrin gençlerinin ve amatör sporcularının da önü açılsın. (Altınordu Spor kulübü bir örnek olarak karşımızda duruyor)Düşünün! Elazığ’dan yıllardır iyi ve ünlü bir futbolcu çıkmıyor. Ve böyle gidersek, bu halimizle de çıkmaz zaten.

 

İnsanlar önce kendini, sonra haddini, sonra da ne istediğini bilse hiçbir problemimiz kalmaz.

Netice olarak;alt yapı tesisleriyle birlikte sağlam bir takım kurmak şartıyla,3.ligde mücadele eden takımımız ElazizBelediyespor’u alıp ismi ‘’Yeni Elazığspor’’ yapılırsa, en fazla 2 sezon sonunda tekrar 1 lig’e çıkılabilir. Her kesim insanımız ve kurumlarımız da bu konuda gönül rahatlığıyla desteklerini verirler diye düşünüyorum.

Sizce; sürekli borç bataklığında bir ‘’Elazığspor’’ mu? Yoksa ‘’Yeni Elazığspor’’ mu?

Selametle kalınız!

*’’15 Temmuz şehitlerimizi anma günü’’ vesilesiyle ta Malazgirt’te, Çanakkale ve Kurtuluş savaşlarında, ve son olarak 15 temmuz hain darbe girişiminde, bu Vatan için hayattaki en önemli şeylerini, canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Ruhları için Fatiha!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ