Advert
KAPATILMALI MI, YAŞATILMALI MI?
İRFAN ARSLAN

KAPATILMALI MI, YAŞATILMALI MI?

Bu içerik 249 kez okundu.

Şehrimizin en önemli marka değeri olan Elazığspor son yıllarda her yeni sezon öncesi yaşadığı sıkıntıları bu yıl da yaşıyor. Ancak bu yıl yaşanan sıkıntı artık ilimiz sınırlarını aşarak ülkenin gündemine oturmuş durumda. İlimizdeki bu olumsuz tablo ülkemizin farklı illerindeki yerel basının haberleri arasında yerini aldı. Bu olaya iki açıdan bakmak lazım. Birincisi, içine düştüğümüz durumun üzüntüsü; ikincisi, bu tablonun oluşması ile birlikte gösterilen tepki. Bu tepkiler belki bu yıl yaşanan sıkıntıların izole edilmesini sağlayacak ancak artık bu ilin yöneticileri, siyasetçileri ve diğer yetkilileri olayın önemini görüp gerekli adımları atıp önemli kararlar almalı.

Son yıllarda bu kulübün içine düştüğü durumun düzeltilmesi adına yapılan çalışmalar ve oluşturulan yönetimlerle başta ekonomik sıkıntı olmak üzere Elazığspor’un içine düştüğü olumsuzluklardan kurtarmak hedeflendi. Ancak yapılan bu çalışmalarla Elazığspor istenmeden de olsa siyasetin içine çekildi. Bunun en net göstergesi ise, 1 Haziran’da ilimizde AK Parti İl Başkanlığı'nın düzenlediği mitinge katılan o günün Başbakanı, bu günün ise TBMM Başkanı Sayın Binali Yıldırım’ın “Elazığspor sahipsiz değildir. Elazığspor’un sahibi benim” cümleleri oldu. 1 Haziran’da Elazığspor’un sahibi olduğunu açıklayan Sayın Yıldırım, bugün Elazığspor’un sahipsiz kaldığını her halde bilmiyor. Hadi o bilmiyor ise AK Parti’nin ilimizdeki temsilcileri konumunda bulunan 4 milletvekili, İl Başkanı, Belediye Başkanı ne yapıyor. Belki bunlardan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı bu isimlerin dışında tutmalıyız. Ancak bugün yaşanan olumsuz bir tablo var ve bu tablonun giderilmesi adına yarın için ümit veren bir tablo görünmüyor.

Elazığspor yeni sezon öncesi hazırlık kampı için Erzurum’da. Nasıl gittiğini ve burada neler yaşadığını herkes biliyor. Bu takımın lige moralsiz, futbolcusuz, malzemesiz, transfer yapmadan ne kadar hazırlandıkları önceki gün futbolcuların yaptığı açıklamadan belli. Bittik diyorlar. Bunun sorumluları kim? Veya kimler?

Elazığspor bu şehrin 52 yıllık bir değeridir. Bu değerin kapatılması bile bu şehirde tartışıldı. Bu değerin kapatılması kime ne yarar sağlayacak? Bu markanın yaşatılması ise bu şehre çok değer kazandıracak.

Dün yapılanların sorgulanması için bu ülkenin gerekli makamlarının devreye girmesi gerekir. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'nın aldığı kararla “Kulüpler borçlanmayacak, görev yapan yönetim kurulundaki yöneticiler borçlu sayılacak” kararı kulüplerin yaşaması açısından çok önem taşıyor. Artık bu karardan sonra yöneticiler attıkları her adımı yüz kere düşünecek, tartacak ve uygulamaya koyacak. Artık hiçbir kulüple yöneticiler har vurup harman savuramayacak.

Bu takımın yaşatılması adına, şu an içinde bulunduğu olumsuzlukların üstesinden gelmesi için herkes üzerine düşeni yapmak zorundadır. Sizler kendi lehinize olacak her fırsatta bu markayı kullanıyorsanız, yeri geldiğinde de bu markanın sahibi olmak zorundasınız. Bizi ilgilendirmiyor diyemezsiniz.

En kısa sürede spor kamuoyunun endişelerini giderecek bir açıklama yetkililer tarafından yapılmalı. Aksi takdirde bu şehirde arzu etmediğimiz bazı olayların yaşanabileceğinin sinyalleri veriliyor. Ülkemizin huzur ve güven kenti konumunda bulunan ilimizde bu olayların önüne geçilmesini sağlamak adına gerekli oluşum yapılmalı. Bu şehrin kaderini değiştirmek adına bazı toplantılar yapılmalı ve artık bu sorunların önümüzdeki süreçte tekrarlanmaması adına gerekli önlemler alınmalı.

Şunun çok iyi bilinmesi gerekiyor. Elazığspor bir çınardır ve bu çınarın yaşatılması gerekir. Aksi olursa bunun vebalini herkes üstlenmek zorundadır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
OTOMOBİL İLE OTOBÜSÜN ÇARPIŞMA ANI KAMERADA
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE
ZÜLFÜ BAL KANAL 23’TE