Advert
KALDIRIM İLE 1 YIL GERİDE KALDI
İRFAN ARSLAN

KALDIRIM İLE 1 YIL GERİDE KALDI

Bu içerik 480 kez okundu.

Elazığ Valiliği'ne atanmasının ardından 2017 yılı Temmuz ayında bu görevine başlayan Vali Çetin Oktay Kaldırım ile Elazığ ve Elazığlılar bir yılı geride baraktı. Bu bir yıllık süre içinde hem Vali Çetin Oktay Kaldırım Elazığ’ı tanıdı hem de Elazığlılar valisini. Göreve başladığı gün yaptığı açıklamaları isterseniz şöyle satır başları ile bir hatırlayalım.

-  Bu ülkenin ve ilimizin vatandaşları bizim sorumluluğumuzda olacaktır. Devletin şefkati, merhameti, muhabbeti, insanımızı sarıp sarmalayan sıcak ve huzur veren kucağı, toplumun içini ısıtan, umutlarını yeşerten güler yüzü bizim sorumluluğumuzda ve emanetimizde olacaktır.

  • Vatandaşlarımızın huzuru bizim sorumluluğumuzda olacaktır.
  • Hizmet standartlarını artırmak bizim sorumluluğumuzda olacaktır
  • İnsan yaşamını kolaylaştırmak bizim sorumluluğumuzda olacaktır.
  • Yatırım ortamını iyileştirme, ilin marka değerini artırma, tarım, hayvancılık, su ürünleri, turizm, sağlık, eğitim, spor gibi alanlarda yeni yatırımlarla katma değer oluşturma, markalaşma, bir çekim merkezi haline gelme ve sektörel çeşitliliği sağlama önemli sorumluluk sahamız olacaktır.
  • Huzur, temel hak ve hürriyetleri tehdit eden her türlü olaya karşı önlem alma gençlerimiz, çocuklarımız ve yeni nesillerimizi uyuşturucu gibi illetlere karşı korumak; hepsi bizim sorumluluğumuzda olacaktır.
  • Terör ile mücadele etme ve bu belayı yok etme bizim sorumluluğumuzda olacaktır.

Bütün bu sorumluluklarımızı yerine getirirken devleti efendi değil hizmetkâr kılmak, kamuyu değil vatandaşı merkeze alan hadim kamu yönetimi anlayışını hâkim kılmak için görevimizi ifa edeceğiz.

Evet, Vali Çetin Oktay Kaldırım Öğretmenevi’nden Valiliği yürürken, Gazi Caddesi'nde karşılaştığı Elazığlı vatandaşları selamlayarak geldiği Valilik binasında yaptığı açıklamalarında bunları ifade etmişti.

Aradan bir yıl geçti. Gerçekten Vali Kaldırım ve birlikte ilimiz ve insanlarımız için mesai harcadığı kurumların yetkilileri bu söylenenleri yapmanın çabası içinde oldular. Kaldı ki ülkemiz ağır bir kalkışmanın izlerinden kurtulmanın çabasını verirken, hiç hesapta olmayan bir erken genel seçim yaşarken, Vali Kaldırım Elazığ’ın kabuğunu kırması adına çok ciddi adımlar attı. Yabancı yatırımcıları ilimize getirdi, sanayici ve iş adamlarının yatırım taleplerini geri çevirmemek adına Harput Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulmasını sağladı. Hayvancılığın gelişmesi adına Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulması çalışmalarını son aşamaya taşıdı. Elazığ’da üretilen veya Elazığ’a has ürünlerin tescilini sağladı, coğrafi işaretlerini aldırdı. Turizm alanında önemli adımlar attı. Come To Elazığ sloganı ile ilimizin tanıtımına önemli katkı sağladı.

“Büyük hedef ve tahayyülleri olan, iyiliğin, güzelliğin, refahın ve adaletin ülkemizde ve bütün dünyada hâkim olmasını sağlamaya dönük büyük projeler ve vizyonla hareket eden ülkemizin görevlileri olarak, il merkezinden en ücra köşesine kadar görevlerimizi ifa ederken bu sorumluluğu yüreğimizin derinliklerinde hissetmemiz, bir ibadet aşkı ve hazzıyla çalışmamız hem kendimize, hem bu güzide ülkemize, hem medeniyetimize, hem değerlerimize, hem de çocuklarımıza ve hayallerini kurduğumuz büyük geleceğimize karşı en büyük ve kıymetli yükümlülüğümüzdür” diyen Vali Kaldırım ile ilimizin önümüzdeki bir yıl içinde daha önemli hizmetleri alacağı inancındayım.

Vali Kaldırım’ın görev anlayışı, "Bütün bu sorumluluklarımızı yerine getirirken devleti efendi değil hizmetkâr kılmak, kamuyu değil vatandaşı merkeze alan hadim kamu yönetimi anlayışını hakim kılmak” olarak görüldü.

Böyle bir anlayış da zaten her daim devletinin ve milletinin yanında olan Elazığlılar tarafından büyük kabul gördü.

Artık Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın görevdeki ikinci yılında atacağı adımları ve yapacağı çalışmaları takip edeceğiz. Elazığ’a alışan ve ilin problemlerine çözüm noktasında artık daha bilgili bir hale gelen Vali Kaldırım’ın en az iki yıl daha ilimizde görev yapması ilimizin kabuğunu kırmasına katkı sağlayacaktır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ