Advert
“HANGİSİNE YANAYIM!?”
SERVET YAŞAR ÖZDEMİR

“HANGİSİNE YANAYIM!?”

Bu içerik 967 kez okundu.

-Mehmet amca acil gelmen lazım!
-Hayırdır yeğenim. İşteyim çalışıyorum ama...
-Amca bahçedeyiz, senin kuzuların 2 si ölmüş biri de yaralı yatıyor.
- Hayda. Tamam. Hemen geliyorum.
İşyerinden izin alıp doğru bahçesinin yolunu tuttu. Kuzuları alalı henüz 2 hafta olmuştu. Nerden çıktı şimdi bu musibet? Hem içeriye kurt veya sokak köpekleri her neyse, nasıl girdiler? Dış kapılar açık mı unutulmuştu acaba? El hayır. 2 kuzusu ölmüştü, götürüp derede gömdü. Diğer yaralı kuzu için de veteriner götürüp tedavisini yaptırdı.
Ertesi gün öğle saatlerinde yine iş yerindeyken bu kez hanımı aradı. Heyecanlı bir sesle:
- "Kaza yaptım bey!"
O an Mehmet Bey’in başından aşağı kızgın sular inmiş gibi oldu.
Daha dün başına bir musibet gelmiş ve 2 kuzusu ölmüştü. Şimdi de aracı kaza yapmıştı.
Nasıl oldu? diye sormadan olay yerini öğrenerek "Hemen geliyorum" dedi. Ve olay yerine gitti.
Olay yerine gidip baktığında zincirleme kaza olmuştu.
Kendi araçlarının önündeki aracın önünden "makas atarak" geçen bir pikap aradan savrulup kaldırıma çıkarak yan yatmıştı. Pikaba çarpmamak için ani fren yapan aracın arkasında da Mehmet beyin hanımı ani fren yapmış ve neticede hem öndeki araca çarpmış hem de arkadaki araç bunların araca çarpmıştı.
Vatandaşlar kaza yerine her zaman olduğu gibi toplanmış. Olay yerine trafik polisi de çağrılmış ve trafik polisi elinde makbuzuyla ceza yazmaya başlamış. Bu kadar sıkıntının üzerine tuz biber olan bu olaya Mehmet bey dayanamayarak: - Memur bey! Hayırdır? Burada suçlu olan biz miyiz? Kazaya sebebiyet veren pikap ne olacak, onu araştırmayacak mısınız? Neticede kazanın olma sebebi o pikap filan derken Memur bey hiddetle : "Sana ne kardeşim ya ben
işimi biliyorum. Onun kazası ayrı değerlendirilecek. Siz takip mesafesini korumamışsınız bu yüzden size de ceza yazacağım ."
Memur beyin sesini yükselterek kabadayılık satar gibi seslenmesi Mehmet beyin sinirlerini bozmuştu : " Sen kimsin be benle böyle konuşuyorsun? Sen kendini ne sanıyorsun? " diyerek polis memuruna sert çıktı. Bu arada el kol hareketleri de olunca Polis memuru: "Asıl sen bana nasıl böyle konuşursun. Bekle seni karakola götüreceğim" demesi üzerine Mehmet bey daha bir geriliyor ve : "Sen halen Türkiye'yi "Eski Türkiye sanıyorsun her halde memur efendi! Hadi gidelim karakola bakalım ne yapacaksın bana?" Derken araya vatandaşlar filan giriyor ve olay sakinleştiriliyor. Bir trafik cezası ve ön kaputuyla beraber arka bagaj kapısı da dağılmış olan aracıyla evine geri dönüyor Mehmet bey. Ve dönerken de düşünüyor kendi kendine : "Şimdi ben neye yanayım? Değişen Türkiye'yi halen 'Eski Türkiyesanan bu zihniyetlere mi yanayım? Yoksa bu gelişim ve değişim içerisinde halen değişmeyen mantıksız bazı kanun ve kurallara mı? Neyse ki hanıma ve çocuklarıma bir şey olmadı. Buna da şükür. Cana gelen mala gelsin." ...

Selametle kalınız!

#Okurlarımın yaşadıkları bu tür olaylara da bazen değinmemiz gerekiyor. Varsa sizin de başınızdan geçen bu tür olaylar (ki "olaysız günümüz yok" dediğinizi duyar gibiyim.) gönderin yayınlayalım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ