Advert
 BEBEK VE TERÖR
Fethi Ahmet HARMANŞAH

BEBEK VE TERÖR

Bu içerik 654 kez okundu.

     Bebek, masumluğun, saflığın, günahsızlığın simgesi. Bebek, iyiliğin, mutluluğun, aşkın meyvesi.Bebek, körpeliğin, tazeliğin, güzelliğin habercisi. Bebek, geleceğin, umudun, yarınların habercisi. Bebek, melekliğin, temizliğin, hesapsızlığın yekünü. Bebek,başlangıcın, ilk adımın ayak sesi. Bebek, devamın, büyümenin, var olmanın dayanağı. Bebek, insanın ve insanlığın tohumu, sadırı, fidesi.

    Terör,korkutmanın, yok etmenin, ölümün habercisi. Terör konuşmanın, anlaşmanın, sevilmenin, sevmenin, zıt anlamlısı. Terör,huzurun, asayişin,güvenliğin yok edilmesi. Terör, yaşatmanın, var olmanın, kardeşliğin, fitnecisi. Terör, hayatın oyun bozanı, tarlanın ayrık otu, ömrün hayırsız sonu, insanların aşağıların aşağısına düşmesi, nimetten külfete, hayırdan şerre, imandan küfre düşülmesi.

     “Dağa niye çıkılır?” sorusuna verilecek en güzel cevap, namus için, şeref için, hak için, var olmak için vb olabilir. Ancak görülen şu ki dağa çıkanlar şimdi namusu için değil, şerefi için değil, hak için değil, var olmak için değil. Çünkü dağda genç kızın namusunu koruması fıtrata aykırı. Şeref,  inandığı değerlerin ayaklar altında ezilmesine göz yummakla olmaz, buda şartlara aykırı. Hak için verilmemiş hiçbir hak yok ki zaten şu an dağda senin yaşam hakkın risk altında daha ne hakkın var ki diyebileceğimiz şekilde. Dolayısıyla sadece tiyatro oynanıyor. Kötü filmlere gerçek figüranlık yaptırılıyor. Orada hem de salça yerine kan kullanılıyor.

  Eskiden beri bu konularda konuşulurdu. Biz o zamanda teröre, örgüte karşı idik. Fakat bazı hikayeler adamın zoruna gidiyordu. İşte Müslüman kesime yapılan zamanında başörtü zulmü gibi. Ancak hendek olaylarında halk bu örgütün gerçek yüzünü gördü. Yaklaşınca davulun sesinin sinir bozduğu, onunda tokmakla çalındığını anladı. Kendi çocuklarının kendilerine benzemeyen canavar bir hal aldıklarını, camileri bile yaktıklarını gördü. Ve ondan sonra toplumsal olaylara , bir sözle sokaklara çıkmayı bıraktı.

      Gelinen nokta şu ki hep beraber teröre karşı durmazsak hiçbirimize huzur yok. Ve  biriyle mücadele ederken bel altına vurmak için el altından teröre destek verenler, şunu görmeli. Canavarı büyütmek kolay ama yok etmek çok zor. Bu bir baş belasını yok etmek için tutulan kiralık katile benziyor. O katil belli bir süre sonra namluyu sana çevirecektir. O zaman kurtul hadi. Yani namlunun sana dönmesi yakındır. Belki siyasi belki de düşmanımın düşmanı dostumdur, (kötü de olsa )düsturuyla hareket edenler, olaylar bu kadar basit değil. Onlar öldürmeyi bir iş görüyorlar bunun için eğitiliyorlar. Ve senin verdiğin desteği ayağının altına alarak daha net nişan alıyorlar artık.

   Terör öldürerek yaşar, gücü yeterse asker, yetmezse kalleşçesine, sivile, öğretmene, işçiye, yolcuya  kadar iner. Hatta yeri gelir bebek katleder. Ve halende konuşur. Ancak onlar değil artık söz konusu olan. Eskiden kuduz köpekler daha fazla kişiye zarar verilmesin diye öldürülürdü. Onlara o muamele yapılmalı. Çünkü tedavisi yok. Ancak kuduz olmamışları rehabilite etmek, korumak elbette gerekli. İşte o kuduz itlere karşı  ömrünün baharında bir anne ve baba diyemeden katledilen bir evlat. Teröre acımak bunlara zulümdür. O yüzden acımak bazen zulmün ta kendisidir. Ve şu an iki renk vardır ve de iki cevap. “Evet” mi “Hayır” mı diye.Meclistekilerde başta olmak üzere sadece siyasi mücadeleye “Evet” geri kalan alanlar net çizgilerle “Hayır” olarak çizilmelidir artık.Terörist cenazesine gidenler artık affedilmemelidir. 11 aylık bebeği olanlar onu, yaşı geçkin olanlar torunlarını düşünerek kanunlar çıkarılmalıdır. Dağda çocuğu olanlar artık onlar için yapacak şey olmadığını anlamalı, devletle işbirliği içinde alanı onlara daraltarak devletin gece gündüz gözü olmalıdırlar.

  Artık kafirlerin kendileri ile şu an olduğu gibi mücadele edelim, kimseye maşa olmayalım. Unutmayalım ki terör öldürerek yaşar. Biz ise sadece yaşatmaya gayret edelim. Ancak zalimler hariç. Onun dışında her genç bizim için çınar ağacının fidesi, umudun habercisi, yarınların müjdecisidir. At iti ile it izini ayırmak için atıda itide gördük. Devlet ve en çok da millet olarak artık yapılması gerekenler belli. İnsansız hava araçları ile insan olmayanları yok etmek. Diğer tüm araçlarla insanlara yardım etmek. Haksız mıyım?

                                                                             

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ