Advert
HİZMETLE DOLU 4,5 YIL
FIRAT POLAT

HİZMETLE DOLU 4,5 YIL

Bu içerik 1599 kez okundu.

Doğu Anadolu bölgesinin incisi Elazığ’ın hak ettiği hizmetleri alması adına yapılan yerel seçimlerde belediye başkanlığı koltuğuna oturan isimler ilimize hizmet noktasında ellerinden geleni yaptılar. İlin gelişimi için yapılanlara hizmeti veren isimlere bir Elazığlı olarak teşekkür ediyorum. Ancak 2014 yılında yapılan yerel seçimlerin sonucunda Elazığ Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Mücahit Yanılmaz, görünen ve görünmeyen hizmetleri ile ilimizin yeni bir soluk ve nefes almasını sağlayan projelere imzasını atarken ilimizin çehresinin değişmesini sağladı.

Göreve başlarken kendisinin belirlemiş olduğu ve 23 Proje başlığını verdiği çalışmalarının çok önemli bölümünü bu süreç içinde gerçekleştirdi. Ülkemizin bu süre içinde yaşadığı olumsuzluklara rağmen yapılmasını planladığı projelerinden vazgeçmedi. Yaşadığı tüm sıkıntılara rağmen “Elazığ için önemli” dediği çalışmaları ertelemedi. 23 projesinden 21’ini hayata geçirmenin mutluluğunu Elazığlılar ile birlikte paylaştı. Yapamadığı iki projenin de nedenlerini kamuoyu ile paylaştı. Elbette yaptıklarının içinde kamuoyu tarafından eleştirilen çalışmalar da bulundu. Ancak bu tartışmaların bir bölümü haklılık payı taşırken bazıları ise sadece demagoji pozisyonundaydı.

Elazığ’ın en önemli eksikliklerinin başında gelen altyapı konusunda bu dönemde bir çalışmanın yapıldığını söylemek doğru olmayacak. Ancak bu konuda Başkan Yanılmaz’ın hazırladığı büyük ve önemli bir proje var. Bunu zaten kamuoyu ile de paylaşmıştı. Fakat bu proje çok büyük bir meblağa mal olacağından bir süre ertelendi. Elazığ Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu günden bu yana çok geniş bir yelpaze içinde ilimize ve ilimiz insanına hizmet veren Mücahit Yanılmaz, ilimizin bu önemli problemine çözüm getirmek adına yaptırdığı projeyi de inanıyorum ki önümüzdeki başkanlığı döneminde ilimize kazandıracaktır.

Elazığ’ın hizmet alma noktasında belediyecilik alanında yaptığı çalışmalarla ilimizin nefes almasını sağlayacak iki yeni tesise kavuşturan (Şehit Fethi Sekin ve Cip Mesire alanları) ulaşım noktasında artık Belediye'nin kâr etmesini amaçlayan ve bunun için taşımacılık alanındaki araçları yenileyen, çocuk, kadın ve erkeklerin sağlıklı yaşaması için spor tesisleri yapan, mahalleler arası futbol turnuvası düzenleyen, şehrin kangren haline gelen Şorşor Deresi'nin ıslahı projesinde yer alan, şehre yeni yol ve bulvarlar kazandıran, spor kulüplerine katkı sağlayan, Belediye bünyesinde spor kulüpleri oluşturan, kültür ve sanat etkinliklerini sürekli hale getiren, şehir içi taşımacılığında ELBÜS ile ülkemizi tanıştıran, Elazığ günlerinde ön planda yer alan, Harput’un yeniden ayağa kalkması için UNESCO Kültür Mirası Listesi'nde yer almasını sağlayan çalışmalara destek veren, Belediye bünyesinde oluşturulan çeşitli birimler ile kadınların ve gençlerin iş sahibi olmasına katkı sağlayan kursları düzenleyen, Anne Üniversitesi oluşturan, Kültür Turları'nı başlatan ve diğer çalışmaları yapan ve bunların sonucunda ilimizi yaşanabilir iller sıralamasında ilk 20 il içine yükselmesini sağlayan adımlar atıldı.

İlimizin altyapı çalışmalarına 2019 yılında büyük bir ihtimalle Dünya Bankası'ndan veya AB kredisi alınarak yapımına başlanacak. Kentsel dönüşüm ve yeni imar planı kapsamında ilimizde yaşanacak değişim ve dönüşüm bu alandaki çalışmaların 2019 yılına başlanmasına belki de zemin neden teşkil etti. Ancak ilimizin su ihtiyacını karşılayacak olan Hamzabey projesi tamamlanmadan ilimizin altyapı çalışmalarının bu çalışmayla entegre olarak yapılması ilimizin ve Belediyemizin lehine sonuç verecektir.

Önümüzdeki süreç için yerel seçimleri yaşayacağız. Elazığ adına hizmete talipli olmak isteyenler aday adaylıklarını açıklamaya başladılar. Tüm isimlerin ilimize ve insanlarına hizmet etme noktasındaki heyecanlarına ve arzularını şimdiden takdir ettiğimi belirtmek istiyorum. Ancak bu alandaki tatlı rekabette kim istediğini elde edecek bunu da önümüzdeki aylarda hep birlikte göreceğiz. Arzum ve isteğim bu şehre kim daha iyi hizmet verecek bilgi birikim ve kapasiteye sahipse bu makam ona nasip olun. Ancak burada şunu belirtmeden yazıma son vermek istemiyorum.

Mücahit Yanılmaz hizmette bulunduğu 4.5 yıllık süreç içinde çıtayı o kadar yükseltti ki bu çıtayı daha yükseğe taşıyacakların bu göreve talipli olması gerekecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ