Advert
HER ŞEY TANIDIKÇA BAŞLADI
OĞUZ DOĞAN

HER ŞEY TANIDIKÇA BAŞLADI

Bu içerik 1483 kez okundu.

Değerli bir hocamızın dediği gibi; “Anadolu’nun uzak ve ücra yerlerinde doğanlarla hayat arasında zalimce bir mesafe vardır.” Önemli olan bu mesafenin ortadan kaldırılmasıdır. Cumhuriyet tarihi boyunca devletin çeşitli kademelerinde yaptığı işlerle makama değer katan Türk toplumunun öz evlatları işte bu mesafeleri şimdilerde ortadan kaldırıyor. Bütün engellemelere rağmen devletin şefkat elini vatandaşa uzatıyor.

Umudunu yitiren insanların üzerine bir güneş gibi doğan vatan evlatları bu mücadelede şimdilerde en önlerde yer almaktadır. Yaklaşık bir yıl önce arkadaşlarımla otururken kulağıma bir ses çalındı. Mesleğimden dolayı olsa gerek duyduğum cümle algılarımın açılmasına neden oldu. Sosyal medyada duyduğum slogan şöyleydi: “Tanımakla başlar her şey…” Bütün önyargıları içerisinde anında yok eden ve her kelimesi ile içtenliği yansıtan bir cümleydi bu.

Tanımak aslında insanlar arasındaki mesafeleri aşmanın ve ortak bir kaderde buluşmanın ilk adımıydı. Bende duyduğum o sloganla Tunceli Valisi’ni araştırmaya ve tanımaya çalıştım. Kendisini yakından tanıyanların onun için kullandığı ortak tanım kelimesi samimiyet oldu. İki hafta önce birkaç arkadaşımla gezmek amacıyla Tunceli’ye gittik. Pertek iskelesinden başlayan yolculuğumuz Pülümür yolu üzerindeki dinlenme tesislerinde son buldu. Gezi boyunca uğradığımız ve şehir içerisinde gördüğümüz yerlere yapılan hizmetler gruptaki herkesi ziyadesiyle şaşırttı. Gerçekten de Tunceli’nin en ıssız yerleri dahi hizmetle tanışmış durumdaydı.

Yapılan parklar, bahçeler, ışıklandırmalar vs. gibi fiziksel hizmetlerin dışında insanların yüzlerindeki mutluluk ve kendilerini huzurda hissetmeleri bizleri fazlasıyla sevindirdi. Halkının içerisinde gezen ve onların dertleriyle hüzünlenen Valimizin hizmetleri bölge insanın bütün ön yargılarını ortadan kısa sürede kaldırmıştır. Şehrinde bulunan inşaat işçileriyle birlikte aynı sofrada 40 yıllık bir dostluk edasında yenilen yemeğin adıdır Tuncay SONEL… O kalbine dokunduğu her insanla şehiri daha da güzelleştirmiştir. Toplumun arasına konulan mesafeleri böylelikle ortadan kaldırmıştır.

Olumsuz olaylarla anılan ve gitmekten çekinilen şehri markalaştırarak turizme kazandıran Sayın Sonel şehirle birlikte insanların da kaderinin değişmesi için büyük mücadeleler vermiştir. Hasta olan yaşlı insanları sırtında taşıyan, makam aracını öğrencilere tahsis eden ve gecesiyle gündüzüyle güvenlik güçleriyle birlikte olan değerli Valimizin eserlerine bizlerde şahitlik ettik.

Samimiyetin ve içtenliğin sembolü olan Sayın Valimiz gibi devlet büyüklerinin sayısının artması atalarımızın geçmiş dualarında saklı olan kudrettin nişanesidir. Değerli Valimiz Tuncay SONEL’in gülen yüzünün hiç solmaması ümidi ve duasıyla…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ