Advert
DÜRÜST OLMAK
FIRAT POLAT

DÜRÜST OLMAK

Bu içerik 1080 kez okundu.

Bir amaca hizmet etmek ve o amaca ulaşmak için öncelikle dürüst olmamız ve dürüstlükten asla ödün vermememiz gerekir. Dürüstlükten ödün vermemeye kararlı insanlar, her seçimlerinin, her hareketlerinin ve yaptıkları her değerlendirmenin ortak yarara hizmet etmesini sağlamak amacıyla ahlaki değerlerden şaşmayacak bir şekilde hareket ederler. Dürüstlük olmadığında yapılan işlerde anlam bulmak, elde edilen sonuçlardan hoşnut olmak imkânsızdır.

Gerçek insanlığın hamurunun özünde dürüstlük bulunur. Dürüstlük eksik olduğunda, her şey paramparça olur. Dürüstlük de insanlarda öğrenilen bir özelliktir. Bu özellik yaşam içinde oluşturulur ve bu sürecin hiçbir zaman sonu gelmez. Hatta hayat boyu devam eder… Yaşamın hiçbir noktasında “tamam dürüstlüğe ulaştım” diyemezsiniz. İyi bir insan olarak dünyaya gelirsiniz ama yetiştiğiniz çevre sizi daha iyiye ya da daha kötüye yönlendirir. Topluma örnek olma açısından, lider olarak sağlam bir kişilik oluşturma ve dürüst olma konusunda büyük bir sorumluluğumuz vardır. Bu nedenle, çok çalışarak kariyer basamaklarını tırmanabilir ama dürüstlük hırsızlarının kurbanı olabiliriz. Bu oyuna gelmemek için doğruyu yüzümüze söyleyecek gerçek dostlara ihtiyacımız vardır. Gerçek dostumuz yoksa vay halimize!

Sokağa çıktığımızda karşımızda statü, güç sahibi ve beğenilen, takdir edilen çok başarılı insanlar görebiliriz. Bu insanlar sanki her şeye sahip görünüyorlar, özel yaşamları harika, eşleri ve aileleri onları destekliyor, profesyonel kariyerleri de başarılı ve ilginç. Bütün bunları düşündüğümüzde gördüm ki, her şeye birden sahip olabileceğinize inandığınız zaman sahip olduklarınızla asla tatmin olamazsınız. Yaptığımız her seçimin bir bedeli olduğunu anlayamazsak, sonumuz çok fena olur. Her kazancın bir bedeli vardır. Bir şeyi seçtiğimiz zaman başka bir şeyden vazgeçeriz. Unutmamamız gerekir ki; her şeye birden aynı anda sahip olamayız. Seçimlerimizi yerinde yapmalıyız!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ