Advert
KRİZ Mİ, MANİPÜLASYON MU?
İzzet TUMAY

KRİZ Mİ, MANİPÜLASYON MU?

Bu içerik 1690 kez okundu.

Ülkemiz tüm zorluk ve badirelere rağmen emin adımlarla geleceğe yürüyor. Ülkemizin emin adımlarla geleceğe yürümesi, tüm iç ve dış baskılara rağmen her türlü badireden çıkabilmeyi başarması nedeniyle bu durumdan rahatsız olanların manipülasyonlarla ülke ekonomisi üzerinde oynadığı oyunlar aralıksız sürüyor.

Her türlü zorluktan başarı ile çıkmayı başaran ülkemiz, bu zorlukları da geride bırakacak. Ancak; özellikle Dolar bahanesi ile yapılan zamlar üzerinde ülkede sanki ‘kriz’ varmış gibi bir tablo ortaya çıkarılmaya çalışılıyor. Fırsatçıların bazı ürünlere yaptığı fahiş zamlar yüzünden sanki ülke ekonomisi çökmüş, memleketin kasasında para kalmamış, ülke krizle boğuşuyormuş gibi bir algı yaratılıyor. Evet; Dolar'ın yükselişi ve fırsatçıların bunu manipüle etmesi nedeniyle bazı sektörler bundan etkilendi. Ancak ülkemiz ekonomisine zarar verecek bu tür manipülasyonlardan kaçınmak, memleketin yaşadığı zorlukların aşması adına birey olarak elimizden geleni fazlasıyla yapmak durumundayız. Hepimiz bu gemide yol alan yolcularız. Bu gemi batmadı, batmayacaktır.

Köşe yazımızla direkt bağlantılı olması nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün yaptığı konuşmaya dikkatinizi çekmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanı, Türkiye’de ekonomik kriz olmadığını belirterek, “Kriz filan sakın ha bunlara aldırmayın, bunların hepsi manipülasyondur. Bizde kriz filan yok, güçlenerek geleceğe yürüyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan, Türkiye'de ekonomik kriz olmadığını belirterek, yaşananların manipülasyondan ibaret olduğunu, ülkede kriz falan olmadığını, ülkemizin güçlenerek geleceğe yürüdüğünü söylemişti.

“Bu ülkede Dolar'la, Avro'yla, şunla bunla kira mira yok. Bu ülkede bundan sonra Türk Lirası geçer. Aksi takdirde bunun bedelini öderler” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a katılmamak mümkün değil. O yüzdendir ki; kriz çığırtkanlığı yapmaya gerek yok. Coğrafyasında mazlumların umudu olmaya devam eden ülkemizin emin adımlarla yürümeye devam etmesi için fırsatçılığa, manipülasyon yapanlara geçit vermememiz, her daim ülkemizin çıkar ve menfaatleri doğrultusunda hareket etmeliyiz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ