Advert
ELAZIĞLILAR İSTANBUL’DA BULUŞTU
FIRAT POLAT

ELAZIĞLILAR İSTANBUL’DA BULUŞTU

Bu içerik 743 kez okundu.

Elazığ Valiliği koordinesinde Elazığ Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile ELFED’in katkılkarıyla bu yıl İstanbul’da yapılan Elazığ Günleri, Yenikapı Fuar Alanı’nda gerçekleştirildi. Açılış törenine TBMM Başkanvekili Celal Adan, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Ataş,İlimiz milletvekilleri,Üniversitemiz,Oda başkanlarımız ve Necati Şaşmaz ile Bülent Serttaş gibi ünlü sanatçılar katıldı.

7 Ekim’e kadar devam eden etkinlikte vatandaşlar fuar alanına yoğun ilgi gösterdi. Şehrin tarihi mekânları, doğal güzellikleri, kültürel değerleri ve yöresel lezzetlerinin tanıtımı ve sunumunun yapıldığı Elazığ Günleri’ne gelen vatandaşlar organizasyonu beğendiklerini dile getirdi. Fuarda sahne alan sanatçılar gün boyu ziyaretçilere konser verdi.

Elazığ Günleri açılış programında konuşan TBMM Başkanvekili Celal Adan'ın, "Burada herkesle aynı saftayız. Belki aynı partide değiliz ama Türkiye’nin her şeyden önce önemli meselesi bazen aynı safta durmaktır. Bana Elazığ’ı sorsalar, bir gazete çıkarmış olsam, Elazığ ile ilgili bir başlık atacağız deseler, gönül rahatlığıyla ‘Elazığ Türkiye’nin çimentosudur’ başlığının atılmasını isterim“ demesi ilimiz adına gurur vericiydi.

Vali Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ'da görev yapmaktan büyük bir memnuniyet ve şeref duyduğunu belirterek Elazığ'ı yurt içi ve yurt dışında tanıtmak için ellerinden geleni yaptıklarını kaydederken, "Elazığ vizyonunu dünyaya açılmak olarak belirledi. Elazığ olarak Türkiye'ye değer üretmeye devam edeceğiz" sözleri, önümüzdeki süreçte bu tür etkinliklerin devam edeceğinin sinyali gibiydi.

Elazığ Günleri'nin yoğun bir katılımla yapılmasının zeminini, etkinliğe katılmak isteyenlerin malzemelerini 15 Tır’la İstanbul’a gönderen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın, “Hedefimiz 2023 yılında Elazığ'ın yaşanabilir şehirler arasında ilk 10 ilin arasına girmesidir. Bu hedefle yolumuza devam edeceğiz. Yöresel yemeklerimizi, kültürümüzü, sanatımızı görüyorsunuz. Elazığ’a uzaktan bakılmaz. Elazığ sanal âlemde izlenilmez. Elazığ yaşanır. Elazığ’a gelin. Elazığ’da yaşayın. Elazığ’ın lezzetlerini yerinde tadın. Elazığ’ın güzelliklerini ve özelliklerini görün. Elazığ’da yatırım yapın. Para kazanın. Elazığ’ın yiğit insanları ile birlikte olun“ şeklindeki konuşması inanıyorum ki önümüzdeki süreçte olumlu sonuçlar verecektir.

Elazığlılar İstanbul’da buluşarak 4 gün boyunca hasret giderirken, Elazığ Günleri’ne gelenlere de Elazığ’ı anlattılar. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI "ATATÜRK İMZASI" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ