Advert
EN SON KOZ TABİİ Kİ ŞANTAJ!!!
RAMAZAN YILDIRIM

EN SON KOZ TABİİ Kİ ŞANTAJ!!!

Bu içerik 539 kez okundu.

Tuhaf, her şey çok tuhaf. Değişim, her alanda değişim ve bir o kadar da gelişim. Bizler hızla eskiyoruz, yeniler yeni yaşam yeni düşünüş biçimleriyle hayattaki yerini alıyorlar. Yine de insanın vazgeçemedikleri oluyor tek tük. Hatta bazı şeyleri de kenara attıktan sonra eksikliklerini fark edip yokluklarını anlamlandırabiliyoruz o arada.

Bu şeyler sadece bireylere has değil. Hem tüzel kişiliklerde oluyor hem ülkeler çapında. Ak Parti öyle bir siyasal çizgi geliştirdi ki muhalefet antika bir eşya gibi yerini alıyor raflarda. Bir seçimin arefesindeyiz, ülkem partileri yine iktidara rakip olamama görüntüsünde. Darbe sürecine kurtarıcı gibi gelen MHP de kendi boyunu ölçmeden gölgesinin büyüklüğüne bakıp bu böyle olmaz diye bir hamle yapıp sonra eskiye razıyım diye kıvrılıp debelenmekte.

Bir İbrahim Melih Gökçek'tir ortalığı kasıp kavurup gündemi alt üst etti. Ak Parti'de harcanmaz denen nice adamlara ne söz hakkı verildi ne pişmanlıkla gebe kalındı. Hiçbirinin gözünün yaşına bakılmadı. Hem yeri doldurulamayanlar bile tekrardan alınmadı. Oysa Melih Gökçek bu kadar istekliye rağmen atılamadı. Şimdi İbrahim Melih Gökçek hakkında bazı şeyleri merak ediyorum.

Birincisi Gökçek suçsuz yere mi görevden el çektirildi? Eğer böyleyse seçimle gelmiş bir insan hangi gerekçeyle nasıl yerinden edildi?

İkincisi Gökçek gerçekten kirli işler mi yaptı? (Ki kalben buna inanıyorum) Böyleyse niye tekrar direkt ya da endirekt adaylığı düşünülüyor?

Üçüncüsü yaptığı kirli işlerle görevden el çektirilmiş birinin elinde koz olarak neler var ki gözden çıkarılamıyor? Şantaj mı yapıyor Gökçek?

Bir de İbrahim Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek hakkında konuşmalarını dinlemiştim. Oğlunun çok iyi biri olduğunu, Ankara' ya yakıştığını, harika bir adam olduğunu söylemişti. Bırakın burada biraz ben de güleyim. İlgililere ve yetkililere duyurulur. Hem ben hem benim gibi milyonlarca baba var çocuk sahibi, üstelik hırsızlıkları, haksızlıkları olmayan adamlar. Biz çocuklarımızı destekleyin de demiyoruz ayak oyunlarıyla haklarını gasp etmeyin başka ihsan istemiyoruz.

Sn. Gökçek'in oğluyla ilgili söylediği bu dalkavukça övgüler umurumda değil tabii ki. Ben gerek Ak Parti'de gerek genel siyasette böyle babadan oğula ya da babadan enişteye geçişin anane haline gelmeye çok müsait oluşundan ürküyorum. Bu maya bir tutarsa "bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim" atasözü, bana babanı söyle sana kim olduğunu söyleyeyim halini alır.

Biraz da mahzun şen ortak MHP'ye gelelim. MHP'nin Sayın Gökçek'e sarılışı, hatta Kadir Topbaş'a da sarılacak söylemleri beni ürküten bir başka olay. Bu adamlar el çektirilirken hiç sesin çıkmasın hatta alkışla sonra da bu adamların bize katılması bize şeref katar diye brifingler ver mitinglerde söyle. Sormazlar mı hiç bu adamlar hırsız ya da Fetöcü değiller mi?  Niye peşindesiniz? Ya da böyle değillerse kendi menfaatiniz için atılırken bunları nasıl savunmadınız? İnsanlık onuruna yakışıyor mu? diye.

Şahsi olarak da MHP'ye şunu sorayım; siz ortağınızın attıklarıyla ya da atıklarıyla ortağınızdan ayrı olarak bir seçime mi gireceksiniz?

Bir muhalefet hiçbir şeyi yapamadığı için yüzde yüz suçlanamaz ama yolsuz ve hırsız adamların peşine takılırsa oy isteyebilecek haklı hiçbir dayanağı kalmaz.

Aday belirlemekte zorluk çeken partiler lütfen yüzünüzü halka dönün. Ilımlı muhalif kesimlere kulak verin. Yetenek olsun ama masumiyet yetenekten önde bulunsun. Seçim kaybedecek olsanız bile erdem kazanırsınız.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEYVE ARTIKLARI, TEMİZLİK MALZEMESİ OLDU
MEYVE ARTIKLARI, TEMİZLİK MALZEMESİ OLDU
ELAZIĞSPOR'DAN GÜRSEL EROL'A TEŞEKKÜR
ELAZIĞSPOR'DAN GÜRSEL EROL'A TEŞEKKÜR