Advert
YENİ BİR OYUN MU TEZGÂHLANIYOR?
FIRAT POLAT

YENİ BİR OYUN MU TEZGÂHLANIYOR?

Bu içerik 1152 kez okundu.

Ülkemizin sınırları dışında yaşanan olaylara karşı ülkemizin birliği ve bütünlüğü için yaklaşık 30 yıldır bölücü terör örgütü ile mücadele halindeyiz. Orta Doğu'da yaşanan gelişmelerin bölgemizde farklı bir şekilde oynanmasını planlayanlar ve müsaade edenler bir anda bu örgütün üst düzey yöneticilerini yakalamak için başlarına yüksek miktarlarda ödül koyduklarını açıkladılar.

Aslında Rahip Brunson olayının ardından gerilmiş olan Türkiye-ABD ilişkileri bir anda çok farklı bir renk aldı. ABD bölgede İran’a ambargo uygulamaya başladığını, Türkiye’nin bu ambargodan muaf tutulduğunu açıkladı. Bu açıklamanın üzerinden çok kısa bir süre geçmişti ki bu kez de terör örgütünün üst düzey üç yöneticisinin başına ödül koyduğunu açıkladı.

ABD'nin Türkiye'ye ihtiyacı var. ABD’nin Suriye'nin kuzeyinde kurmak istediği devletçiği, bir şekilde Türkiye'ye kabul ettirmek istiyor. Bunu sağlamak için seçimden önce zor durumda olan iktidarın elini, terörist başlarını yakalayıp teslim etmekle güçlendirmek istiyorlar. Tıpkı geçmişte Ecevit’in elini güçlendirmek için APO’yu paketleyip Türkiye’ye teslim ettikleri gibi. Daha sonra, Irak’ın kuzeyindeki oluşuma Türkiye’yi razı etmişlerdi.

Şimdi ABD’nin bu adımı atmasındaki amacı, bölgede bulunan ve Kandil'i artık kullanamayan bölücü terör örgütünün sınırlarımızın yanında Suriye'de yeni bir devletçik kurmasına zemin mi hazırlıyor, yoksa yıllardır tezgâhladığı bu terör örgütü kurgulaması ile zayıflatmak için uğraştığı Türkiye ile yeni bir dönemi mi başlatmanın adımını atmak istiyor?

Elbette ki ikincisi değil. Çünkü Büyük İsrail projesi veya BOP kapsamında Türkiye’nin bölünmesi ve parçalanması planlanmıştı. Bu nedenle bu adımın arkasından bence ilk düşüncem geçerli.

Kedi fareye, “şu delikten çık diğer deliğe gir sana 3 kilo peynir vereceğim” diyor.

Fare, “Mesafe kısa, ödül yüksek bu işte bir iş var” demiş.

ABD’nin PKK’lıları yakalatma ödülü bunu anımsatıyor.

ABD yakında elinde olan Fetullah için aynı ödülü koysa şaşırmam.

Yeni bir oyun oynuyor.

Gelişmeleri hep birlikte bekleyip göreceğiz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3