Advert
HARAMDIR, BURNUNUZDAN GELECEKTİR!
İzzet TUMAY

HARAMDIR, BURNUNUZDAN GELECEKTİR!

Bu içerik 977 kez okundu.

Fason konuları gündemden düşürmeyerek, sürekli gündemde tutarak vatandaşın perişan halini gündem dışı bırakma çalışmalarına soyunanların ‘tiyatrosu’ bitmek bilmiyor. Vatandaş zamlar altında inim inim inlerken, maalesef vatandaşın sesine kulak verilmiyor. Döviz artınca fiyatları şişirenler (fırsatçılar) döviz gerileyince neden aynı tavrı göstermiyorlar anlamak gerçekten mümkün değil. Geçtiğimiz aylarda dövizde ki yükselme bahane edilerek (dövize bağlı olmamasına rağmen) bazı ürünlere yapılan fahiş zamlar yüzünden özellikle dar gelirli vatandaş perişan oldu. Dövizde ki artış son günlerde yerini düşüşe bırakmasına rağmen ‘fırsatçılık’ yapanlar maalesef indirime gitmediler. Örnek verecek olursak; fiyatı dövizin yükseldiği günlerde ortalaya yüzde 40 oranında artan bir ayçiçek yağı dövizin düşmesine rağmen hala zamlı fiyattan satışa sunulmaya devam ediliyor. Döviz ile uzaktan yakında ilgi ve alakası olmayan bir diğer ürün ise yumurta. 10 – 12 Lira’dan satışa sunulan yumurtanın fiyatı 16 Lira’ya kadar yükseldi ve hala dövizde düşüş olmasına rağmen zamlı fiyatttan tüketiciye sulunmaya devam ediliyor. Bu konuyla ilgili siyasi cehahtan pek fazla konuşan olmadı. Ancak geçtiğimiz gün MHP Genel Başkanı sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin çok anlamlı ve yerinde bir açıklaması oldu. Sayın Bahçeli, dövizi bahane ederek fiyat artıranlara seslendi ve "Döviz gerileyince neden aynı tavrı göstermiyorlar. Kazandıkları her lira haramdır, burunlarından gelecektir" diyle bir ifade kullanarak çok önemli bir konuya değindi.

"Öğrenmek isteriz ki döviz artınca fiyatları şişirenler döviz gerileyince neden aynı tavrı göstermiyorlar. Kazandıkları her lira haramdır, burunlarından gelecektir" açıklamasında bulunan sayın Bahçeli, ülkemizin önemli bir kısmının yaşadığı büyük sıkıntıya parmak basmış oldu.

Döviz artınca fiyatları şişirenlerin döviz gerileyince neden aynı tavrı göstermediklerine dikkat çeken sabın Bahçeli’nin, “Kazandıkları her lira haramdır, burunlarından gelecektir” sözünün bir kenara not düşülmesi gerekiyor. Sağlıcakla kalın değerli okurlar.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU