Advert
YENİ ADAYLAR VE ELAZIĞ
Nevzat ÜLGER

YENİ ADAYLAR VE ELAZIĞ

Bu içerik 1989 kez okundu.

         Elazığ, biz Elazığ’da yaşayanlar için de, il dışında yaşayan Elazığlılar için de önemli. Elazığ insanı fedakardır, diğer gamdır ve vatanseverdir. Şairin dediği gibi;

          “Ne dünyalık istediler, ne menfaat umdular,/ 
         Ne kavgadan vazgeçtiler, ne gücenip küstüler!..”

         Şimdi bu insanlara beş yıl süreyle hizmet etmek için siyasi partiler Belediye Başkanı adaylarını belirlemeye başladılar. Önce MHP; Prof. Dr. Bilal Çoban, ardından AK Parti; Şahin Şerifoğulları dediler. İkisine de hayırlı olsun. Diğer partilerin de adayları açıklanınca ortalık şenlenecek galiba.

                                            ***

          Hayırlı ve tebrike değer bir etkinliğe imza atıyor Elazığ Belediyesi: Kitap Fuarı.

         Elazığ Belediyesi 2. Ulusal Kitap Fuarı’ 23 Kasım-2 Aralık 2018 tarihleri arasında Elazığ Fuar ve Sergi Alanı’nda gerçekleşiyor. Kitap dostlarını buluşturacak olan fuara ülkemizin önde gelen yayınevleri katılıyor. Konferans, söyleşi ve panellerin yer alacağı fuarda, birçok ünlü yazar imza günlerinde okurları ile buluşacak.

         Geçen yıl fuarı 75 bin kişi ziyaret etmişti. Bu sayının artması bekleniyor.

          Kitap fuarı bu yıl iddialı yazarları ağırlayacak. Yasin Aktay, Pelin Çift, Tufan Gündüz, Bahadır Yenişehirlioğlu, Mehmet Ercan, Sinan Yağmur, Ahmet Şimşirgil, Nurullah Genç, İsmail Kılıçarslan, Serdar Tuncer, Savaş Barkçin, Ömer Tuğrul İnançer, Hayati İnanç, Mete Yarar, Ahmet Turgut, Sadık Yalsızuçarlar ve daha birçok yazar.

                                          ***

         Elazığ Belediye Meclisi olağanüstü toplanarak, belediyenin 2019 Mali Yılı Bütçe Kararnamesi'ni görüştü.  Elazığ Belediyesinin 2019 mali yılı içinbütçenin 550 Milyon TL olduğu belirlendi Oturuma Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz başkanlık yaptı. Toplantıda söz alan Hakan Akan gördükleri eksiklikleri dile getirdi. Ardından söz alan Osman Dilek “Belediyenin borçları ve başka konularla ilgili başkandan net bilgi alamadık” dedi.  Açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz; sekiz aylık süre içerisinde bütçe çalışmalarının başladığını kaydetti. “Belediye ihaleyi filancaya verdi sözü başından itibaren yanlış cümledir,"  dedi.  Belediyenin borcunun 34 milyon Dolar olduğunu ifade eden Yanılmaz, “Biz bir taraftan borçlarımızı ödüyoruz, bir taraftan da bu şehre kalıcı yatırımlar yapıyoruz” diye ekledi.

         Bu konuşmanın ardından söz alan Fahri Çınar; belediyenin borcunun Türk Lirası olarak ne kadar olduğunu sordu. 

         Çınar’ın sorularına cevap veren Yanılmaz, belediyenin 269 milyon borcu, 89 milyon da alacağının olduğunu belirterek, “Elazığ Belediye’mizin şu anda TL cinsinden toplamda borcu 269 milyondur. Alacaklarımız ise 89 milyondur, 89 milyonu düştüğümüzde Elazığ Belediye’mizin borcu 180 milyondur. EBUAŞ’ın borçları, kendi bünyesi içindeki borçlardır” dedi.  

         Konu çok. Seçime kadar çok şeyler değişecek gibi görünüyor.

                                              

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X