Advert
GEÇEN HAFTA VE BEŞ KONU
Nevzat ÜLGER

GEÇEN HAFTA VE BEŞ KONU

Bu içerik 1706 kez okundu.

         Eski Başbakanlardan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, "Yeniden Refah Partisi" adıyla bir parti kurduklarını açıkladı.

         Saadet lideri Temel Karamollaoğlu ise doğrusu kendisine yakışmayan bir üslupla konuyu değerlendirirken; “Erbakan sağ olsaydı onu falakaya yatırırdı” gibi bir cümle kullandı. Acaba Bilge Başkan’ın, Erbakan’ın birilerini falakaya yatırdığına ilişkin bir bilgisi ve görgüsü mü var?

                                            ***

         AK Parti Elazığ Belediye Başkan adayı Şahin Şerifoğulları, “Huzurlu insanların yaşadığı bir yere hizmet getirmek çok daha kolay olacaktır. Görev yapacağımız süre içerisinde önceliklerimizden biri de hiç şüphesiz ilimizi bütün olarak düşünmek olacaktır” dedi.

        Şerifoğulları, “Milletvekillerimiz, teşkilatımız ve halkımızla birlikte ilimize ekonomik, sosyal ve kültürel alan başta olmak üzere tüm alanlarda hizmet edeceğiz. Gelişmiş bir Elazığ oluşturabilmek adına çalışmalarımızı yapacağız. Yapacağımız her işten önce mutlaka fikir alış verişinde bulunacağız. Profesyonel bir ekiple çalışacağız.” dedi.

                                          ***

         Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

         Prof. Dr. Yasemin Açık, , “Kadına yönelik şiddet evrensel bir sorundur ve dünyanın hemen her ülkesinde çeşitli düzeylerde yaşanmaktadır. Bu anlamda, yaşam hakkının ihlali, insan onurunun ve haysiyetinin yok sayılması anlamında kadına şiddet insanlığa ihanettir. Tüm insanlığın bu soruna karşı duyarlı olması, sorunun çözümü için ortak hareket edecek mekanizmaların hayata geçirilmesi zorunludur” değerlendirmesinde bulundu.

         Açık, “Bu konuda çözümler üretilememesinin nedenlerinden biri şiddetin boyutunu anlamak için sağlıklı bilgiye erişimde yaşanan zorluktur. Sosyal medyada yoğun olarak paylaşılan istatistiksel bilgiler genellikle resmi makamlara aile içi şiddet bağlamında yapılan başvurulardan oluşmaktadır. Oysaki şiddet gördüğü halde ilgili makamlara başvuruda bulunamayan şiddet mağdurları da mevcuttur.” ifadelerini kullandı.

         Prof. Dr. Açık, “Belediye Kanunu’nda 'Kadın ve çocuklar için konuk evi açmak zorunludur' hükmü yer almasına rağmen birçok belediyenin bu yönde adım atmadığını görmekteyiz” değerlendirmesinde ve önermede bulundu.                                 

                                                 ***

         Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Süt Üreticileri Birliği tarafından Mevlit Kandili dolayısıyla vatandaşlara İzzetpaşa Camii'nde süt ikram edildi.

         Vali Yardımcısı Koyuncu vatandaşlara hitaben, "Bu mübarek günde insanlığa rahmet olarak gönderilen son peygamberimizin kutlu doğumunu yad ediyor, kutluyoruz. Bu vesile ile halkımızın Mevlit Kandili'ni kutlayarak gecenin bereketi ile süt dağıtıyoruz. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

         Başarılı il müdürlerimizden olan Turan Karahan, süt dağıtmak için bir başka gün seçmeliydi zannederim   

                                   ***

         Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. “Geleceğimizin mimarı, milletimizin baş tacı aziz öğretmenlerimiz, eğitim, insanın doğumundan ölümüne kadar devam eden, insanı şekillendiren, ahlak ve erdem sahibi yapan, topluma ve insanlığa faydalı birer fert haline getiren onları, hedeflerine ulaştıran bilgi, beceri ve her türlü yetenekle donatan son derece hayati bir süreçtir.

         Medeniyetin, gelişmenin ve kalkınmanın temel öğesi kaliteli bir eğitimle yetiştirilmiş nitelikli insan gücü ve beşeri sermayedir” dedi.

         Öğretmenlerin 3600 ek gösterge beklediklerini söylüyor irfan ordusu.

                                                   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X