Advert
“GÜZEL İŞLER OLACAK!”

“GÜZEL İŞLER OLACAK!”

Bu içerik 1130 kez okundu.

Bu hafta sonu ilimizde 2 tane önemli seçim vardı.

İlkinde, üyesi olduğum Elazığ MÜSİAD’ın 21. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Ve yeni bir başkan ve yönetim kurulu seçildi. Yönetim kuruluna şahsımın da seçildiği MÜSİAD’ın yeni başkanı ilk olarak sanayici (25 yıldır kapı ve mobilya üretimi yapıyor) bir isim, Sayın Mehmet Özeren oldu.

Son 4 yıldır MÜSİAD’a başkanlık yapan Sayın Hasan Uzun ağabeyimize, bugüne kadarki tüm emeklerinden ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

MÜSİAD, Türkiye’nin lider STK’sı ve gerek Türkiye’de gerekse özelde şehrimizde, benzer yapılara örnek olma ve liderlik etme gibi bir misyonu var.

Entelektüel birikimi ve tecrübesi yüksek bir yapıya sahip olan MÜSİAD bugün, Türkiye ve dünyanın en yaygın iş adamları derneği ve 78’i yurt dışında farklı ülkelerde olmak üzere toplam 208 noktada bulunuyor.

Yeni dönemde MÜSİAD olarak yeni vizyon ve projelerimizle ses getirecek işlere imza atmayı düşünüyoruz.

Örneğin; Genel Merkezimizin de üzerinde durduğu, iş dünyasında ve iş dünyasıyla doğrudan ilgili alanlarda, tecrübelerin paylaşıldığı, iş dünyasına erdemli insan yetiştirecek eğitimlerin verildiği ve bu doğrultuda çeşitli organizasyonların düzenlendiği çalışmalarımız olacak inşallah. “Erdemli insan eğitimi” modelimizle, şehrimizde bir eğitim kampanyası başlatıp bu kampanyada, iş insanlarımıza ve gençlerimize erdem kavramını anlatarak "dürüst ve erdemli tüccar nasıl olunur?" bunu benimsetmeye çalışmayı düşünüyoruz.

Bu yolla da toplumsal barışa katkı sunmayı, toplumumuzun milli ve manevi yönden eğitimine katkı sağlamayı ümit ediyoruz.

Şehrimizin atılım yapması ve daha müreffeh yarınlara sahip olması için, hem bir STK, hem de bir iş adamları derneği olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız.

Ciro elbette her ticari yapı için önemli konulardan biri; fakat bizler, elde edilen rakamsal kazanımları değil, ahlakı ve itibarı önceliyoruz ve öncelemek zorundayız. Çünkü MÜSİAD, milli ve manevi değerleri güçlü, yenilikçi ama geleneklerine de bağlı bir yapıdır…

Türkiye’nin önüne koyduğu büyük hedefler var.

Biz de her fırsatta söylüyoruz; Türkiye, tüketim ekonomisinden, üretim ekonomisine geçmelidir.

Hükumet, ihracata yönelik üretim modelini benimsemeli, katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesini sağlamalı, önemli ve stratejik ürünlerde de asgari üretimi teşvik etmelidir. Elazığ olarak bizler de stratejik olarak gördüğümüz; bu enerji, savunma ve havacılık, bilgi teknolojileri, gıda- tarım ve hayvancılık sektörlerine yönelik projeler üzerine yoğunlaşıp bu tip yatırımları şehrimize çektirebilmenin ve kendi bünyemizde iş insanlarımızla birlikte ortak yapılar kurup bu sektörlerde yatırımlar yapmanın gayreti içerisinde olacağız.

Şehrimizin geleceğini hep birlikte inşa edeceğiz. Daha çok çalışacağız ve daha çok üreteceğiz inşallah.

Bu duygu ve düşüncelerle birlikte MÜSİAD Elazığ şubemizin yeni oluşan yönetiminin, başta ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyor, yeni yönetimimize muvaffakiyetler diliyorum…

‘2 seçim’ demiştik yazımızın başında…

İkinci seçim, ilimizde 10 yıldır faaliyet gösteren STK platformunda oldu. Öğretmenevi konferans salonunda gerçekleşen seçimde yeni çalışma grubu arkadaşları seçildi. Şahsımla birlikte Prof. Dr. Kenan Peker, Mehmet Güleç, Ayhan Şimşek ve genç kardeşimiz Devran Dilan Elmacı olmak üzere 5 kişi; STK başkanlarımızın oylarıyla, 2019 yılı yeni çalışma grubuna seçildiler. Eski çalışma grubundan 5 kişiyle birlikte 10 kişi olan çalışma grubumuzda bu hafta kendi aramızda bir seçim yaparak 2019 yılının bir yıllık dönem sözcüsünü seçeceğiz.

Şehrimizde 150’den fazla STK’nın üyesi olduğu bu platformu önemsiyorum. Neticede çalışmalarını siyaset üstü bir anlayışla sürdürecek olan bu platformun asıl gayesini özetleyecek olursak; şehrimizin gelişimine katkı sunacak projeler üretmek, bu ve benzeri projelere destek vermek ve şehrimizdeki problemlerin çözümü noktasında gerekli ve yetkili mercilere öneriler sunmaktır.

Başta geçen yılki dönem sözcümüz İbrahim Kayaoğlu ağabeyime ve bugüne kadar dönem sözcülüğü yapmış ve çalışma grubunda görev almış tüm dernek başkan ve yardımcılarına, emeklerinden ve gayretlerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Yeni dönemde; şehrimizdeki STK’ların güçlü sesi olacak, kimseye diklenmeden ama dik durarak şehrinin menfaatleri gereği olarak siyaset üstü bir anlayışla çalışmalar yürütecek, güçlü ve iradeli bir dönem sözcüsü ve çalışma grubu ile geliyoruz…

Artık birşeylerin değişmesini istiyorsak harekete geçmekle birlikteyeniliklere de ayak uyduracağız. Ki bu memlekette de güzel şeyler olsun!

Kalın sağlıcakla…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X