Advert
PROJELER ÖN PLANA ÇIKACAK
İRFAN ARSLAN

PROJELER ÖN PLANA ÇIKACAK

Bu içerik 537 kez okundu.

 

Ülkemiz yine bir seçim süreci yaşıyor. Yaklaşık olarak 50 gün sonra sandığa gidecek ve yerel yönetim için seçim yapacağız. Belediye başkanı, il genel meclisi, belediye meclisi ve muhtarları seçmek için oy kullanacağız. Sonuçta bu görevlere talipli olanlar, partilerin yaptıkları değerlendirmelerin ardından tercih edilen ve bu işi yapacak bilgi ve becerisi olduğuna inanılan isimler partilerince belediye başkan adayı olarak gösterilmiş durumdalar. Belediye başkan adayı olan isimler de sahaya çıkarak seçim çalışmalarına başlamış durumdalar. Bu çalışmaları da 30 Mart akşamına kadar devam edecek. Sonuçta da seçmenin tercihini bekleyecek olan adaylardan biri 31 Mart gecesi belediye başkanı seçilmenin mutluluğunu yaşarken diğer adaylar da seçim maratonun yorgunluğunu gidermek adına kısa bir tatile çıkacaklar.

Burada özellikle şunu belirtmek istiyorum. Yapılacak olan işlemin adı seçim. Vatandaşlar gönül verdikleri siyasi görüşe göre destekledikleri adayın yanında yer alacak ve onun çalışmalarına katılacaklar. Zamanı geldiğinde de oyunu kullanacaklar. Buraya kadar hiçbir olumsuzluk yok. Ancak bu süreç içinde özellikle, yapılan ve yapılacak olan seçim çalışmaları kapsamında hiçbir adayın veya bu adayın mensubu bulunduğu siyasi partilerin yöneticilerinin özellikle gerginlik yaratabilecek açıklamalardan uzak kalmaları. 

Geçecek her gün ile seçim süreci artık sona doğru yaklaşacak ve yaşanabilecek gerginlikler, yanlış anlaşılmalar seçimleri olumsuz etkileyebilecek. Neticede bu seçim yerel seçim. Yani ilimizi geliştirme kalkındırma ve sorunlarından arındırma görevini üstlenecek belediye başkanımızı, eskilerin deyimi ile şehrülemin’imizi seçeceğiz. Bundan dolayı genel seçimlerde kendi partisine oy veren seçmen bu seçimde başka bir partiye oy verebilir. Burada ön plana çıkacak olan, adayların il ve sorunları ile ilgili olarak yönetecekleri 5 yıllık süre içinde yapacaklarını açıklayacakları seçim bildirgelerinin içeriği olacak. Burada yer alacak olan projeler ve bunların yapılması için kullanacağı bütçenin toplamı olacaktır.

Daha önce de gerek gazetemizdeki köşemde gerek katıldığım televizyon ve radyo programlarında ifade ettiğim gibi, 31 Mart’ta Elazığ Belediye Başkanlığı görevini kim kazanırsa kazansın, ilimizin en önemli sorunu olan altyapı sorununa çözüm getirmesidir. Bu çalışma her zaman risklidir. Çünkü vatandaşlarımız sürekli olarak ilimizin fiziki açıdan gelişmesini ve güzelleşmesini ister, bunu bekler. Ancak ilimizin en önemli sorunu olan altyapı (kanalizasyon, yağmur suyu şebekesi) çalışması bir belediye başkanının bir sonraki seçimde karşısına “Ne yaptın” şeklinde çıkabilecektir. Ancak bu ilin geleceği açısından mutlaka bu dönem bu çalışma yapılmalıdır. Konuyla ilgili olarak Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’ın başlattığı bir çalışma mevcut. Ya bu proje güncellenerek yatırıma dönüşmeli ya da yeni bir çalışma başlatılmalı.

Ben bir vatandaş olarak bu yönde çalışma yapacağını açıklayacak belediye başkan adayının olup olmayacağına bakacağım. Neticede yağmur yağdığında yollarımızın nehre dönmeyeceği, çocuklarımızın kaldırımlardan geçmek için uygun bir yer aramayacağı, sel ve su baskınlarının yaşanmayacağı bir şehirde yaşamak istiyorum. Bunu talep etmek de en tabi hakkım.

Bakalım, belediye başkan adaylarımız bu konuya ne kadar duyarlı yaklaşacaklar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK