Advert
GÜRSEL EROL FİLİZLENDİRDİ YA ŞEKERDAĞ?
Evren DEMİRDAŞ

GÜRSEL EROL FİLİZLENDİRDİ YA ŞEKERDAĞ?

Bu içerik 439 kez okundu.

Yerel seçimlere 18 gün gibi kısa bir süre kalmışken iktidarın adayını konuşmak yerine bir başka adayı konuşmanın daha doğru olacağı görüşündeyim.

Çünkü yıllardır “Hiç bir şekilde kazanamayız, sandığa gidiyoruz ama sonuç değişmez” diyen azımsanmayacak bir seçmen kitlesinde ‘Kazanır mıyız?' sorusunun sorulmaya başlandığını ve umudunun doğduğunu gördüm.

24 Haziran seçimlerinde yapılan ittifakın sonucunda CHP’nin 41 yıl aradan sonra Elazığ’da ilk kez Gürsel Erol'u çıkarması ve Erol’un da milletvekili değil ‘milletin vekili’ olmayı tercih etmesi sonucunda vatandaşın bam teline dokunması umutların filizlenmesine neden oldu.

Gürsel Erol'u, Ak Partili ‘sinden, MHP'lisine, Saadetlisinden, Büyük Birlikçisine kadar tüm kesimlerin sevgisini kazanmasıyla bu filizlenme olgunlaştı.

Özellikle çıktığı televizyon tüm programlarında ve seçim çalışmalarında vatandaşı sorgulamaya sevk eden konuşmalar yapması neticesinde seçmenin kendisine ‘kazanır mıyız?' sorusunu sordurmayı başardı.

Yani seçmenin umutlarının yeşermesi için can suyu verdi.

Bu can suyu seçmenin umutlarını filizlenmesine yetti.

Başta umutsuz olan seçmen kitlesi, belediye başkan adaylarının belli olmasıyla umutlarının yeşermesine odaklandı.

O yeşermeyi gerçekleştirecek kişi Ali Şekerdağ...

Gürsel Erol ile umutlarını filizlendiren 'umutsuz seçmen kitlesi' Ali Şekerdağ ile yeşermeyi amaçlıyor.

Ali Şekerdağ, genel seçimlerde Ak Parti aday adayı olmuş bir isim.

Siyaseten yıpranmamış, Elazığ Ticaret Odası'nda yıllarca başkanlık yapmış, ticarette de şehrimizde önemli işlere imza atmış.

Türkiye'nin en önemli eğitim kurumlarından biri olan TED Koleji'nin Elazığ'a getirerek bir başarı hikâyesini yakalamış bir iş insanı Şekerdağ.

Bilenler bilir Ali Şekerdağ konusunda ilk süreçlerde çok büyük tereddütlerim vardı.

Sırf Ak Parti bir Palulu aday göstermedi diye siyaseten birikimi olmayan birinin aday gösterilmesini Ak Parti'ye yapılan en büyük kıyak olduğunu düşünmüştüm.

Palu Elazığ için önemli bir konumdadır, Ancak Elazığ'da birden büyüktür.

Ali Şekerdağ'ın haber takiplerinde üslubuna, hareketlerine, siyasi söylemlerini dikkatle izlemeye çalıştım.

Şekerdağ'ın sert bir mizaca sahip olması, konuşmalarında siyasi söylemlerini dar kalıplara sığdırması bu iddiamı güçlendirmişti.

Çünkü seçmenin bu tür küçük olaylara dikkatlerinin çekmemesi zor bir durum.

Düşünün aday gülmüyor diye bundan belediye başkanı olmaz diyerek peşin hüküm veren bir seçmen kitlesiyiz.

Şekerdağ’ın mizacı yapacağı hizmetlerinin önüne geçmemesi için seçmene biraz daha yakın temas kurması durumunda bu sorunun aşılacağını düşünüyorum.

Sonuç olarak küçük ayrıntılarda boğulmakla ünlü olan bir toplumuz. Kaldı ki siyaset mühendisliğini de çok seviyoruz.

Ancak, Gürsel Erol gibi 35 yıllık kurt bir siyasetçiyle beraber olması Şekerdağ'ın da adaylık atmosferine girmesini çok geciktirmedi.

Kısa bir süreçte siyasi söylemlerinde dikkat çekecek kadar değişimin olması ve seçilmesi durumunda vadettiği projelerine baktığımızda ayağı yere basan, realiteden uzaklaşmayan bir aday profili çizdi.

İnsanlara balondan projeler sunmayarak seçmenin samimiyetini kazanan Ali Şekerdağ'ın 'kazanabiliriz' umudunu yarattığını söyleyebiliriz.

İnsanlarla diyaloğu gayet samimi.

Özellikle kendinden emin tavırlarıyla seçmene güven veren Ali Şekerdağ'ın gittiği tüm ziyaretlerde ilgi ve alakayla karşılanması da halkın kabulünü aldığının en büyük kanıtı diyebilirim.

Her gittiği seçim ziyaretlerinde 'Kazanacağımızdan kimsenin iğnenin ucu kadar şüphesi olmasın' cümlesini kullanan Şekerdağ, vatandaşın seçim umutlarını güçlendirmesi, seçim çalışmalarına çalışmalarına katılması, inanarak mücadele etmesi konusunda motive etme görevinide üstlenmiş görünüyor.

Mesleki hayatında başarı hikâyesi yakalamış olan İYİ Parti-CHP'nin ortak adayı Ali Şekerdağ siyaseten de bir başarı hikayesi yazmaya odaklanmış.

 24 Haziran seçimleri sonrasında seçimleri kazanabiliriz umuduyla bakan seçmenin Ali Şekerdağ'ı umut olarak görmesi Şekerdağ'ın üzerindeki yükü kat be kat artırıyor.

Ali Şekerdağ'ın şehrimizin en temel sorunlarından biri olan işsizlikle ilgili önemli bir projesi olduğunu duymuştum.

Eğer bu projesini somut bir şekilde vatandaşa anlatır ve kabullendirirse eminim ki bunun karşılığını bulur.

Vatandaşın bu umutlarına karşılık seçimin son haftalarına girdiğimiz şu süreçte Ali Şekerdağ’ın nasıl bir siyasi manevra yapacağını merakla bekliyoruz.

Ya tökezleyip seçmenin umutlarına ot tıkayacak ya da 15 Temmuz Meydanı'nda vatandaşlara zafer şarkıları söyletecek.

Hep beraber göreceğiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI