Advert
ELAZIĞ BELEDİYESİ'NDE YENİ DÖNEM
Mehmet AYAZ

ELAZIĞ BELEDİYESİ'NDE YENİ DÖNEM

Bu içerik 660 kez okundu.

Bir yerel seçimi daha geride bıraktık. Ülkemize, şehrimize ve seçilen tüm başkanlara hayırlı olmasını diliyorum. Gerçi yazıyı yazdığımız gün başta İstanbul olmak üzere bazı yerlerde sonuçlar halen açıklanmamıştı. Merakla ortaya çıkacak sonucu bekliyoruz.

Elazığ'da AK Parti adayı Şahin Şerifoğulları seçimi kazandı, her ne kadar oylarda düşüş olsa da yine de AK Parti birinci parti oldu.

Kanaatimce adaydan kaynaklanan bir oy düşmesi olmadı. Hatta seçimin kazanılmasına pozitif katkı sunduğunu düşünüyorum.

İsmi geçen bir kısım adaylar seçime girmiş olsaydı büyük bir ihtimalle kazanma ihtimali olmayacaktı.

Başkan Şahin beyin önünde kendisinin de tespit ettiği Elazığ ile ilgili sorunlar vardır. Fakat halkın da beklediği hatta bölgesel olarak öncelik istediği sorunlar mevcut.

Örneğin Cuma Pazarı bölgesinde yapılan benim ucube olarak tanımladığım kavşakların durumu. Yöresinde başta esnaflar olmak üzere bölge sakinlerinin beklentisi oranın otantik haline kavuşturulması. Mevcut haliyle hiçbir şeye çözüm olmadığı gibi başta araç trafiği olmak üzere birçok konuda kaosu getirmiştir.

Daha önceki dönemlerde seçilen başkanlara da bizatihi söylediğim şey; şehrin topyekûn kalkınması için her bölgeye farklı cazibe merkezlerinin oluşturulması. Belirli bölgelere yapılan yatırımlar sadece o bölgelere katkı sunacaktır.

Yine Elazığ Belediyesi'nin iştiraki olan EBUAŞ'ın aktif hale getirilmesi. Hali hazırda atıl vaziyette bulunan bu şirketin hem belediyeye hem de Elazığ'a ciddi katkı sunacağını biliyorum. Şu anda sadece çay bahçesi ve toplu taşıma işletmeciliği yapan şirketin farklı sektörlerde sahada olması gerekiyor. Yapılan yanlışlardan dolayı iflas noktasına getirilen şirket doğru kararlarla iyileştirilebilir. Çalıştırdığı otobüslerin dahi yakıtını karşılayamayacak duruma gelmiştir.

EBUAŞ, kuruluş amacına uygun duruma getirilmeli, içeride kafa karışıklığına sebep olacak bazı durumlarda yaşanmaktadır. Şehre ciddi bir katkı sunmadığı gibi epeyce maddi bir külfet (yaklaşık 90 milyon) getiren ELBÜS'lerin iade ihtimali varsa geri verilmeli. Çünkü yapılan anlaşmalara uygun araçlar ne teknik olarak ne de zaman olarak verilmedi.

Türkiye genelinde tüm şehirlerde bulunan bu tür şirketler belediyelere ekonomik kaynak aktarılması için kurulmuştur. Ekstra katkı vermesi gereken EBUAŞ'ın şehre yük olmaması için alternatifler oluşturulması şarttır.

Yeni başkana yeni dönemde başarılar diliyorum.    

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU