Advert
AYNI KAZMAYLA BİZE GÖMMEYİN
RAMAZAN YILDIRIM

AYNI KAZMAYLA BİZE GÖMMEYİN

Bu içerik 442 kez okundu.

Zorlu bir süreç sonrası seçimi kazanan adaylar mazbatalarını aldıkları andan itibaren resmen başkan oldular. Rabbim beldelerine ve kendilerine hayırlı kılıp güzel hizmetlerde bulunmalarını ihsan eylesin.

Neredeyse tüm yeni başkanlardan ve çevrelerinden önceki başkanın çok borç bıraktığına dair duyumlar alıyorum. Bu yüzde yüz gerçek de olabilir külli yalan da çıkabilir.

Her başkan şunu bilmeli; nasıl ki seçimi kazandığı halde mazbatasını alamadığı sürece başkan olamadıysa devraldığı belediyenin borcunu resmi olarak ibraz etmedikçe bizler de görevi devreden başkanın beyanlarını esas almak durumunda kalırız.

Hatta sadece eski başkanı baz almakla kalmayız yenisi için bu kadar yanıldığına göre çok toymuş diye de gülücükler ekleriz. Ak Parti içindeki işleyiş her halde usul olduğu üzere eski Ak yönetimin sorgulanması söz konusu olamayacağı için yeni yönetimin yapabileceği en güzel şey tüm defterleri inceleyip sessizce yeni yol haritasını çizmek olacaktır.

Bu seçimler biter bitmez şakşakçılar gidene kadar ulvileştirdikleri zatları giderken adam gibi uğurlamak yerine var güçleriyle bunlar tu kaka diye bağırmaya başladılar. Söylemleri daha hoşunuza gitsin diye gelenler ve kalanlar harika diye yırtınırcasına feveran ediyorlar. Akıl vermek bazlı olmasın diyeceğim ama olsun da başta Başkan Şahin Şerifoğulları olmak üzere tüm yeni başkanlar bu tarz özel ve tüzel kişilerin hile ve desiselerine yem olurlarsa bize yapabilecekleri en büyük iyilik bunun farkına vardıkları anda görevlerinden istifa etmektir. Bu istifa mahir olmasalar da yürekten bizi sevdiklerinin delili olur kanıtı olur.

Nasıl bizler kendi yöntemlerimizle seçimin analizini yaptıysak muhakkak Şahin Şerifoğulları da bu seçimin analizini yapmıştır. Yine de gözünden kaçırılmış olabilir diye bir şeyleri irdelemekte fayda var.

Ben Zazayım, bizim yaşam kültürümüzde bir insanın iyiliği, güzelliği kendi çevresinden başlayarak çapına göre dünyanın çehresine yansır. Ve yine bir insan toplumsal basamakları tırmanırken ana desteği ait olduğu, yaşam sürdüğü ve yatırım yaptığı yerlerden başlayarak tüm toplumdan alır.

31 Mart seçim sonuçlarına baktığımızda Ak Parti'nin Elazığ'daki gerilemesine sebep olarak lanse edilen İl Başkanı ve Mücahit bey. Oysaki ikisinin taban aldığı bölgeler bu kadar yatırım adaletsizliğine ve İyi Parti-CHP adayının Palulu olmasına rağmen Ak Parti'ye oran olarak en yüksek oyu veren yerler.

Yüksek perdeden Ak Parti'den nemalanan iş dünyası sakinlerinin ve gelişimde gözlerimizi kamaştıran ve Şahin Şerifoğulları'nın da bölgesi olan yerlerde Ak Parti tökezlemiştir.

Tabi burada halkın takdirine hiçbir itirazımız yok. Sadece bizler Ak Parti'nin kuyusunu kazanların kendilerini Ak Parti yanlısıymış gibi lanse edip Ak Parti'nin kuyusunu kazdıkları kazmayla Ak Parti'lilerin başını ezmeye yeltenmelerine ve buna yem olacaklara ya da seyirci kalacaklara sessiz kalmayacağımı lanse ediyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU