Advert
SERVET YAŞAR ÖZDEMİR

"KİM SUÇLU? REİS!"

Bu içerik 688 kez okundu.

Ülkemizin son 20 yılındaki siyasete damgasını vuran Recep Tayyip Erdoğan son seçimle beraber İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkanlıklarını kaybedince  partisinde tepeden tırnağa değişim olacağını ve kimsenin gözünün yaşına bakmayacağınısöyleyerek özellikle İstanbul ve Ankara’yı kaybetmenin acısını çıkartacağını belirtti.

Ben de bugünkü yazımda Ak Parti ve Reis’in bazı olumsuz yönlerine ve hatalarına dikkat çekmek ve bu hatalardan dönmeleri için neler yapmaları gerektiği hususuna değinmek istiyorum. Zira 17 yıldırbir çok olumlu icraatlar ve büyük  hizmetler yapan Ak Parti ve Reis’in eksik ve hatalı yönlerini gidermeleri de memleketimiz menfaatine olacağından hiç şüphem yoktur…

Özellikle son bir kaç yıldır Ak Parti ve hükümete dair yapılan eleştirilerin sayısı bir hayli arttı. Ve sosyal medyada bu tür paylaşımlar son günlerde epey dolaşır oldu. Benim de katıldıklarımı şöyle bir sıralayayım:

*Betona yatırım yapmaktan vazgeçip üretime dayalı politikalar geliştirilmemesi yüzünden ekonomik kırılganlıklarımızın artması.

*Dış politikalardaki hatalar...

*Aile politikalarındaki (nafakalar vs.) yanlışlar…

*Hükümete yakın şahıslarda ve medyada trolleşme…

*Hükümette ve bağlı belediyelerindeki israf,  yolsuzluk, rüşvet ve hemşericilik ile adam kayırmacılıkiddiaları...

*Ve bu adam kayırma ve hemşericilik ile belli kesimlerin zengin edilmesi ve bazı kaynakların oralara aktarılması.

*Partinin iktidara geldiğinde milletvekili lojmanlarını bile israf gören anlayışının bugün yerinde yeller esmesi.

*Sınır tanımaz ve doyumsuz rantçıları ortaya çıkarması.

*Tarım politikalarındaki hatalar, eksiklikler ve yetersiz destekler…

*Bazı uyduruktan insanlarla ‘’Danışmanlar  Ordusu’’ kurulması…

*Küresel tehditlerin, uluslararası meydan okumaların, ekonomik sıkıntıların, toplumsal çalkantıların üstesinden mevcut yönetim usulü ve üslubu ile gelinemeyeceği, üstelik bu usul ve üslubun yeni problemlere yol açması…

*Seçim boyunca ayrıştırıcı diller ve söylemler ( Zillet İttifakı Vs.) kullanması…

*Erdoğan’ın doğrularını besleyip yanlışlarının önüne geçen akil adamların parti yönetiminden ve hükümetten birer birer uzaklaştırılması. Vb…

Kendi ifadesi ile bir fani olan Erdoğan ve fanilerin oluşturduğu bir kurum olan AK Parti hatadan münezzeh olmadığına göre bu hataların da yeteri kadar konuşulup tartışılması gerekir.

Şimdi sorayım:

Reis’in etrafındaki şak şakçıların deyimiyle ‘’Ceketinizi koysanız kazanırsınız’’ anlayışı hakim olan bir partide yani Ak Parti’de her seçimi Erdoğan kazanmıyor muydu?

Belediye seçimlerinde ve hatta Genel seçimlerde ‘’ Kimse başkanadayına/ M. Vekili adayına oy vermiyor. Oylar Reis’e’’ denmiyor muydu?

Bu Millet, kendinden bir şeyler bulduğu bir lider  olarak gördüğü ve dahiyıllardır biriken problemlerinin sıkıntısından kurtulmanın gayretiyle sımsıkı sarıldığı Erdoğan’a her seçimde destek vermedi mi?

O halde halkı ‘’patates, soğan edebiyatı yaptı’’ deyip, teşkilatları da iyi çalışmadı deyip sadece başkalarını suçlamak niye?

Reis temizlik yapacaksa, yukarıda özelliklerini belirttiğimiz şahısları ve usulsüz davranışları etrafından temizlesin yeter!  Çünkü bu türden insanlara yahut trollere halkın gücü yetmiyor. Ve halk ancak sandıklarda tepkisini gösterebiliyor. Ve halen güçlü bir muhalefet veya alternatif parti bulamadığı için ya oyunu tekrar Ak Partiye veriyor yahut sandığa gitmiyor. Nitekim bu son seçimde sandığa gitmeyenlerin sayısı da yüzde 84’e düşmüştü.

Bu yüzdendir ki; 2002’den beri her seçimi kazanan Reis, bu seçimde İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlıklarıyla birlikte oy kaybettiyse suçu başkalarında aramasın!

Kalın sağlıcakla…

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3