Advert
YENİ BİR HAREKET OLMAMALI MI?
RAMAZAN YILDIRIM

YENİ BİR HAREKET OLMAMALI MI?

Bu içerik 536 kez okundu.

 

YENİ BİR HAREKET OLMAMALI MI?

 

Son yıllardaki siyasal gelişmeler bize gelişmişlikle birlikte çok ciddi belirsizlikler sundu. 31 Mart 2019 seçimleri dahil iktidar hemen her seçimde oylarını arttırmasına rağmen her daim kayıplarda boğulan CHP bu seçimde hiçbir atraksiyon yapmadan korumakta zorlandığı gücünü sağlamlaştırarak arttırdı. Öyleki hayal edemediği kadar büyük şehiri aldı.

 

Kendilerine göre İstanbul, bir Ekrem İmamoğlu 'yla kazanıldı. Zafer çok manidardı.

 

Her ne kadar YSK 'nın seçimleri yenileme kararıyla İstanbul şimdilik askıya alındıysa da CHP açısından şimdiden 23 Haziran 'ı İmamoğlu kazandı. Üstelik yeniden galip gelmek İstanbul 'u kazanmanın yanısıra hem Reis 'i hem Ak Parti 'yi tuş etmek anlamlarına geliyor ki bu da iktidarı muktedirlikten düşürmek demek.

 

En önemlisi de çok dikkatli olup bu seçim sonuçlarına yabancı güçleri ve örgütleri katmamak. Ülkeye kaos yaşatmamak.

 

Dostlar peki biz böyle değildik bu hale nasıl geldik? Zannımca 17/21 Aralık 'la başlayıp ... gezi ... ve darbeyle süre gelen olaylar diye düşüneceksiniz. Ve malesef sizlere hak vermeyeceğim. Çünkü tüm bu olaylarda zayıflatılmak istendiği oranda halkın desteğini halkın sevgisini ve halkın dualarını alan bir Cumhurbaşkanımız ve iktidarımız vardı. Halk kenetlendi iktidar güçlendi yine güçlendi yine güçlendi. Halktan aldığı bu güçle önce olayları engelledi ardından güç zehirlenmesine girdi evvela erdemi sonra hilmi yani yumuşaklığı yitirdi. Ak Parti her kese her kesime iki seçenek verdi. Tarafını seç ya benimlesin ya bekamıza kast edenlerle bir kulvardasın diye kükredi. Ülkemizin düşmanlarına karşı gösterilmesi gereken tavrı düşmanla beraber iç dış tüm muhaliflerde sergiledi. En çokta bu davayı Reisle birlikte omuzlayan geçmiş kadim dostlarını törpüledi. Gerektiğinde kendine ağyar etti.

 

Öyleki iktidar kendi içindeki kendinden olsun olmasın tüm güçlü bireyleri eritip dışa itti. Kimini sudan sebeplerle kimini sebepsizce. Politik olarakta bazı zikzaklar çizdi. Ve ne yaptıysa Ak Parti camiasından alkış aldı. Hatta Ak Parti 'lilere göre bile bu partiye AKP 'liler dadandı. Troller peydahlandı, Pelikancılar baskıyla kazandı.

 

Hadi hepsini bir kenara bırakalım bir de Ak Parti 'nin birebir içinden çıkmış bir dönem başbakanlık yapmış Reisle düştüğü tüm görüş ayrılıklarında dışa vurumda bulunmamış hem dışişleri bakanlığında hem başbakanlıkta oturduğu koltuğun hakkını vermiş Türkiye 'yi hızla AB standartlarına taşımış ülkeyi kurumsallıkta geliştirmiş rijit davranışlardan kaçınmış " Hoca " lakaplı Ahmet Davutoğlu. Son derece yumuşak son derece ılımlı ve son derece kararlı davranışları ve tavırları ile vardı. Ak Parti ile ilgili tarafgirlik ve rüşvet söylemleri ayyuka çıksa da Hoca 'nın adilliğine de dürüstlüğüne de rüşvet yemeyeceğine de güven tamdı.

Velhasılı kelam benim gözümle bakarsanız Hoca 'ya ülkemiz yanısıra Ak Parti içinde bile Berat beyden de, Mevlüt Çavuşoğlu 'ndan da, Mehmet Ağar 'dan da Selçuk Parsadan 'dan da ... çok çok ihtiyaç vardı. Merak ediyorum hem diğer kıymetliler  hem Hoca ne için neye karşılık böyle hunharca harcandı?

 

Bizim güzel ata sözlerimiz var. Meselâ birinde " birlikten kuvvet doğar ". Bir diğerinde " tek elin nesi var iki elin sesi var " denilmekte.

 

Ak Parti bir birlik olarak siyaset hayatına girdi eller ve yürekler biribirine kenetlendi gün be gün büyüyüp gelişti. Zamanla elin büyüklüğüne olan güven ve ihtirasçı tayfanın menfaatperestliği partiyi tekelciliğe geçirdi. Evet bu tek el bütün o ellerin toplamından iriydi ama kocaman da olsa artık bir tek el idi. Gölgesi ağır kendisi sessiz. Gidişat her gün bir parça daha çaresiz.

 

 Bana sorarsanız halkın gönlünden gelmese de bu tekelcilik ve astığım astık kestiğim kestikle; halkın istemsizliğine rağmen şuan iktidar sağ cenahın elinden hızla kayıp solun avuçlarına akmakta. Kar topu misali gün geçtikçe de kocaman sevimli bir top olmakta.

 

Böyle CHP; hiçbir şey ortaya koyamadığı, gerçek çözümler üretemediği, siyaseten umut vadetmediği halde halk bizlerin iktidarından gınağa geldiği için CHP 'yi iktidar seçerse, kendilerinin güvenilir yanı olmadığı halde diğer kanalların gerçeği yayınlamayacağına inanç bağlayıp doğru düzgün yayın akışına sahip olmayan FOX TV ' yi  reyting şampiyonu yaparsa bunun vebali Ak Parti dahil kendini erdemli kabul eden tüm kesimlerden sorulacaktır.  Ak Parti 'li vatan severler, muhafazakar kesim , toplum önderleri ve akıl kesimler pasif, basiretsiz, öngörüsüz kalmamalılar. Ak Parti 'li ya da Ak Parti 'siz halkı kutuplaştırmayan ilkeliliği, çalışkanlığı, üretkenliği öne çıkaran bir erdemliler hareketi oluşturup hızla siyaset arenasına girmelidirler.

 

Adı parti kurmayla bağdaştırılan Ahmet Davutoğlu başbakanlığı ve dış işleri bakanlığını yaptığı halde kendisine hiçbir rüşvet iması yapılmadı. Bu temiz ellere delalettir. Arap Baharına rağmen bizi iç savaştan uzak tutmayı başarmış toplumsal gerilimleri naif bir şekilde aşmasını bilmiş bu yüzden Ahmet Davutoğlu ve benzerlerine ülkemin ihtiyacı var diye düşünüyorum. Ülkemize faydalı bir hareket oluşturmslarını ya da bir parti kurmalarını umut ediyorum.

 

Yoksa " yarın her şey için çok geç olacak ". Bize de çok çok geçmiş olacak diye düşünüyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3