Advert
ZÜBÜKLER BİTSİN İBRAHİMLER GELSİN
RAMAZAN YILDIRIM

ZÜBÜKLER BİTSİN İBRAHİMLER GELSİN

Bu içerik 842 kez okundu.

Sunuculuğunu Metin Erol'un yaptığı AJANDA programını izledim. Maden ilçemiz adına üzüldüm. Herkesin uçuşan iyi dilekleri Yener Yazgın'ın Gürsel Erol' un meclise sunacağı önerge açısından şimdiden söylüyorum olmayacak, bu önerge geçmeyecek demeleri. Ve sonunda haklı çıkması... Neyse benim asıl değinmek istediğim Av. İbrahim Gök.

Sinemaya ilgili biri olmamakla beraber benim de sevdiğim bazı filmler var. Bunlardan biri de "ZÜBÜK" filmi. Şimdiye kadar bu filmi kusursuz bir film diye düşünüyordum ama AJANDA programından sonra anladım ki başrol oyuncusu İbrahim Zübükzade (Kemal Sunal) fırıldak bir hukukçu olsaymış bu film çok daha fazla tutarmış. Daha çok sesle birlikte belki de sinemamıza çeşitli ödüller kazandırırmış.

Yener Yazgın'ın milletvekilimiz Zülfü Demirbağ hakkındaki olumsuz cümlelerini kesen İbrahim Gök, söz konusu Ekrem İmamoğlu olunca hukuki dayanaklardan yoksun tamamen tribünleri sallayan bir tavırla lak lak lak. Bir yandan kesin dille İmamoğlu'na Fetö'cü ve proje diye ithamda bulunuyor. Öte taraftan Ekrem İmamoğlu tekrar kazanırsa 4 milyon oyun hatırına bu terörist diye nitelediği adamın yönetimine razı geleceğini haykırıyor. Abe hariç tüm hukukçulara sorayım; terörist diye nitelediğiniz biri aldığı oy sayısına göre mi meşruiyet kazanır?

Sn. Gök duayen bir hukukçu olarak birinin hem proje hem terörist olduğunu bilip de o kişi hakkında suç duyurusunda bulunmamanız hangi etik davranış kapsamındadır inanın çok merak ediyorum.

Sıra eski Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve eski Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na gelince ben yine şok. Bir başka konuşmacımız ikisini çok aleni hainlikle suçluyor ama ikisine de hain demiyor. Doğrusu birileri için bu kadar açık olumsuz ithamlarda bulunursanız onu aynı şekilde yaftalamalısınız. Yoksa ya iddianız boş ya da cümleleriniz tribüne koşuyordur.

Sıra İbrahim beylere geldiğinde tüm sormalara rağmen yeni hareketin Elazığ temsilcisi olduğunu ima ettiği Ahmet Davutoğlu için tek kelime etmedi. Ne savundu ne kınadı. Vakit henüz erkendi. Bu hareket tutacak mı silinecek mi bilmeden konuşmak gaf olurdu. Abdullah Gül için garabetten yukarıya gelmedi. Sarf edilebilecek en olumsuz cümleleri bir bir söyledi. Hani deriz ya Cumhurbaşkanı vatana ihanet dışında hiçbir suçtan yargılanamaz. Belki yasalar böyle ama anladığım, gerektiğinde yasaların yargılanmasını yasakladığı bireyler avukatlar tarafından vicdansızca vicdanlarda hükme maruz bırakılabiliyorlar. Tabi yersen. Yedik mi? Bu defa yemedik.

İbrahim Gök'ün yeni hareketteki karşılığını bilmiyorum ama kendisinin Davutoğlu'nun yeni hareketinin Elazığ temsilciliğine oynadığını duyuyordum. Tabi ki birinin birini desteklemesi ve etik olarak bir yerlere gelmek istemesi çok normal. Hatta yer yer takdire şayan. Ama kurtluğundan dolayı yönetimine oynadığı Davutoğlu ile ilgili ne destekler ne köstekler tarzda çıt çıkarmayıp pusuya yatmak hem tehlikeli hem tiksindirici bir davranıştır.

Gelelim konunun sonuna. Bu mübarek zat kendisinin Allah'a Yener Yazgın'dan daha yakın olduğunu ima eden bir cümle kullandı. İlk etapta dedim muhakkak bu bir gaftı ama tartışmanın devamında Yener Yazgın'ın itirazında özür bile dilemeyen bu zat için dedim demek ki evliyalık da ayrı bir saplantı.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK