Advert
ÖZDEN ÇOK ÜVEY İDİ BU ELEŞTİRİ
RAMAZAN YILDIRIM

ÖZDEN ÇOK ÜVEY İDİ BU ELEŞTİRİ

Bu içerik 822 kez okundu.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ STK platformlarının bayramlaşma töreninde sözümona özeleştirilerde bulundu. Konuşmasını dinlediğimde yapılan eleştirilerin hepsinde Sayın Vekilimizle hem fikir olmakla beraber eleştirileri zamansız biraz da amansız çok da yetersiz bulduğumu söylemeliyim. Madem böyle bir niyet ettiler keşke daha layıkıyla daha dobra söyleseydiler.

Sayın vekilimiz 22, 24, ve 27. dönemlerde Ak Parti hükümetlerinde vekaletimizi alarak bizi 3 dönem temsil ettiniz ve hâlâ da etmeye devam etmektesiniz. Tabi temsil ediyorsunuz dediğime bakmayın maalesef çok uzun süredir hem siz hem diğer seçtiklerimiz öncelikle bizi ikincil olarak mensubu olduğunuz partiyi temsil edemiyorsunuz.

Sayın Vekilim özünde kendinize eleştiri olmayan bu eleştirileri toparlar toparlamaz eski belediye başkanımızı ve il başkanımızı giyotine götürdünüz. Belki çok haklısınız ama müsadeniz olursa ben sizin oraya gelmeden önce açıklamanızı umduğum olayları sıralayayım da olur ki yeni bir öz eleştiri yaparsanız bunları da sıralarsanız halkımızdan kınanmanın yanında gerçekten alkış da alırsınız.

1 - Nasıl oluyor da şahsınızın Palu'da seçtiği aday naylon fatura cezası almış biri oluyor?

2 - Keban'da Fethiye Atlı'nın adaylığına şiddetle karşı çıkanlardan biri sizdiniz bir diğeri Sermin hanım idi. Ve ne hikmetse partinize mensup olduğu halde egale etmeyi başardığınız bu hanımefendi bağımsız aday olarak seçimlere girip hem sizlere hem Ak Parti'ye tarihi bir ders verdi. Öz eleştirinizde bir parça değinmek gerekmez miydi?

3 - Seçimlerde yine hem sizin hem Sermin hanımın canla başla desteklediği Yazıkonak adayı tüm anketlerde önde olmasına rağmen seçim arefesinde patlak veren olaylardan dolayı kaybediyor. Bu olaylara baktığımızda bir de ne görelim biri size biri Sermin hanıma çalışan olmak üzere iki kişi seçim öncesi Yazıkonak Belediyesi'nden maaş almaktaymışlar.

4 - Yine Ak belediyelerin ak torpillileri sınıfında çalışmadan maaş alan kesime bir artı katkınız olan İkbal Demirbağ'ın sayenizde emeksizce maaş aldığı etraflıca konuşulmakta. Hani üst kesimler bu durumları nasıl karşılar bilmiyorum ama sanki burada da bir parça usulsüzlük var.

Sizce bu saydıklarım da sandığa gitmemeye ya da gidip de reyini başkalarına vermeye hiç vesile olmadı mı?

4 vekil için şu söyleyeceğimi dikkate alınız lütfen matematiği çürüttünüz. Kayserililerin iki kere ikisinin alırken mi satarken mi algısını yerle bir ettiniz. Bu sayede bilim dünyasını da ticaret erbabını da boşa çıkardınız. Kendi başarıları meçhul olan ama sizlerin başarısızlığı üzerine eşsiz yıldızı oynayan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'a 1 > 4' ü ispatlattınız. Bunu bile irdeleme yerine hasıraltı ettiniz.

Hâlâ Ak Parti'nin genelde de yanlış yaptığına dair bir görüş belirtmediniz. Bize beka sorunumuz var deyip kendi bekanızı garantilediniz. Cumhurbaşkanımıza varıp ya da yazıp bu söylemlerle Kürtleri incittiğini söyleyemediniz. İttifak ortağınız MHP milliyetçi kesimi elinde tuttuğu halde sizler de gün be gün MHP'lileştiniz. Haydi kabul edelim ki Elazığ'ı İl Başkanı batırdı İstanbul'u çalınan oylar götürdü. Diğer yerlerde ki kayıp neydi? Hem bu döneme kadar yine partililerin, vekillerin hataları eksiksizce tastamamdı. Halk her şeyi bir kenara bırakıp Reis'in hatırını sayardı oysa bu defa eskisi kadar saymadı. Madem eleştiri var söyleyin bari yukarısı nanca hissedardı?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takımımız ligde yer alacak
Takımımız ligde yer alacak