Advert
SERVET YAŞAR ÖZDEMİR

"ELAZIĞ SENİ UNUTMAYACAK BAŞKAN!"

Bu içerik 972 kez okundu.

Belediye başkanlığı zor iştir.

Liyakat ister, ehliyet ister, hak ister, adalet ister, disiplin ister, iyi bir ekip ve sıkı bir idarecilik ister. Vs…

Ve her giden başkanın ardından, olumlu ya da olumsuz uzun yıllar konuşulur. Mesela ta Mustafa Temizer başkanın şehrin altyapısını yapışı ve Doğukent Mahallesi'ni imarı halen konuşulur. Ayrıca rahmetli Hamza Yanılmaz başkanın girişimci ve başarılı çalışmalarıyla birlikte "ikinci dönemi biraz gevşetmişti ama o ilk döneminde fırtına gibiydi" sözleri halen vatandaşlar arasında dillenir.

Süleyman Selmanoğlu için; çok çiçek ektiğindendir ki "Çiçek Süleyman" lakabı ile birlikte "kendisi dürüsttü lakin etrafına sahip çıkamadı" sözü hep dillerde…

Haliyle geçen dönemki başkan hakkında da türlü konuşmalar ve ithamlar hemen her platformda işitiyoruz/işitiyorsunuzdur. Bu hafta da biraz bu konuya değineyim istedim…

Malumunuz şehrimizin geçen dönemki belediye başkanı büyük ümitlerle ve iyi bir oy alarak başkan seçilmişti.

İlk icraatı, şehrimizdeki kaldırım işgallerine son vermek ve belediye içerisinde lakaytlaşmış yapıyı disipline etmekti. Etti.

Halen konuşuluyor…

Başkanlıktaki ikinci yılı dolarken büyük proje yapmak isteği hasebiyle olacak ki, iyi planlanmamış (Yapıldığı zamanlarda da eleştiri mahiyetinde bir yazı yazmıştım) iki alt geçit projesine start verdi. Çünkü daha geçenlerde köprülü kavşak için köprüsünün yıkılıp yıkılmaması yönünde halktan görüş alındı.

Kavşakları halen konuşuluyor…

18 metrelik elektrikle çalışan ELBÜS’ler ve ayrıca 52 adet yeni otobüs satın aldı. ELBÜS’lerin kışın klimaları çalışmıyor ve millet üşüyor lakin şehrin bir ucundan diğer ucuna tek seferde gidiliyor.

Halen konuşuluyor…

Şehrin trafiğine katkı sağlamak gayesiyle şehrin kuzeyine bir bulvar açtı. (Dolgu yapılan kısımlar halen sıkıntılı)

Halen konuşuluyor…

Ardından Zafran Mesire Alanı'nı ve şehrin en büyük dinlenme ve piknik alanı olarak düzenlenen 1 milyon 524 bin metrekarelik alana sahip Cip Barajı Mesire Alanı'nı hizmete soktu. Millet dua ediyor.

Halen konuşuluyor…

Hayvan Hastanesi, geri dönüşüm tesisi, Hayır Çarşısı, tamamen ücretsiz cenaze hizmetleri ve yeni mezarlık alanı, Galericiler Sitesi. Vb… Konuşuluyor da konuşuluyor...

Ve ELAZIĞSPOR…

Halen konuşuyoruz…

Elazığspor’un yönetimini alarak iki başkan yardımcısını bu konuda görevlendirdi. Ardından zora düşen takıma maddi kaynak sağlamak amacıyla şehrin 100 yıllık imar revizyon planını (!) devreye sokarak şehirde imar hususunun bir ara kilitlenmesine ve ayrıca ucube yüksek katlı binaların birer birer sivrilmesine yol açtı. Takıma maddi kaynak için diyorum çünkü kendilerinden sonra takımın başına geçen Murat Yümlü başkan Elazığspor’a yardım yapanların (yani karşılığında rant elde edip şehrin silüetini bozanlar) listesini kamuoyuna açıklamıştı ve yaklaşık 70 trilyon bağışın yapıldığı, yayınlanan makbuzlarda görünüyordu. Ama ne hazindir ki Elazığspor kanadı da bu paranın tamamının kendilerine aktarılmadığından dem vurarak şu an ligden düşmelerinin sebebinin de yine bu başkan olduğunu iddia ediyorlar.

Ve halen konuşuluyor…

Ayrıca başkanın meşhur Mercedes'i ilk aldığından bu yana konuşuldu. Kendilerini uyardığımız zaman da "Koca Elazığ Belediye Başkanı da böyle bir araca binmesin mi yani?" denilmişti…

Halen konuşuluyor… Vs…

Velhasıl geçmiş başkanların icraatları, olumlu ya da olumsuz konuşuluyor ve unutulmuyor. Ve öyle görülüyor ki yaptığı icraatlarla Mücahit Yanılmaz’a şunu diyebiliriz: "Elazığ seni de unutmayacak Başkan!"

Hayırla anılan şahsiyetler olmak ümidiyle kalın sağlıcakla…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK