Advert
GÜRSEL EROL'A HİÇ YAKIŞMADI
RAMAZAN YILDIRIM

GÜRSEL EROL'A HİÇ YAKIŞMADI

Bu içerik 1274 kez okundu.

Sıradışı tavırlarıyla vekil olduğu günden bu güne hem halkın hem medyanın hem şahsımın beğenisine mazhar olan CHP Milletvekili Gürsel Erol' un yine efor gerektirmeyen bir atraksiyonla Ak Partili vekillere seçim öncesi beyanlarını hatırlatarak güzel taleplerine bir yenisini eklemesini takdir etmenin yanısıra Suriyeli kardeşlerimizle ilgili açıklamalarını kınamadan edemeyeceğim.

 

Doğrusu kendileriyle tanıştığım gün " siz partinizden  (CHP) daha gelişkin daha olumlu ve daha demokrat düşünüyorsunuz " demiştim. CHP'nin güven vermediğinden bu yüzden de geriye samimiyet ve bizleri iknanın gereğinden bahsetmiştim.

 

Evet gelelim Gürsel Bey'e. Seçildiği gece alelacele  Kılıçdaroğlu'na vurması hariç şimdiye kadar tüm hareketlerine " çok güzel hareketler bunlar " diyerek alkışlayıp destek verdim. Ta ki geçtiğimiz hafta Suriye'li kardeşlerimizle ilgili açıklamalarını okuyana kadar da yüreğimde ona yer verdim.

 

Özetle vekilimiz Suriye'lilerin burda misafir olduğunu, misafir olanın da haddini bilmesi ve haddine uyması gerektiğinden bahsediyordu. Burda kavga edeceklerine Suriye'ye dönüp orda savaşmalarını dillendiriyordu.

 

Bizler ki ezilmiş coğrafyanın ezilmiş bedenleriyiz. Güven ve huzurun eksikliğini iyi biliriz. Bırakın savaşı terörden dolayı fukaralığı ve ahlaki çöküntüyü göze alıp köylerimizi terk etmişiz. Şehir hayatını benimsemesek te kadınlarımızın ve çocuklarımızın selameti için o güzelim ortamlardan kopup gelip şehrin gettolarında koyun gibi istiflenmişiz. Yıllar yılı geçmiş hala da bu hayatı özümseyememişiz. Şimdi iki patırtıda hemencecik misafir ettiklerimizin başına kakışıyoruz.

 

Sn. Vekilim siz ki emekçi bir öğretmenin oğlusunuz, siz ki Dersim'lisiniz ve siz ki Diyab Ağa'nın torunu olmakla övünüyorsunuz. Allah aşkına söylermisiniz bir cemaat adamının, bir milletvekilinin, bir sol hümanistin hele hele Elazığ'da partisinden fazla taban bulan birisinin Suriye'li kardeşlerimizle ilgili bu tarz açıklamalarını hoş karşılayabilirmisiniz.

 

 Eğer o açıklamaları tribüne oynamak için yaptıysanız biliniz ki cühela ve faşist kesimlerce hoş karşılansa da insani erdemler taşıyan vicdanlı kişilerin vicdanı kanamıştır. Yok tribüne oynamayıp yüreğinizi bize yansıttıysanız bizde en az Ak Parti güruhunun Fetö'ye aldandığı kadar size aldanmışız.

 

Ha başarır mısınız?  Evet hem politik adımlarınız hem sempatik tavırlarınız hem CHP'nin yükselen trendi size kazandıracaktır. Ama bizlerin sizden beklentisi siyasi ve karizmatik başarının yanında insanı erdemlerle gerçek toplumsal kazançlardır.

 

Face'deki paylaşımlarımdan gazete yazılarıma kadar bir güne bir gün Suriye'deki savaşa taraf olmadım. Hatta dilim döndüğünce en yüksek perdeden kınadım. İçimizdeki aydın müslüman güruhu ayrıca sessizlikle suçladım. Ama söz konusu mültecilerse hep yanlarında oldum. Hiç kınamadım. Sizden de istirhamım bu kavga yerel olsa da Suriye'li mülteciler ulusal. Meclis çatısı altında çözülmesi gerekir mahalle araları hiç yeri değil.

 

Siz de bilirsiniz ki dünyanın neresine giderseniz gidin göçmenler sorun. İster Avrupa'ya ister Amerika'ya buyrun. Bu tarz sorunlara anlık olarak emniyet, uzun sürede sosyopolitik eğitimlerle bulunur çözüm. Yoksa kulakların duymak istediğini haykırarak halkı bir adım daha galeyana taşıyarak sadece kısa süreli heyecan üzerine de mahvolur bir sürü can...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X