Advert
VALİ KALDIRIM’I YÜREKTEN ALKIŞLIYORUM
İRFAN ARSLAN

VALİ KALDIRIM’I YÜREKTEN ALKIŞLIYORUM

Bu içerik 796 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta sonunda belki de birçok kimse için hiçbir anlam ifade etmeyen bir açıklama ile “Vali Kaldırım Gezin'deki Diyarbakır BŞB’ye ait kampı mühürletti” açıklaması sitelerimize düştü. Bu karar beni ziyadesi ile mutlu etti. Çünkü bu kamp insanlara sözde tatil yapmaları imkanı sağlıyor gibi görünse de aslında çok farklı amaçlar adına kullanılıyordu. Geçmişte bu kamp ile ilgili endişelerimizi gündeme taşımış, ilimizin yöneticilerinden bu konuda gerekeni yapmalarını talep etmiştik ancak arzuladığımız neticeye ulaşamamıştık. Çünkü bu kampta çok farklı etkinliklerin yapıldığı ve küçük çocuklarımızın beyinlerinin yıkanmaya gayret gösterildiğini biliyorduk.

Maden Kaymakamlığı'nın aldığı ve Vali Kaldırım’ın onayladığı kararı bir kez daha sizlere paylaşmak istiyorum.

“Maden ilçesi Gezin köyünde bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hazar Gölü Kampı ve Dinlenme Tesisi Maden Kaymakamlığı’nca alınan 12.07.2019 tarihli karar ile

“Yapılan incelemede kamp ortamının eğitim, sağlık, güvenlik açısından çocukların beden ve ruh sağlığı için uygun olmadığı, daha önce giderilmesi gereken eksikliklerin tamamlanmadığı, bu durumun çocukların sağlığı, güvenliği ve eğitimi açısından risk teşkil ettiği” sebebiyle kapatma kararı alınmıştır.

Alınan karara istinaden 13.07.2019 günü saat 16.00 da gerekli güvenlik tedbirleri alınarak Maden Kaymakamlığı ve Elazığ İl Özel İdaresi personelince söz konusu tesisin kapatılması ve mühürlenmesi sağlanmıştır”

Evet bu kamp sözde Diyarbakır BŞB tarafından çocuklar için yaz aylarında dinlenme ve tatil imkanı sunuyordu. Ancak işin aslı, bu kampta farklı etkinlikler yapılıyordu. Yıllarca bu konuda bir adımın atılması bekleniyordu. Beklenen adımlar nedense atılamıyordu. Burada öncelikle bu kampın geçmişte Maden Belediyesi'ne ait olmasına rağmen, o dönemde bu kampın cuzi bir miktar karşılığında satılmış olmasının sorgulanması gerekiyor. Bugün gelinen noktada ise kapatılan bu kampın tekrar geri alınması adına bir çalışmanın yapılması alınan kararı tam anlamı ile sonuca ulaştıracağını düşünüyorum.

Yıllardır atılmayan bir adımı atmasından, Maden Kaymakamlığı'nın aldığı kararı onaylayarak Hazar Kampı ve Dinlenme Tesisleri'nin mühürlenmesini sağlayan Vali Çetin Oktay Kaldırım’ı yürekten alkışlıyorum. İnanıyorum ki bu karar çok yerinde ve olumlu neticeleri beraberinde getirecektir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X