Advert
SİZE BECERİKSİZ DİYEN APTALDIR
RAMAZAN YILDIRIM

SİZE BECERİKSİZ DİYEN APTALDIR

Bu içerik 469 kez okundu.

İktidar milletvekili mecliste gen soru vermez diyerek bizim içler acısı sorunlarımızı dile getiren yurdum vekillerine ve Gürsel Erol 'a sitemli açıklamalarla bir taraftan onları gömdünüz öte taraftan sorunlarımızı hasır altı edip gülsüz olan bu şehri hala gülistanımız olarak bizlere yutturuyorsunuz.

Elazığ iktidarın nimetlerinden fazlasıyla yararlanmıştır diye diye Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilke imza atıp şehrimizi yeni yatırımlardan kurtardınız. Bunu sizin beceriksizliğinize bağlayan kesimler var ki onların aptallığını hoş görün lütfen.

O kadar başarılısınız ki yakında Sütaşın Bingöl 'e gelmesiyle hayvancılığımızı kurtardığınızı, stratejik olarak Sütaşın Bingöl 'de olmasının daha doğru olduğunu da bir bir zihinlerimize kazıyarak ordan da takdir toplayacağınızı hala kimse bilmiyor.

Aslında bir onu bilmeseler mesele olmaz ama hem sizin hem valimizin hem bürokratlarımızın hem de ticaret sanayi odamızın Ak Parti 'nin son yıllarda yatırımcıyı çok iyi düşündüğü gelir garantili işlerdeki sistemi birebir hayata geçirme çabalarından ve başarılarınızdan bihaberler.

Bakın eskiden mafya denen bir şey vardı. Çirkef insanlardı. Şimdi mafyadan eser yok. Artık işler o kadar resmi yürüyor ki her gelir garantili iş bir vakfa verilir. Sadece bu tarz vakıfların başkanları anlamadığımız bir tarzda önceden hiç bilinmedik ama sonradan bilindik bireylere verilir.

Zannımca bu işler tüm Türkiye'de böyle yürüyor da Elazığ bir adım önde. Çünkü tüm araştırmalarımda resmi olarak koruma altında olan yerler hariç ne Ankara Çin Çin de ne de hendek kazılan Hakkari ve Şırnak 'ta birileri tarafından halka kapatılmış özel bir sokak bulunmamakta.

Buda gösteriyor ki Türkiye 'nin en saygıdeğer en kutsal en kıymetli insanı bizim şehrimizde ikamet edip bizim şehrimizde yaşamakta. Sağolsun başta Belediye Başkanımız, sonrasında da İl Emniyet Müdürümüz, Valimiz ve Milletvekillerimiz bu sokağın koruma altında olmasına azami müsamaha göstermekle hep birlikte el ele kamuya açık bu mekanı kamudan muaf tutmayı başardınız.

Bu arada biz farkında olmasakta sıra kurumları yöneten bürokratlara gelmiş. Tabiki bürokrat atamalarında vekillerimiz tercih haklarını kullanmalılar. Bu onların hakkı. Sadece atamalar sonrasında kurumların şehrimizle ülkemize getirisi götürüsü onların hanesine artı ve eksi olarak yazılacaktır.

Gerek ülkemizde ve gerek şehrimizde liyakat ve ehillik sorunu yeterince var. Hani rakı için meşhur bir söz vardır " Şişede durduğu gibi midede durmuyor " diye. Malesef siyasilerimizle bürokratlarımız da çok çoğunlukla öyle. Makam öncesi tavır ve karakterleriyle makam sonrası davranışları örtüşmemekte.

İlimiz Ak Parti yönetimi ve Ak Parti   milletvekilleri bu dönem bence bir şansa ama belki de bir şanssızlığa sahipler. Ellerinde Sarıcan gibi zor bir beldede çok güzel hizmetler yapıp tüm kutupların takdirini kazanmış. Başarılı bir başkanlık sonrası siyasetten çekilmiş son derece bilgili, epeyce kibar, genç ve deneyimli ufka sahip bir birey olan Faruk Aydın hazırda var. Bu başkanı kenarda tuttuğunuzda atadığınız bireyler bundan başarılı olursa bize alkışlamak yok başarısız olurlarsa o zaman da sizleri sadece ve sadece topa tutmak düşer.

EY DİYANET 890' YE KURBANLIK BİZE DE AL

Geçtiğimiz hafta dini bayram olan Kurban bayramını kutladık. Doğal olarak gücü yetenlerin bir kısmı kurban kesti bir kısmı da vekaletle kurbanını kestirdi.

Hepimiz dinde Diyaneti referans alırız. Afişlerde diyanetin yurt içi kurban bedelinin 890 TL olduğunu gördüm. Piyasaya sorduğumda kurbanlık koçların genel piyasasının 1200 TL ve yukarısı olduğunu öğrendim. Bu farka bakınca hayvan sahiplerinin bizi kazıkladığını düşündüm. Sonra et kesim fiyatını araştırdım kurban öncesi kilo 40 TL 41TL'ye gidiyormuş. Kurbanlık hayvanların bazı ekstra vasıflarını da göz önüne alınca hayvancıyı sorgulamaktan vaz geçip diyanet ne yapıyor onu sorayım dedim.

Sn. Diyanet İşleri Başkanım ve Sn. Elazığ İl Müftüm lütfen kestiğiniz hayvanların niteliğini, niceliğini nereden nasıl aldığınızı bizlere açıklarmısınız. Bu yem fiyatlarında bu mera kiralarında iyi bir yetiştiricinin normalini bir kenara bırakın kötü bir tokluyu 890 TL'ye sattığında kaç TL zarar edeceğini biliyormusunuz? Siz kurum olarak bunu yaparsanız biz halk olarak ne yapmalıyız?

Velev ki cidden bu fiyata aldınız emin olun size bu hayvanları verenler üreticiyi çarpmışlardır. Siz hangi sebeple çarpıcılarla iş yapabilirsiniz. Benim bildiğim İslam halkı zarara uğratacak ticareti haram kılar.

Kurban kesen vatandaşlara da sormak istiyorum lütfen 890 TL'ye kurbanlık bir toklu alan varsa bana bildirsin de Diyanet 'e olan bu sitemimden dolayı bir tekzip yazısı yazayım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takımımız ligde yer alacak
Takımımız ligde yer alacak