Advert
VALİYE ULAŞAMIYORUM
RAMAZAN YILDIRIM

VALİYE ULAŞAMIYORUM

Bu içerik 902 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta şehrimizin sokaklarında bir muhtarın sitemle haykırışları dolaşıyordu. Her satırında feryat ve serzeniş. Tam üç aydır valiye ulaşamıyorum diye.

Muhtarımız kelimeleri tam ifade etmese de ben algıladıklarımı anlatayım.

Her geldiğimde ya da aradığımda valinin yokluğu bir yana özel kalem tarafından kaale alınmıyorum. Lakaytca bir dille oyalanıyorum. Bazen valiyi denk getiriyorsam da görüşe kabul edilmiyorum sudan sebeplerle oyalanıyor,  erteleniyorum.

Denk gelemediğim zamanlarda da valimizin uzaklarda olduğunu,  dağ bayır gezdiğini, ilçe ilçe dolaştığını öğreniyorum.

Eminim ki muhtarımız Valinin gezileriyle alakadar değil sadece kendisinin ulaşamaması ve Valimizin ona dönmemesi muhtarımıza dokunmuş olacak ki bu çıkışı yaptı.

Muhtarımızın bu çıkışlarından ciddi bir şey daha çıkardım. Valimizin etrafında etten bir duvar olduğunu hatta o duvarın pek de makbul bir duvar olmadığını anlatmaya çalışıyor hal diliyle.

Tam bu konuda kendisine katılmakla beraber ben de açıklamalarımla katkı da bulunmak istiyorum.

Devlet büyükleri o kadar büyüklerdir ki onların yanında olan, onlar için değerli olan, onların kıymet verdiği kişiler otomatik olarak toplumda da karşılık bulurlar. Bu kişilerin karşılık bulması çok doğal ve çok güzel. Ama bu kişilerden bazıları bu farkındalığı daha farklı kılabiliyorlar.

Kimisi kendisini Valinin bir numaralı adamı gibi gösterip ondan paye kaparken kimisi Valinin her konuda sağ kolu ayağına yatar. Kimisi de Valinin halk yüzü gibi durur. Kimileri de... nihayetinde ne menfaatçiler ne dolandırıcılar bu tarz fırsatları tepmezler.

Elazığ'da da şehrin en merkezi en güvenilir yerinde bulunan, defalarca kapalılığıyla basında yer bulmasına rağmen bir türlü ne belediye tarafından ne emniyet tarafından hiç gündeme alınmayan bir sokak var.

Bu sokakta ki bir sakin Valimiz 'e yakınlığıyla bilinmekteydi. Hal böyle olunca da vatandaş rahatsızlığını başka yolla dile getirmekteydi. Nasıl oldu bilmiyorum ama bir de milletvekilimizin adı bu sokakla anılır oldu.

Bundan sonrasında iki şey düşündüm ya Elazığ çok güvensiz bir şehir ya bu kişi vatandaş olarak çok çok önemli biri. Gizemi varsa onu da bilmiyorum ama Yeşil 'den sonra bu şehir bu kadar gizemlisini görmedi.

Muhtarımız Valimiz gibi Belediye Başkanımızdan da sitemle bahsetti. Sadece tek fark ona göre belediye başkanımız iyi niyetli ve çalışkan, ekipleri iş bilmez ve işgüzar. Hala çok zaman geçmedi ama bu ekiplerle yol yürürse vatandaş olarak çilelerinin bitmeyeceğini çok geçmez kışa girişle şikayetlerin artacağından bahsediyordu.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takımımız ligde yer alacak
Takımımız ligde yer alacak