Advert
“BİZİM MEMLEKET
SERVET YAŞAR ÖZDEMİR

“BİZİM MEMLEKET"

Bu içerik 351 kez okundu.

 "Oğlum 2 yıldır kayıp. 19 yaşında gitti, şu anda 21 yaşında, bulunmasını istiyorum. 21 yaşında, bulunsun askere gitsin istiyorum. Benim annem 5 oğlunu askere yolladı, ben de yollamak ve asker yolu beklemek istiyorum. Oğlumun siyasiyle alakası yoktu. Sabah işe yolculadım gelmedi. Oğlumun mesleği fırıncıydı, sabah işe gönderdim, 2 yıldır gelmedi. Arkadaşları nerede olduğunu bilmiyor, keşke biri nerede olduğunu söylese koşar giderdim. Siyasiyle bir alakamız yoktu, eğer biri onu zorla yollamışsa bilmiyorum" …

Bu sözler; 40 yıldır evlatları dağa kaçırılan PKK mağduru ailelerden yalnızca birisine (Ayten Elhaman) ait.

Evet. Yaklaşık 40 yıldır bu memlekette, başımıza bela edilen PKK terör belası yüzünden maddi ve manevi ıstıraplar çekiyoruz.

Yıllardır bu sebepten ötürü gençlerimiz yitiriliyor, şehit ediliyor. Yıllardır Doğuve Güneydoğu’da bir çok harika yerlere terör belası yüzünden gidemiyor ve istifade edemiyoruz.

Lakin son yıllarda bu durum aşılmaya başlandı inşallah. Terör artık eskisi gibikandırdığı halktan destek bulamıyor. Devletimiz de yerinde ve isabetli müdahelelerle terörün belini kırmış vaziyette...

Artık,Doğu ve Güneydoğu’daki kürt aileler kaçırılan çocuklarını, tüm tehditlere rağmen açıkça medya önünde geri isteyebiliyor.

‘’Artık yeter!’’ Deniliyor.

Bu coğrafyada çekilen zulümler ve acılar bitsin isteniyor.

Bu bölgenin her türlü nimetlerinden, buradaki halk da tüm Türkiye de istifade etsin isteniliyor.

Mesela şimdilerde; terör nedeniyle yıllarca gidilemeyen meşhur Gabar Dağı eteklerinde yer alan, Şırnak kent merkezine 45 kilometre uzaklıktaki ve Cizre ilçesi yakınlarında bulunan Bertür Vadisi şelaleleri, düzenlenen operasyonlar sayesinde teröristlerden arındırıldıktan sonra doğaseverlerin ilgi odağı olmuş durumda. Vadiye gidenler, yaklaşık 5 kilometrelik zorlu yürüyüşe rağmen şelaleleri görmenin heyecanını yaşıyor, serin sularda yüzüyor ve piknik yapıyorlar.

Ayrıca Hakkari Çukurca’da geçen mayıs ayında ‘’Çukurca 'Foto Safari ve Doğa Sporları Festivali' düzenlendi. Bu kapsamda bisiklet yarışları, Paıntball Türkiye turnuvasının açılışı, kano ve rafting, zipline gösterisi, Fransız Dağcının tırmanış gösterisi, Offroad yarışları gibi etkinlikler oldu.

Sonra komşumuz Tunceli’de Munzur... Yıllardır terör nedeniyle gidilemeyen Allah’ın harika sanatlarından bir yer... İlimiz Karaçalı suyundan sonra Türkiye’nin en harika suyuna sahip. Şimdilerde akın akın insanlarımız bu güzellikleri görmeye ve yaşamaya gidiyor. (Haftaya ben de gidiyorum inş.)

Bu bölgelerimizin her yönden bakir güzellikleri ve doğal zenginlikleri var.

Mesela zengin doğal maden yatakları var.

Sınır kapıları var.

İnanç turizmi var

Önemli derecede Tarım ve Hayvancılığı var.

Uluslararası dereceler alabilecek, spor yapmaya yatkın gençleri var.

Evet. Artık bitsin şu terör belası da kurtulalım tüm bu yoksun olduğumuz değerlerden ve güzelliklerden...

Gençlerimizi dağlarda üç beş çapulsuzun peşine taktırıp harcatmayalım.

40 yıldır kanımızı, canımızı ve malımızı harcadılar.

Bu işlere alet olanlarınellerine ne geçti? Kocaman bir hiç. Ama bu işleri yaptıran baronlar ve şer odakları 40 yıldır memleketimizin gelişmesini, güçlenmesini ve muasır medeniyetler seviyesine yükselmesini engellediler. Ve sömürdüler...

Terörü oluşturanlar, gösterdikleri tehlikeye karşın savunma silahları sattılar yıllarca bize...

Birilerinin maşası olan bu hareketlere yurdum insanı artık prim vermesin! Ve bunların oyunlarına alet olmasınlar! Gençlerimize sahip çıkalım ve teröre kurban olarak göndermeyelim.

600 yıldan fazla, ağırlığını koyarak cihana hüküm sürmüş bir ceddin torunları olarak Türkiye’mizde hep birlikte huzur içerisinde ve insanca yaşayabiliriz. Çünkü biz bunu etrafımızdaki coğrafyaya açabilecek anlayışa sahibiz. Bunu yapabilecek bunu gerçekleştirebilecek bize bırakılmış büyük bir tarihimiz var. Birbirimize sımsıkı kenetlenelim. Aramıza nifak sokmaya çalışanlara da fırsat vermeyelim. İnşallah bizden sonra gelecek nesiller çok daha güzellerini yapabilecekler.Hedefimiz gelecek nesillerimize; her bir yeri cennet olan bu ülkeyi yaşanabilir bir halde bırakmak olsun. Birbirimizin dilini anlayan, birbirlerini kucaklayan, birbirlerinin gözlerine nefretle değil, sevgiyle bakan bir Türkiye olalım!

Selametle kalınız!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takımımız ligde yer alacak
Takımımız ligde yer alacak