Advert
AMACIMIZ HUZUR HEDEFİMİZ TERÖR
FIRAT POLAT

AMACIMIZ HUZUR HEDEFİMİZ TERÖR

Bu içerik 218 kez okundu.

Türkiye Silahlı Kuvvetleri Suriye sınırına başlattığı Barış Pınarı Harekâtı kapsamında ilerleyişini sürdürüyor. Bu harekâtın amacı ve hedefleri Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından net bir şekilde tüm dünyaya açıklandı. Yapılan açıklamaya ve bu harekatın hedefinin net olarak ortaya konulmasına karşılık, ülkemizin yapacağı bu harekatın sonucunda elde edeceği başarı, bölgenin huzur bulmasını temin edeceğinden bazıları rahatsız. Bu rahatsızlıklarını da net bir şekilde dile getirip tavırlarını ortaya koyuyorlar.

Ülkemizin terör nedeniyle yaklaşık 35 yıldır yaşadıkları ortada. Bunun artık sonlanması ve bölgeye huzurun gelmesi, özellikle Suriye de devam eden iç savaştan kaçan ve ülkemizde barınan yaklaşık 3,5 Milyon insanın harekâtın başarı ile sonuçlanması sonucunda ülkelerine dönmeleri ile ülkemiz ve ülkemize saldıran terör güçleri arasında güvenli bir bölgenin oluşacak olması birilerinin işine gelmediği için bu harekâtın direkt olarak karşısında olduklarını ifade etmeleri bize dostumuzu da düşmanımızı da ortaya koyması açısından başka bir önemi de ortaya çıkarmış durumda.

Ülkemizin gelişmesi ve kalkınması kendilerini dünyanın hükümdarları olarak görenlerin işine gelmeyecek, gelmiyor. Çünkü bölgede gelişen ve güçlenen bir Türkiye Cumhuriyetinin varlığı onların gücünü zayıflatacak. Bunun içinde kendi aralarında bazı görüşmeler yapıyor, anlaşmalar yapıyor ve bunu da bölgede uygulamaya koyuyorlar. ABD’nın çekildik dediği gün Rusya’nın bölgeye girmesi ve Esat güçleri ile birlikte olduklarını açıklaması bunun en açık göstergesidir.

Şartlar ne olursa olsun. Türk Silahlı Kuvvetleri güney sınırından 32 Km. ilerleyecek ve Barış Pınarı Harekatında belirlenen noktalarda güvenliği tesis edinceye kadar bölgede  mücadele devam edecek. Özellikle Mehmetçiklerimizin bir hafta gibi bir sürede bölgenin önemli noktalarında hakimiyeti tesis etmelerinden rahatsız olanlar şimdi Münbiç’te toparlanması bu harekata nasıl baktıklarınının göstergesi olmaktadır.

Bizim hedefimiz de amacımız da belli. Amacımız Huzur hedefimiz ise terör yuvalarını ortadan kaldırmak.

Allah Mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X