Advert
TURİZİMDE ATAK YAPABİLİRİZ
FIRAT POLAT

TURİZİMDE ATAK YAPABİLİRİZ

Bu içerik 227 kez okundu.

Elazığ Turizm alanında önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Özellikle sahip olduğu turizmn değerlerinin yanına yenilerinin eklenmesi ile birlikte bu hafta ülke göndeminde geniş yer bulan Saklı Kapı ve Kara Leylek Kanyonları bu sektörde gelecek adına umut verici oldu.

Uzun yıllardır Sivrice ilçesi sınırları içinde bulunan Hazar Gölü'nde varlığı gün ışığına çıkan Batık Kent bir türlü arzulanan değerini görmemişti.  Dünyada çok ender olarak görülen bu tür kalıntılar ilimizin turizm alanında dünyada ön plana çıkmasını sağlayacak bir değer olarak karşımızda duruyordu.

Harput’ta bulunan Buzluk Mağarası, Harput Kalesinde yapılan kazılar sonucunda ortaya çıkarılan önemli bulgular, Harput’ta İnanç Turizmine katkı sağlayacak olan türbeler ve Kilise ile Harput başlı başına bir turizm alanı olarak ilimize sektörde katkı sağlıyor.

Zaten bu alanın Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yerini alması amaçlı olarak Elazığ Valiliğimizin UNESCO nezdinde girişimlere başlayacağının da bizzat Vali Kaldırım tarafından açıklanması bizleri olumlu bir beklenti içinde olmamıza sevk etti.

Harput Kalesinde yapılan kazılar ve elde edilen sonuçlar burası bir Arkeopark olarak ilan edilmeli ve bu merkezin turizm dünyasına kazandırılması için başlatılan arkeolojik çalışmaların ilimize olumlu katkı sağlamasını bekliyoruz.

Dünyada bir benzeri olmayan Batık Kent'in ve buradaki diğer yapıların en iyi şekilde değerlendirilmesi adına ilimizin siyasilerinin de gerekli hassasiyeti göstermelerini ilimiz adına bekliyoruz. İlimizin tarım, sanayi ve turizm alanında arzulanan seviyelere gelmesi özellikle bacasız sanayi olarak isimlendirilen turizm alanında ilimizi dünya genelinde tanıtımını sağlaması, ilimizin ekonomik olarak gelişmesine de katkısı olacağını bilmemiz gerekiyor.

Turizm alanında yapılacak etkili bir tanıtım ve bunun sonucunda  Turizm Tur firma ve Acantelerinin ilimize başlatacakları turlar ile Elazığ’ın bu alanda önemli bir atak yapması mümkün olabilecek. Özellikle Saklı Kapı ve Kara Leylek Kanyonlarına ilgiyi artırmak adına bu sektörün  ilimizde ki temsilcilerinin gerekli yatırımları, ilgili kurumlar ile istişare ederek yapmaları da bu atağımızı hızlandıracaktır.

İlimizin gelişmesi ve ön plana çıkacak sektörlerinin üzerinden ilimize yatırım gelmesini sağlamak adına yapılan Elazığ çalıştaylarında turizm sektörünün getirileri olan ve ilimizde son yıllarda sayıları oldukça artan oteller de bu sayede daha iyi iş yapacaklardır.

Dünyanın birçok ülkesinde bazı şehirler ülkemizde ki özellikle denize kıyısı olan bazı kentlerimiz gibi bizde bu sektörden Elazığ olarak önemli kazanç elde edebiliriz. Tabiki etkili tanıtım yapmak kaydıyla.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Parti İlçelerde Temayül Yoklaması Yaptı
Ak Parti İlçelerde Temayül Yoklaması Yaptı