Advert
BİZİM MEMLEKET
İRFAN ARSLAN

BİZİM MEMLEKET

Bu içerik 322 kez okundu.

Son günlerde ilimizin gündeminde Kanyonlar ile ilgili tartışma ilk sıraya geldi oturdu. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Baskil ilçesi sınırlarında bulunan iki kanyonu tespit ederek bu kanyonların isim babalığını da yaparak bu kanyonları ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz turizm sektörüne kazandırılması için çeşili girişimlerde de bulundu. Bir anda Saklıkapı ve Karaleylek Kanyonları önce bölgemizin gündemine oturdu. Bu kanyonları Tunceli ve Malatya’dan gelen yüzlerce kişi gezmeye başladı. Son olarak ta Malatya Valisi Aydın Baruş bu kanyonları gezdi ve yaptığı bazı açıklamalar ile gündeme bir tartışmayı beraberinde getirdi.

Bu memleket bizim. Bu memleketin yöresel veya bölgesel olarak kalkınması bu bölgede yaşayan insanlarımızın refah seviyesinin yükselmesine katkı sağlayacaktır. Fırat Nehrinin Baskil’den geçen bölümünde uzun yıllardır var olan ancak keşfedilmeyen bu kanyonların gündeme gelmesi ile birlikte bölgemizde yeni bir hareketlilik yaşanacağı gerçeği kaçınılmaz. Özellikle Turizm sektöründe iyi bir tanıtım yapılması durumunda bu kanyonlarda bulunan özellikler ile önemli bir turist akımı sağlanabilir. Karaleylekler ile ters ağaçların varlığı başlı başına iki özellikle bu kanyonlar turist çekmeye yeterli olacaktır.

Malatya Valisi Baruş’un bu kanyonlar ile ilgili değerlendirmesinde belki art niyet yoktu. Belki yapılan haberler veya değerlendirmeler bu alanda bir algı oluşturdu. Malatya Valiliği ile Fırat Kalkınma Ajansı’nın yapacağı bazı çalışmalar, Baskil ilçemizi Malatya’ya taşımaya yönelik olmayacağına göre, turizm alanında Malatya’dan bu kanyonlara ziyaretçi taşımaya yönelik olacaktır. Tabiki bu taşıma Malatya tarafından olacağı için getirisi Malatya’ya olacaktır. Bunu göz önüne alarak Elazığlı girişimcilerin, İşadamlarının bu konuda elini çabuk tutup Keban veya Baskil üzerinden Kanyonlara taşımacılık yapacak tesisleri ve işletmeleri kurmaları gerektiğini söylememe gerek yok.

Ülke olarak geçmiş yıllarda da Milletimize ait olan bazı değerlere sahip çıkmadığımız ve bu değerlere başkaları sahip çıktığı için nasıl bugün sıkıntı yaşıyorsak, yarında ilimizin girişimcileri veya İşadamları bu alanda gerekli çalışmaları yapmazlar ise Malatya Valisi Baruş’un” FKA ile bazı çalışmalar” yapacağız sözleri yerini bulur.

Bu memleket bizim. Eğrisi ile doğrusu ile bizim. Bizim olana sahip çikalım ve bunun içinde elimizi çabuk tutalım. Sonuçta bazı değerlendirmeler yapalım, gerektiğinde tepkimizi de kolayım ancak yapılması gereken çalışmaları yaparak başkalarına koz vermeyelim.

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Biz işimizi yapalım. İş yapmaz isek lafa takılır kalırız ki Atı alan Üsgüdarı geçmiş olur.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X