Advert
TERÖR BİR İDEOLOJİDİR / FRANSA ÖRNEĞİ
Nevzat ÜLGER

TERÖR BİR İDEOLOJİDİR / FRANSA ÖRNEĞİ

Bu içerik 1861 kez okundu.

   Batı Dünyası” Fransa’nın şahsında son günlerde sıkıntılı günler yaşıyor. On iki kişinin ölümü ile Fransa gündemine oturan terör tartışması ülkeyi sarstı. 11.01.2015 günü otuz ülkenin devlet yetkilileri Paris’te “özgürlük için” yürüyüş yaptı. Yürüyüşe katılan Türkiye Başbakanı “aynı hassasiyeti dünyanın diğer yerleri için de göstermeliyiz” diyerek dikkatleri Türkiye’ye, Irak’a, Afganistan’a, Mısır’a vb.ne çekmek istedi.

    Batı 15. Yüzyıldan beri dünyayı köleleştiriyor ve terör estiriyor. Dünya nüfusunun da büyük bir bölümünün kaybedecek bir şeyleri kalmadı. Evet, terör terördür ve kimden gelirse gelsin, kime yapılırsa yapılsın tasvip edilemez. Ancak her şeyleri ellerinden alınan insanların yıkıcı olacaklarını da unutmamak gerekir.

   Mesela ortaya “Siyonizm” diye bir kavram atılarak bir bölge harap edildi. Kendisi aslen Yahudi olan dünyaca ünlü müzisyen ve entelektüel kabul edilen Gilat Atzmon; “Siyonizm diye bir şey yok. Siyonizm, İsrail’in suçlarının üzerini örtmek için bir perde sadece. Siyonizm Yahudilik konuşulmasın diye uydurulmuş bir kelime. Yahudiliğin ırkçı, seçkinci sapkın ideolojisi konuşulmasın diye Siyonizm dediğimiz şeyi icat ettiler. Yahudi ideolojisi, seçilmiş ırk inancını merkezine koyan bir şeydir. Bolşeviklik mesela, esasında bir Yahudi ideolojisidir. Herkes eşittir fakat Yahudiler üstündür. Seçilmiş halktır bu, böyle inanıyorlar. Bu bir hastalık.” diyor. (Bu düşünceye nasıl inandırıldıklarını da bir gün yazarım inşallah. Hz. İbrahim’in iki oğlu olan Hz. İsmail’le Hz. İshak arasındaki bağı nasıl kopardıklarını ve kendilerini nasıl da üstün ırk gösterebilmek için sergiledikleri “şeytani” düşüncelerini anlatacağım bir gün.)

    Yani adam Yahudiliğin de, Batı ideolojisinin de en önemli sorununun sekülerlik olduğunu söylüyor. Yahudilik ve Batıcılık sömürü derdine düşüp, “kur’ani” Allah inancını bıraktıktan sonra terör estirdiler, adam öldürmeye başladılar. Yani burada anlatmak istediğim şey, bir olgu- bir fenomen ideoloji haline getirildiği andan itibaren hem kendisi için hem de bütün dünya için problem haline gelir.

   Bu günkü terör olayları Müslümanlar yüzünden mi ortaya çıktı? Yoksa şirazesinden çıkartılan “modernist batı gibi Müslümanlık da seküler hale getirilince mi ortaya çıktı? Osmanlıyı yıkmak için ortaya sürülen İttihat-Terakki seküler değil miydi acaba? Tüm dünya ülkelerinde de kendi insanlarına da diğer topluluklara da sıkıntılar yaşatan liderler seküler değil miydi? İşte Mussolini, işte Hitler, işte Stalin, işte Sedat hep seküler değiller mi? Demek ki insan(lar) yaratılış fıtratlarından ayrıldıkları zaman birer canavar olurlar. İnsanlık tarihi bu alçakların mezarlarıyla doludur. Zaten hak-batıl mücadelesinin temel esprisi de, insanları yaratılış fıtratlarına döndürmek için değil midir? Esfeli safilindeki insanı ahseni takvime davet mücadelesidir tevhit mücadelesi.

    Terör çirkindir. Hiçbir Müslüman terörü onaylamaz, ama resmin tamamına bakmak gerekir. Çünkü İslam Peygamberi “rahmet Peygamberi”dir. O nedenle de terörü Müslümanlıkla bir arada zikretmek maksatlıdır. Çünkü yaşanan Fransa olayındaki oluş şeklinden dolayı, bu olaya komplo diyenlerin sayısı hiç de az değil. İnsanlar güzelliklerle ıslah olmuyorlarsa Allah da onları değişik yollarla uyarır. Demek ki İstanbul’u da, Kahire’yi de, Bağdat’ı da, Şam’ı da, Doğu Türkistan’ı da, Lahor’u da vb.ni de görmek ve onların da insan olduklarını öğrenmek gerekir. Meşhur sözdür ya; men dakka dukka.

     Demek ki sana yapılmasını istemediğin bir şeyi sen de başkasına yapma. Sanki hak mücadelesiymiş gibi insanlık son iki yüz yıldır ırkçılık belasına müptela edildi. Bu öyle pis ve bulaşıcı bir hastalıktır ki, ona kapılanlara yaptıkları bu işin yanlış olduğunu anlatabilmek için çok donanımlı ve çok sabırlı olmak gerekir.

     Fransa bu son olaydan ders çıkartarak, kalkınma uğruna, sömürüyü devam ettirme gibi pis bir düşünceden ve teröre destek vermeden vazgeçmelidir. Yalnız Fransa mı, hayır, tüm dünya. Unutmayalım, insan yaratılış maksadına uygun bir hayat sürmek için önce güzel düşünebilmelidir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X