Advert
ÇATLASIN SEFİHLER
Nevzat ÜLGER

ÇATLASIN SEFİHLER

Bu içerik 1884 kez okundu.

        ABD’nin bir Ankara Büyükelçisi vardı; popülaritesi yüksek olan bu büykelçinin adı Ricardone idi. Bu Bay Ricardone, Türkiye’de 17-25 Aralık ve Gezi olayarı olurken gayet keyifli bir tonda; “Şimdi siz bir imparatorluğun yıkılışını seyrediyorsunuz” demişti. Hayret ki ne hayret; bu ülkede bir kısım insanlar da bu sözü hem eylemleriyle hem de yazı ve konuşmaları ile desteklemişler ve alkışlamışlardı. Allah o sözü söyleyenleri de, ona alkış tutup destekleyenleri de rezil ve rüsva etti. Elhamdulillah.

        Bu bayrak inmeyecek ve bu ezan susmayacak. Bu ülkede yiğit ve inanan sesler yükselmeye başladı artık. İnsanlar artık tutum ve davranışları ile tevekkül ediyorlar. Tevekkülün  eylem halinde yapılacağını yeniden hatırladı insanlar.

         Batının Bizantanist oyun duvarlarında şimdi “one minut, dünya beşten büyüktür, yerli çözüm süreci uygulamaları, yatırımların artırılması” gibi yiğit ve kararlı sesler yankılanıyor ve bu sesler hem batıyı hem de Batıcıları deli ediyor. Bu sese Ortadoğu’da, Asya’da, Afrika’da ve dünyanın ezilen her noktasından olumlu dua ve sevinçlerle karşılık veren yankıları batının dünya düzeni dengelerini silkeliyor. Bu sese yalnız Müslümanlar değil diğer ezilen insanlar da destek veriyor. Yeni Yunanistan Başbakanı da 13 yıldır sizi izliyorum dedi.

        Dünyada Müslüman ülke sayısı elli yedi. Nüfuslarının toplamı 1,6 milyar. Dünya nüfusunun % 22’si. Dünyanın 2012 yılı mili gelirler toplamı 6,2 trilyon dolar. Müslüman ülkelerin milli gelirler toplamından aldıkları pay ise % 8,8. Halbuki bu miktarı Japonya yalnız başına alıyor. Yani elli yedi=bir diyorlar. Şimdi bir yiğit ses de diyor ki; “Dünya beşten büyüktür.”  Bu ülkede yaşayan bir kısım insanlar neden bu haykırışa, bu kıyama karşı nefret söylemi geliştirip alemi bu sözün sahibine karşı kışkırtıyorlar, doğrusu izah etmeye kalktığınız zaman pespaye ruh iklimleri ile karşılaşıyorsunuz.

      Günümüzde savaş “özelleştirilmiş”tir. Adına ister terör deyin isterseniz başka bir isimle anın, bu fenomen yükselen İslami sesleri susturmak için kullanılıyor. Şüphesiz “Batı Düzeni”ne itiraz eden her yere ve herkese karşı kullanılıyor. Ama nafile, Batı’nın kurduğu sistem artık çatırdıyor.

       1750’lerden itibaren, sanayileşme ile birlikte üretimin % 80’i batının eline geçmişti. Ama batı bu üstünlüğünü artık elinden kaçırıyor. Yeni mekan şimdilik Asya. Nasıl İkinci Dünya Savaşı Almanların İngiltere’yi sollamasından sonra çıkmışsa, şimdi de başta Asya kıtasındaki ülkeler ve içinde Türkiye’nin de bulunduğu kalkınan ve büyüyen ülkelerde terör yoluyla kargaşalık ve huzursuzluk çıkarmak Batı’nın hedefidir.

       Işid, El Kaide, Boko Haram, PKK ve diğerleri, devletlerin açık açık yapamayacakları işlerde kullanılıyorlar. Bunların hepsi de üst aklın kontrolündedirler.

      Bütününe yakın terör olayları, kırılmalar ve bölünmeler Müslüman ülkelerde oluyor. Aslında savaş ABD ile AB arasında ama yer altı ve yer üstü zenginlikler de Müslüman ülkelerde olduğu için “özelleştirilmiş savaşlar” da bu coğrafyaya kaydırılıyor. Batı savaşın kendi dışında olmasına gayret gösteriyor. Fransa’daki alçak karikatüristlerin öldürülmesi sonrasında bu ülkede toplanan devlet ve hükümet başkanlarının dünyaya yaymak istedikleri mesaj tam da buydu. ABD ve AB kendi yandaşlarını hukukun önüne atmak istemiyor.

      Benzer savaşlar, kalkınmakta olan ülkelerin yasal partileri içerisinde de verilmektedir. Parti liderleri dünyayı okumakta daha dikkatli davranmalı, partilerinin içindeki “Truva Atları”nı iyi teşhis etmeli, enaz onlar kadar dikkatli davranmalıdırlar. Bu konumdaki insanlar her parti içerisinde de bulunabilirler.

        Bütün bu anlatılanlar dikkate alınarak yeni Anayasa ve yeni düzenlemeler ona göre yapılmalıdır. Abdulhamit'e 1876 yılında oluşturulan meclisi iptal ettiren şey, mecliste her konuşulan konunun ve tedbirin, Truva atlarınca anında Batı’nın eline geçtiğini görmesiydi. Büyük kitlenin mutluluğu için, dünyanın %5’i adına kurulan “saadet zinciri” koparılacaktır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X