Advert
KÜFÜR TEK MİLLETTİR İSLAM DA TEK BİR ÜMMETTİR
Habib KARAÇORLU

KÜFÜR TEK MİLLETTİR İSLAM DA TEK BİR ÜMMETTİR

Bu içerik 618 kez okundu.

        Yaklaşık beş yıldan beri iç savaşın devam ettiği ve çok perişan bir vaziyette ölüm kalım mücadelesi veren Suriye halkını bir de Rusya bombalamaya başladı. Geçen hafta 70.yılına giren Birleşmiş Milletlerde biraya gelen ABD ve Rusya’nın liderleri kameralar önünde kavga ediyor görünseler de aslında perde arkasında gizlice anlaştıkları anlaşılıyor. Şu ana kadar Suriye konusunda çok agresif bir tutum sergileyerek bu ülkeyi müthiş bir kaosa sürükleyen ABD ve Batılı Müttefiklerinin aslında kendilerinin yapmak isteyip de yapamadıklarını Rusya’ya yaptırdıkları muhakkak.

          Bütün bu olup bitenler bir çoğumuz için sürpriz gibi görünse de aslında şaşacak pek de bir şey yok. Yakın tarihimizi, Yüce Kitabımızı ve Sevgili Peygamberimiz (S.AV.)’i okuyup anlayanlar için pek de sürpriz bir gelişme değil. Enfal Suresi 73.Ayette Yüce Rabbimiz :”Kâfir olanlar da birbirlerinin yardımcılarıdır. Eğer siz onu (Allah'ın emirlerini) yerine getirmezseniz yeryüzünde bir fitne ve büyük bir fesat olur.” Buyurarak bugünkü durumumuzu bize bildirmektedir. Yine Hazreti Peygamber (S.A.V.):”Küfür tek millettir.” Buyurmuştur. Hilafet sancağı altında İslam ümmetinin önemli bir bölümünü idaresi altında bulunduran ve yine tüm Müslümanların gönülden bağlı olduğu Osmanlı Devletini yıkmak için iki asır boyunca her türlü ittifakı yapan İngiltere,Fransa,Almanya, İtalya ,Rusya ve diğer Hıristiyan  Avrupa ülkeleri I.Dünya savaşı sonunda aç kurtlar gibi İslam coğrafyasına saldırmış, işgal etmiş ve yıllarca sömürmüşlerdir.

      Uzun yıllar Batılı Emperyalistlerin sömürgesi olarak ezilen Ortadoğu ve Orta Asya Müslümanları bağımsızlıklarını kazandıktan sonra da kendi hallerine bırakılmamış dolaylı şekilde işbirlikçiler aracılığı ile sömürülmeye ve yönetilmeye  devam edilmişlerdir. Beş gün önce döndüğümüz Hicaz’da görüştüğümüz çeşitli ülkelerden gelen Müslüman kardeşlerimiz bende şu algıyı oluşturdu: Osmanlıyı yıkarak ümmeti paramparça eden Siyonist ve Emperyalistler güçler bir daha İslam ümmeti  bir araya gelmesin ,görüşmesin, kaynaşmasın diye her türlü tedbiri almışlar ve titizlikle de bunu takip etmekteler. Avrupa ve Amerika kıtalarının halkları birbirleriyle ortak dillerde şöyle böyle anlaşırken Müslüman halklar ortak bir dile sahip olamadıklarından anlaşıp konuşamıyorlar. Bu da biz Müslümanlar için önemli bir sorun. İslam Ümmetinin önemli bir kısmı inandığı Kitabı Kur’an’ın ve Peygamberi Hz.Muhammed (S.A.V.)’in dili Arapçayı bilmiyor,konuşamıyor, anlamıyor.Böylesi bir eksiklik içerisinde Ümmet nasıl konuşup anlaşacak?

      Tüm dünya Müslümanları bu olup bitenlerden ders çıkararak bir an önce kendi Birleşmiş Milletlerini ve akabinde diğer birliklerini oluşturmak zorundadırlar, aksi takdirde Müslümanların kıyametleri yakın gözüküyor. Yüce Rabbimiz Enbiya Suresi 92.Ayette:” Sizin ümmetiniz bir tek ümmettir ve Ben de sizin Rabbinizim: O halde sadece bana kulluk edin!" buyurarak  kulluğun sadece kendisine yapılmasını da ekleyerek  tek kuvvet ve kudret sahibinin kendisi  olduğunu böylece boyun eğilecek tek kapıyı işaret etmiştir.

     Yüzlerce hatim yapanımızın bile belki anlamını bilmediği konumuzla ilgili diğer ayetlerde Rabbimiz Azze ve Celle günümüz olaylarını net şekilde anlamamız için şöyle buyurmaktadır:” Kitap ehli'nden olan kâfirler de müşrikler de size rabb'inizden bir hayır inmesini istemezler." (bakara suresi: 105. ayet)  

"Onlar düşmandır, onun için (kendilerine emniyet etme) onlardan sakın! yine başka bir ayette" (münâfikûn suresi: 4. ayet) yine benzer bir ayette "size bir iyilik dokunursa bu onları üzer. Başınıza bir musibet gelse buna da sevinirler." (âl-i imrân suresi: 120. ayet) diye buyrulmaktadır.

 

 

         Sonuç olarak Bakara suresi 120. ayette Hıristiyan ve Yahudilerin gerçek yüzüyle ilgili Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor "Onların dinlerine uymadıkça Yahudiler de Hıristiyanlar da as­la senden hoşnut olmazlar. De ki: "Muhakkak Allah'ın c.c hidâye­ti doğru yolun kendisidir." Andolsun ki eğer sana gelen bunca ilimden sonra onların nevalarına uyacak olursan, senin için Al­lah'tan c.c seni koruyacak hiçbir dost ve hiçbir yardımcı yoktur." Ayetin son kısmındaki uyarıda eğer onların isteklerine uyulacak olursa Allah’tan başka koruyucu, dost ve yardımcı bulunamayacağı da özellikle belirtilmiştir. Tüm Müslümanların ve liderlerinin Kur’an’ın uyarıları doğrultusunda akıllarını başlarına alıp birlik ve beraberlik olmaları için geç de olsa uyanmaları gerekir. Batılıların empoze ettiği ırkçı ve ulusçu politikalar bugün iflas etmiştir, zaman birlik zamanıdır. Yüce Rabbimizden tüm Müslümanlara bu şuuru vermesini niyaz ediyoruz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ