MAGAZİN
Giriş Tarihi : 22-01-2019 14:38   Güncelleme : 22-01-2019 14:41

Türk Şarkıcı İkinci Kez Eurovision'da!

Türk Şarkıcı İkinci Kez Eurovision'da!

1994 yılında prodüksiyon şirketi kurarak yapımcılık kariyerine başlayan Serhat, sosyal medya hesabından paylaştığı gönderiyle Tel Aviv’de düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda yarışacağını duyurdu. En son 2016 yılında San Marino'yu temsil eden Serhat, daha önce Eurovision’da Türkiye dışında başka bir ülkeyi temsil eden ilk Türk olmuş ve ülkeye Eurovision tarihinin en yüksek puanını kazandırmıştı.

Dün düzenlenen basın toplantısında yapılan resmi açıklama Serhat'ın San Marino adına ikinci kez yarışmaya katılacağı açıklandı. San Marinolular Serhat’a büyük ilgi gösterdi. Eurovision yarışmasının yayınlandığı kanal olan RTV’nin Genel Müdürü Carlo Romeo, 10. kez katılacakları Eurovision Şarkı Yarışması için açıklamalarda bulundu.

Carlo Romeo, uluslararası başarılarını yakından takip ettikleri ve daha önce San Marino’yu temsil ettiği, ‘’I Didn’t Know’’ şarkısıyla, Amerikan resmi Billboard dans listelerinde, 25 numaraya kadar yükselen Serhat’a, bir kez daha teklif götürdüklerini açıklayarak, ‘’Teklifimizi kabul ettiği için çok mutluyuz, birlikte büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz’’ dedi.

TÜRKİYE ADINA DA YARIŞACAĞIM: İki yıl aradan sonra San Marino adına ikinci kez Eurovision’da yarışacak olan Serhat, duygularını ‘’Hem San Marino hem Türkiye adına yarışacağım, Türk olarak gurur duyuyorum’’ diyerek açıkladı.

Peki dünyanın yakından tanıdığı Serhat kimdir? Ahmet Serhat Hacıpaşalıoğlu 1964 doğumlu Türk şarkıcı, yapımcı ve sunucudur. Serhat, 1994 yılında End Productions adlı şirketi kurarak yapımcılık kariyerine başladı. Aynı yıl, TRT'de yayınlanan ve Amerikan bilgi yarışması Jeopardy!'nin Türkiye uyarlaması olan Riziko!'nun yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmaya başladı.

1997'de, "Rüya-Ben Bir Daha" adlı ilk single'ını yayınlayarak müzik kariyerine başladı. Diğer sunuculuk ve yapımcılık çalışmalarının yanı sıra müzik kariyerine devam etti ve 2004'te "Total Disguise" (Viktor Lazlo ile düet), 2005'te "Chocolate Flavour", 2008'de "I Was So Lonely", "No No Never (Moscow-Istanbul)" ve "Ya + Ti" ("Total Disguise"ın Rusça sürümü, her üçü de Tamara Gverdtsiteli ile düet), 2014'te ise "Je M'Adore" piyasaya sürüldü.

Serhat, Stockholm'de gerçekleştirilen 2016 Eurovision Şarkı Yarışması'nda San Marino'yu "I Didn't Know" adlı şarkıyla temsil etti. 10 Mayıs'taki yarı finalde sahne alan Serhat, bu aşamayı geçemeyerek finalde yarışma hakkı elde edemedi.

Dün yapılan açıklamayla, Tel Aviv'de gerçekleştirilecek 2019 Eurovision Şarkı Yarışması'nda San Marino'yu temsil edeceği belirtildi.