Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 30-06-2014 15:48   Güncelleme : 30-06-2014 15:48

Sendikadan Ramazan Kampanyası

Aktif Sağlık-Sen ramazan ayında ''İftarımızı Evde Yapıyoruz Yoksullara Ulaşıyoruz'' kampanyası ile başlattı.

Sendikadan Ramazan Kampanyası

Aktif Sağlık-Sen Şube Başkanı Ümit Karataş; sendikalarının ramazan ayına ''İftarımızı Evde Yapıyoruz, Yoksullara Ulaşıyoruz'' kampanyası ile başladıklarını belirtti.
 
Başkan Ümit Karataş; Ülkemizin her yerinde olduğu gibi İlimizde de evine ekmek götürmekte zorluk çeken birçok aile var. Bu mübarek ayda Kurum, Kuruluş ve varlıklı şahısların bunlara yardımcı olmaları, yoksulluklarının yükünü bir parça olsun hafifletmeleri hepimizin görevi.

Geçtiğimiz aylarda SOMA da yaşanan felaketin ardından SOMALI aileleri ve bu mübarek ayda katledilen Türkmen kardeşlerimizi unutmamak adına bu yıl ''İftarımızı evde yapıyoruz, yoksullara ulaşıyoruz'' kampanyası başlatarak bu kardeşlerimize yardım organizasyonu ile ulaşacağız dedi.

Gösterişli iftar programları, sınıf ve itibar esasına dayalı ihtişamlı davetler, Ramazanı yanlış bir şekilde bir tür eğlence, karnaval ve festival havasında geçirme eğilimi dikkat çekmeye başlamıştır. Verilen iftar yemeklerinin ücretleri çoğunlukla Kamu Kurum-Kuruluş ve STK'ların  bütçesinden ödenmektedir. Televizyonlarda her gün gösterişli iftar davetlerini seyretmekteyiz buna son verilmesi gerekmektedir. Ramazan ayının şatafat ve gösteriye dönüştürülmemesi gerekir, İftar sofraları israf sofralarına dönüşmemelidir.

Ramazan ayında organize edilecek tüm iftar organizasyonlarını iptal ettiklerini bunun yerine  ihtiyaç sahiplerine  yardımda bulunacaklarını ve bu yüzden Aktif Sağlık-Sen olarak gösterişli iftar davetlerindense yardıma ihtiyacı olanlara bunu ulaştırmanın daha uygun olacağı kanaatine vararak ''İftarımızı evde yapıyoruz, ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz kampanyasını başlattıklarını söyledi.